Filmy o ludziach, którzy odnieśli sukces

Filmy o ludziach, którzy odnieśli sukces
blog
[Głosów:0    Średnia:0/5]
Strona główna » Filmy o ludziach, którzy odnieśli sukces

Filmy o ludziach, którzy odnieśli sukces – top 7

Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że bez motywacji trudno jest osiągać sukcesy – czy to w życiu prywatnym czy zawodowym. Wiele osób zastanawia się, co zrobić, aby zaangażowanie zawsze było optymalne. Jest wiele skutecznych sposobów. Jednym z nich jest inspirowanie się historiami znanych osób, które zrealizowały swoje ambicje i pokazały wszystkim najbliższym czy znajomym, że po prostu można. Nic więc dziwnego, że tak dużo z nas lubi oglądać filmy o ludziach, którzy odnieśli sukces. Jakie seanse warto wziąć pod uwagę organizując na przykład następną wizytę w kinie? Zapraszamy do dzisiejszej lektury, w której zostaną przedstawione ciekawe i jednocześnie inspirujące historie.

„Jobs”

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać tej postaci. Bez wątpienia Steve Jobs to człowiek, który w swoim życiu zrealizował różne cele. Jeśli interesują Was filmy o ludziach, którzy odnieśli sukces, to jest to propozycja typu „must see”. Przedstawia ona historię tego znanego na całym świecie człowieka. Steve Jobs jest bez wątpienia osobą nietuzinkową. Znajomi mówią, że to ekscentryk oraz buntownik. Niektórzy mieli go nawet… za szaleńca. Zawsze miał swoje zdanie i uważał, że to on ma rację. Trzeba podkreślić, że swoją firmę tak naprawdę założył w… garażu. Początki na pewno nie były zatem takie, jak może wydawać się na pierwszy rzut oka. Warto zaznaczyć, że po kilku latach wprowadził ją na giełdę i dzięki temu stał się milionerem. W swoim życiu musiał borykać się z różnymi sytuacjami – nie tylko tymi pozytywnymi. Potrafił jednak radzić sobie z rozmaitymi niepowodzeniami. Dzięki też tej cesze doszedł tak wysoko.

filmy o ludziach którzy odnieśli sukces

„The Social Network”

W dzisiejszych czasach media społecznościowe są bardzo popularne. Praktycznie nie ma osoby, która nie korzysta z Facebooka czy Twittera itp. Twórcą tego pierwszego serwisu jest Mark Zuckerberg. Film „The Social Network” pokazuje historię powstania tego słynnego na cały świat portalu społecznościowego. Trzeba podkreślić, że tutaj także początki nie były łatwe. Mark Zuckerberg pierwotnie założył stronę dotyczącą… studentek z Harvardu. Osoby, które odwiedzały ten portal mogły… oceniać, która z nich jest ładniejsza. Warto wiedzieć, że twórca Facebooka początkowo miał z tego tytułu spore problemy. Aby bowiem założyć taką stronę włamał się do uniwersyteckiej sieci komputerowej. Mark Zuckerberg nie zraził się tym jednak. Pokonał różne przeciwności losu i osiągnął sukces, o którym wiele osób marzy. Jego postać pokazuje, że zawsze trzeba wierzyć i dążyć do realizacji projektów.

filmy o ludziach którzy odnieśli sukces

„Warren Buffett, czyli jak zbić fortunę”

Warren Buffett jest uważany za jednego z najlepszych inwestorów na całym świecie. Od wielu lat jego nazwisko zawsze pojawia się na liście najbogatszych obywateli. Jeśli lubicie oglądać filmy o ludziach, którzy odnieśli sukces, to ta propozycja na pewno przypadnie Wam do gustu. Bez wątpienia wielokrotnie zastanawialiście się, co trzeba zrobić, aby zarobić fortunę. Gra na giełdzie to jeden z najlepszych pomysłów. Nie brakuje bowiem ludzi, którzy dzięki temu dorobili się sporej gotówki. Jedną z takich osób jest właśnie Warren Buffett. Film przedstawia rozmaite wskazówki oraz tajemnice z jego prywatnego życia. Widzowie mogą dowiedzieć się, co trzeba robić i jaką życiową postawę przyjąć, aby mieć szansę zbić fortunę i dzięki niej realizować potem swoje marzenia. Jeśli zdecydujecie się oglądnąć ten film, to na pewno nie będziecie zawiedzeni.

człowiek który osiągnął sukces

 

„Wilk z Wall Street”

Kolejna propozycja dla fanów inwestowania i gry na giełdzie. W filmie o powyższym tytule Leonardo DiCaprio znakomicie wcielił się w rolę Jordana Belforta. Widzowie od samego początku wkraczają do świata maklerów giełdowych. Osoby, które wykonują ten zawód często imają się różnych sztuczek, żeby osiągnąć zamierzone cele. Tytułowy bohater tak naprawdę startuje od zera. Jest to jednak osoba, która wie, czego chce, a nie o każdym można to powiedzieć. Jordan Belfort systematycznie pnie się po kolejnych szczeblach kariery. Bez wątpienia jest to kolejny film o ludziach, którzy odnieśli sukces – ta historia naprawdę może pozytywnie zainspirować.

filmy ludzi którzy osiągnęli sukces

„Moneyball”

Bohaterem filmu jest Billy Beane (świetna rola Brada Pitta). To menadżer drużyny Oakland Athletics, który działa – jak pierwotnie wydawało się ludziom z najbliższego otoczenia – kompletnie wbrew logice. Decyduje się bowiem postawić na graczy, którzy w opinii fachowców są co najwyżej… przeciętniakami. Billy Beane wykorzystuje jednak nowoczesne analizy komputerowe, które pomagają mu stawiać na właściwych ludzi. Jego kontrowersyjne metody finalnie przynoszą spektakularne osiągnięcia (między innymi jego podopieczni wygrali 20 spotkań z kolei). Film pokazuje, że warto myśleć w nieszablonowy sposób, ponieważ kreatywność może doprowadzić na sam szczyt.

Filmy o ludziach, którzy odnieśli sukces

„Aviator”

Film – który został wyreżyserowany przez samego Martina Scorsese – to kolejny dowód na to, że warto dążyć do swoich celów. Pilot i konstruktor maszyn lotniczych w jednym, Howard Hughes (grany przez Leonardo DiCaprio) był człowiekiem o ogromnej woli walki. Nie brakowało mu pasji oraz determinacji. Dzięki temu poradził sobie z bardzo silnym konkurentem na rynku (Pan Am), wykonał premierowy lot dookoła świata (etapowy) czy ustanowił rekord prędkości. Takie filmy o ludziach, którzy odnieśli sukces, bez cienia wątpliwości pokazują, że należy walczyć o realizację swoich marzeń. Nie można zrażać się początkowymi niepowodzeniami, ponieważ one też mogą nas czegoś nauczyć, czegoś, co potem zaprocentuje w przyszłości.

Filmy o ludziach, którzy odnieśli sukces

„Bogowie”

Bogowie to fantastyczna opowieść na faktach o Zbigniewie Relidze (brawurowo zagrał go Tomasz Kot). Profesor zasłynął między innymi tym, że jako pierwsza osoba w naszym kraju przeprowadził udany przeszczep serca – było to w 1985 roku. Trzeba podkreślić, że Zbigniew Religa musiał walczyć z różnymi przeciwnościami losu (przekonania ludzi, opór władzy, brak wiary w jego umiejętności itp.), żeby dokonać tego wielkiego czynu. Uważamy, że każdy Polak powinien zobaczyć ten film. Nie tylko po to, żeby poznać ważną historię. Istotne jest też to, że postawa Zbigniewa Religi może być motorem napędowym do wielu Waszych działań w życiu prywatnym i zawodowym.

Filmy o ludziach, którzy odnieśli sukces

Image sources:
https://gointothestory.blcklst.com/the-social-network-scene-by-scene-breakdown-d5717b2220aa
https://www.weekendnotes.com/jobs-film-review/
http://www.filmweb.pl/film/Wilk+z+Wall+Street-2013-426597
https://www.amazon.com/Becoming-Buffett-Original-Picture-Soundtrack/dp/B06XWZS1P7
http://www.filmweb.pl/film/Bogowie-2014-694378
https://en.wikipedia.org/wiki/Moneyball_(film)
https://vod.pl/filmy/aviator/bxqxr29

Przeczytaj poprzedni wpis:
motywacja do pracy na silowni
Jak zwiększyć motywację do pracy na siłowni?

Jak zwiększyć motywację do pracy na siłowni? kilka porad dla początkujących Niezależne statystyki pokazują, że coraz więcej osób chodzi na...

Zamknij