Dlaczego warto być indywidualistą?

Dlaczego warto być indywidualistą?
Strona główna » Dlaczego warto być indywidualistą?

Czy warto być indywidualistą?

Powszechnie mówi się, że demokracja to kiepski ustrój. Obrońcy twierdzą jednak, że niestety nikt nie wymyślił do tej pory nic lepszego. Trzeba podkreślić, że ludzie, którzy nie są do końca zwolennikami demokracji mają po części rację. Wszystko dlatego, że często większość podejmuje po prostu złe decyzje. Nierzadko dzieje się tak, że ludzie w mniejszości mają rację, ale nie mogą przebić się przez swoich oponentów. Dlaczego o tym piszemy? Chcemy pokazać, że często nie warto iść za grupą, ponieważ efekty – z podjętych działań – mogą być niesatysfakcjonujące. W dzisiejszym wpisie dowiecie się, jakie są zalety bycia indywidualistą. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego warto być indywidualistą? – ponieważ oni działają skuteczniej !

Osoby, które są indywidualistami chodzą własnymi ścieżkami, mają zazwyczaj odmienne zdanie od innych i często decydują o ważnych i mniej ważnych rzeczach po prostu samodzielnie. Wiele osób podkreśla, że dzięki temu mogą realizować swoje plany zdecydowanie efektywniej. Trzeba zaznaczyć, że często ludzie nie potrafią decydować samemu o istotnych kwestiach. Radzą się członków rodziny czy znajomych. Oczywiście, nie zaszkodzi poznać inne punkty widzenia. Zazwyczaj jednak dzieje się tak, że większość opinii jest po prostu rozbieżna. To powoduje, że dana osoba ma jeszcze większy mętlik w głowie, niż na początku rozważania konkretnego problemu. Drugi aspekt jest też taki, że wiele osób nie są ekspertami, a i tak wypowiadają się na rozmaite tematy. Niestety, ich wskazówki często są po prostu błędne. Indywidualiści nie mają z tym żadnego problemu. Działają samodzielnie i w razie czego mają pretensje tylko do siebie. Poza tym zdecydowanie szybciej podejmują decyzję, a jak wiadomo “czas to pieniądz”. Warto zatem podejmować ważne decyzje samemu – chyba, że macie pewność co do osób, które prosicie o radę.

Znajomi często mają negatywny wpływ!

Oczywiście, warto mieć dobre kontakty z członkami rodziny czy zgraną paczkę znajomych. Jeśli jednak chodzi o przyjaciół, to należy dobierać ich starannie. Dlaczego? Trzeba podkreślić, że często takie osoby mają po prostu destrukcyjny wpływ na jednostkę. Jakieś przykłady? Nierzadko dzieje się tak, że w danej grupie ludzi jest osoba, która ma ambitne plany i chce na przykład rozwijać się oraz podnosić swoje kwalifikacje. Jeśli jednak zdecydowana większość członków tej grupy uważa to za bezsens, to ta jednostka także może zacząć myśleć, że na przykład nauka nowego języka obcego nie jest im do niczego potrzebna. Morał z tego wszystkiego jest taki, że to, jakich na co dzień posiadamy znajomych ma też wpływ na nasze życie. Dobry kolega czy koleżanka nie powinni krytykować czy odciągać od pomysłu odnośnie podnoszenie swoich kwalifikacji. Takie osoby powinny kibicować i pomagać w realizowaniu tych celów. Jeśli nie otaczacie się takimi ludźmi, to zdecydowanie lepszą opcją jest bycie indywidualistą. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dalej utrzymywać kontakty z takimi osobami, ale pod żadnym pozorem nie wolno pozwolić, aby tacy ludzie mieli wpływ na podejmowane decyzje.

Indywidualistom nie brakuje pewności siebie

Osoby, które nie myślą do końca samodzielnie i boją podejmować się ważnych decyzji często mają kłopoty z pewnością siebie, która rzecz jasna odbija się negatywnie na życiu prywatnym oraz zawodowym. Indywidualiści takich kłopotów nie mają. Są to osoby przekonane o własnej wartości i po prostu łatwiej idzie im się przez życie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować zostać takim indywidualistą. Wystarczy tylko zmienić podejście do życia i otaczającej rzeczywistości. Pamiętajcie, że robienie wszystkiego tak, jak robią to inni często jest drogą tak naprawdę donikąd.

Warto również przeczytać nasz artykuł “Dlaczego motywacja jest tak ważna” lub „Jak zrobić pierwszy krok i podjąć odpowiednie działania?” – tam też dowiecie się, jakimi drogami podążać, aby skutecznie realizować swoje marzenia i być po prostu znacznie bardziej zadowolonym ze swojego życia.

Dodaj komentarz