Filmy o ludziach, którzy odnieśli sukces TOP 20 motywujących historii

Filmy o ludziach, którzy odnieśli sukces TOP 20 motywujących historii
Strona główna » Filmy o ludziach, którzy odnieśli sukces TOP 20 motywujących historii

Filmy o ludziach, którzy odnieśli sukces

Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że bez motywacji trudno jest osiągać sukcesy – czy to w życiu prywatnym czy zawodowym. Wiele osób zastanawia się, co zrobić, aby zaangażowanie zawsze było optymalne. Jest wiele skutecznych sposobów. Jednym z nich jest inspirowanie się historiami znanych osób, które zrealizowały swoje ambicje i pokazały wszystkim najbliższym czy znajomym, że po prostu można. Nic więc dziwnego, że tak dużo z nas lubi oglądać filmy o ludziach, którzy odnieśli sukces. Jakie filmy motywujące wziąć pod uwagę organizując na przykład następną wizytę w kinie? Zapraszamy do dzisiejszej lektury, w której zostaną przedstawione ciekawe i jednocześnie inspirujące filmy o sukcesie.

“Jobs”

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać tej postaci. Bez wątpienia Steve Jobs to człowiek, który w swoim życiu zrealizował różne cele. Jeśli interesują Was filmy o ludziach, którzy odnieśli sukces, to jest to propozycja typu “must see”. Przedstawia ona historię tego znanego na całym świecie człowieka. Steve Jobs jest bez wątpienia osobą nietuzinkową. Znajomi mówią, że to ekscentryk oraz buntownik. Niektórzy mieli go nawet… za szaleńca. Zawsze miał swoje zdanie i uważał, że to on ma rację. Trzeba podkreślić, że swoją firmę tak naprawdę założył w… garażu. Początki na pewno nie były zatem takie, jak może wydawać się na pierwszy rzut oka. Warto zaznaczyć, że po kilku latach wprowadził ją na giełdę i dzięki temu stał się milionerem. W swoim życiu musiał borykać się z różnymi sytuacjami – nie tylko tymi pozytywnymi. Potrafił jednak radzić sobie z rozmaitymi niepowodzeniami. Dzięki też tej cesze doszedł tak wysoko.

filmy o ludziach którzy odnieśli sukces motywująca historia

“The Social Network”

W dzisiejszych czasach media społecznościowe są bardzo popularne. Praktycznie nie ma osoby, która nie korzysta z Facebooka czy Twittera itp. Twórcą tego pierwszego serwisu jest Mark Zuckerberg. Film “The Social Network” pokazuje historię powstania tego słynnego na cały świat portalu społecznościowego. Trzeba podkreślić, że tutaj także początki nie były łatwe. Mark Zuckerberg pierwotnie założył stronę dotyczącą… studentek z Harvardu. Osoby, które odwiedzały ten portal mogły… oceniać, która z nich jest ładniejsza. Warto wiedzieć, że twórca Facebooka początkowo miał z tego tytułu spore problemy. Aby bowiem założyć taką stronę włamał się do uniwersyteckiej sieci komputerowej. Mark Zuckerberg nie zraził się tym jednak. Pokonał różne przeciwności losu i osiągnął sukces, o którym wiele osób marzy. Jego postać pokazuje, że zawsze trzeba wierzyć i dążyć do realizacji projektów.

filmy o ludziach którzy odnieśli sukces motywująca historia

“Warren Buffett, czyli jak zbić fortunę”

Warren Buffett jest uważany za jednego z najlepszych inwestorów na całym świecie. Od wielu lat jego nazwisko zawsze pojawia się na liście najbogatszych obywateli. Jeśli lubicie oglądać filmy o ludziach, którzy odnieśli sukces, to ta propozycja na pewno przypadnie Wam do gustu. Bez wątpienia wielokrotnie zastanawialiście się, co trzeba zrobić, aby zarobić fortunę. Gra na giełdzie to jeden z najlepszych pomysłów. Nie brakuje bowiem ludzi, którzy dzięki temu dorobili się sporej gotówki. Jedną z takich osób jest właśnie Warren Buffett. Film przedstawia rozmaite wskazówki oraz tajemnice z jego prywatnego życia. Widzowie mogą dowiedzieć się, co trzeba robić i jaką życiową postawę przyjąć, aby mieć szansę zbić fortunę i dzięki niej realizować potem swoje marzenia. Jeśli zdecydujecie się oglądnąć ten film, to na pewno nie będziecie zawiedzeni.

filmy o ludziach którzy odnieśli sukces motywująca historia

 

“Wilk z Wall Street”

Kolejna propozycja dla fanów inwestowania i gry na giełdzie. W filmie o powyższym tytule Leonardo DiCaprio znakomicie wcielił się w rolę Jordana Belforta. Widzowie od samego początku wkraczają do świata maklerów giełdowych. Osoby, które wykonują ten zawód często imają się różnych sztuczek, żeby osiągnąć zamierzone cele. Tytułowy bohater tak naprawdę startuje od zera. Jest to jednak osoba, która wie, czego chce, a nie o każdym można to powiedzieć. Jordan Belfort systematycznie pnie się po kolejnych szczeblach kariery. Gwiazdorska obsada, czyli Leonardo DiCaprio, Margot Robbie, Jonah Hill, Matthew McConaughey i wielu innych wspaniałych aktorów sprawia, że film jest bez wątpienia obowiązkową pozycją na liście. I to nie tylko w przypadku osób poszukujących motywacji, ale każdej osoby, która ceni sobie dobre kino. 

Ponadto film pozwala nam doświadczyć kilku cennych lekcji uczących nas, jak odnieść prawdziwy sukces. To właśnie ten 3-godzinny seans mówi nam, że warto działać pomimo pojawiających się non-stop porażek. Warto je przezwyciężać i nie poddawać się w drodze do celu – po prostu prawdziwie pragnąć realizacji określonych planów. Jordan pokazuje nam również, że kluczem do zwycięstwa jest posiadanie ambicji. Powinniśmy więc stawiać sobie poprzeczkę naprawdę wysoko i nie spoczywać na laurach po dokonaniu wyłącznie jednego z wyzwań. Napotykane przeciwności losu nie mogą nas zniechęcać, lecz powinny stanowić jeszcze większą motywację. „Wilk z Wall Street” to bez wątpienia kolejny film o ludziach, którzy odnieśli sukces – ta historia naprawdę może pozytywnie zainspirować. Jeśli jeszcze go nie widziałeś, koniecznie nadrób zaległości!

filmy o ludziach którzy odnieśli sukces motywująca historia

„Moneyball”

Głównym bohaterem filmu jest Billy Beane (w tę rolę wcielił się genialny Brad Pitt). Billy ma za sobą duże niepowodzenie – w przeszłości miał być gwiazdą baseballu. Jego plany jednak spełzły na niczym, mimo tego że dla sportu poświęcił możliwość studiowania na szanowanym uniwersytecie. Postanawia więc porzucić karierę, jednak dalej pozostać w świecie sportu. Billy staje się menadżerem drużyny Oakland Athletics, który działa – jak pierwotnie wydawało się ludziom z najbliższego otoczenia – kompletnie wbrew logice.

Decyduje się bowiem postawić na graczy, którzy w opinii fachowców są co najwyżej… przeciętniakami. Billy Beane wykorzystuje jednak nowoczesne analizy komputerowe, które pomagają mu stawiać na właściwych ludzi. Jego kontrowersyjne metody finalnie przynoszą spektakularne osiągnięcia (między innymi jego podopieczni wygrali 20 spotkań z kolei). Brak środków pieniężnych na finansowanie drużyny nie jest w stanie powstrzymać ambitnego menadżera. Nie zważając na opinię innych, działa on na podstawie opracowanej przez siebie strategii i dąży do celu mimo przeciwności losu. Film w doskonały sposób pokazuje, że warto myśleć w nieszablonowy sposób, ponieważ kreatywność może doprowadzić nas na sam szczyt.

 

filmy o ludziach którzy odnieśli sukces motywująca historia

„Aviator”

Film – który został wyreżyserowany przez samego Martina Scorsese – to kolejny dowód na to, że warto dążyć do swoich celów. Pilot i konstruktor maszyn lotniczych w jednym, Howard Hughes (grany przez Leonardo DiCaprio) był człowiekiem o ogromnej woli walki. Nie brakowało mu pasji oraz determinacji. Dzięki temu poradził sobie z bardzo silnym konkurentem na rynku (Pan Am), wykonał premierowy lot dookoła świata (etapowy) czy ustanowił rekord prędkości. Takie filmy o ludziach, którzy odnieśli sukces, bez cienia wątpliwości pokazują, że należy walczyć o realizację swoich marzeń. Nie można zrażać się początkowymi niepowodzeniami, ponieważ one też mogą nas czegoś nauczyć, czegoś, co potem zaprocentuje w przyszłości.

filmy o ludziach którzy odnieśli sukces motywująca historia

„Bogowie”

Bogowie to fantastyczna opowieść na faktach o Zbigniewie Relidze (brawurowo zagrał go Tomasz Kot). Profesor zasłynął między innymi tym, że jako pierwsza osoba w naszym kraju przeprowadził udany przeszczep serca – było to w 1985 roku. Trzeba podkreślić, że Zbigniew Religa musiał walczyć z różnymi przeciwnościami losu (przekonania ludzi, opór władzy, brak wiary w jego umiejętności itp.), żeby dokonać tego wielkiego czynu. Uważamy, że każdy Polak powinien zobaczyć ten film. Nie tylko po to, żeby poznać ważną historię. Istotne jest też to, że postawa Zbigniewa Religi może być motorem napędowym do wielu Waszych działań w życiu prywatnym i zawodowym.

filmy o ludziach którzy odnieśli sukces motywująca historia

„Jak zostać królem”

Ten dramat historyczny ukazuje fragment życia Króla Wielkiej Brytanii Jerzego VI, czyli ojca obecnie panującej Królowej Elżbiety II. Człowiek, który urodził się w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Od zawsze żyjący na świeczniku. Zdawać by się mogło, że jak ryba w wodzie czuje się w otoczeniu ludzi, którzy go obserwują. Jednak Król Jerzy VI, po traumie z dzieciństwa, zmaga się z pewnym problemem, jakim jest jąkanie. Po wielu nieudanych próbach, niejednej wizycie u szanowanych specjalistów z tytułem naukowym oraz szlacheckim, na jego drodze staje logopeda o niecodziennych, a jak na tamte czasy, o bardzo kontrowersyjnych metodach. W jego osobie Król Jerzy VI odnajduje także przyjaciela, z którym przyjaźni się do końca swoich dni. Film ten pokazuje nam osobę zamożną, utytułowaną, a nawet można pokusić się o stwierdzenie, że nie osiągalną dla zwykłego człowieka. Jednocześnie ukazuje Króla, który ma problemy zwyczajnych ludzi i tak jak każdy aby wyzdrowieć musi przejść długą i wyboistą drogę. Król Jerzy VI podejmuje jednak walkę i z pomocą swojego nowego przyjaciela logopedy staje się legendarnym mówcą. Nie poddał się w walce, a co najważniejsze przezwyciężył swój strach przed niemocą. Uwierzył, że może pokonać swoje słabości i nie bał się skonfrontować ze światem. Tak właśnie. Mimo wady wymowy jest Królem. Patrzy na niego cały świat. Jednak udaje mu się osiągnąć sukces, przezwycięża swój strach i nie boi się obnażyć swojej słabości na oczach wielu milionów.

filmy o ludziach którzy odnieśli sukces motywująca historia

„Praktykant”

Czy życie kończy się wraz z przejściem na emeryturę? Pewnie wielu osobom tak się wydaje. Praktykant pokazuje jednak, że nigdy nie jest za późno aby wkroczyć z przytupem w nowy etap swojego życia. Wiek jest tu tylko liczbą. Charyzma, głowa pełna pomysłów, chęć działania i ciągłej nauki nie liczy lat. Co więcej okazuje się, że życiowe doświadczenie i przeżyte sytuacje są dużym plusem, który jest także drogowskazem dla jego młodszych współpracowników, a nawet szefowej. Praktykant pokazuje, że nigdy nie jest za późno na to aby osiągnąć sukces. Co więcej sukces to nie tylko pieniądze, a przede wszystkim spełnienie, radość z życia, bycie otwartym na nowości i możliwość dzielenia sukcesu z najbliższymi. Jeśli chcesz działać i coś osiągnąć nie ma znaczenia twój wiek. To tylko liczba, która w żaden sposób cię nie ogranicza. Słowa „jestem za stary” nie istnieją i związane są jedynie z naszą wewnętrzną blokadą, która siedzi w naszej głowie. Tak naprawdę stworzone na potrzebę aby spokojnie móc użalać się nad swoim losem. Praktykantowi na emeryturze udało się osiągnąć sukces i na nowo pokochać życie. Może teraz twoja kolej?

filmy o ludziach którzy odnieśli sukces motywująca historia

„Wielka ucieczka”

Czy ucieczka z więzienia może być rozpatrywana w ramach sukcesu? Wydawać by się mogło, że odpowiedź jest jednoznaczna. Ucieczka z więzienia to nie sukces. Jednakże przenieśmy się w czasy II wojny światowej, kiedy to do niewoli trafili brytyjscy i amerykańscy piloci myśliwców. Wszyscy uwięzieni w jednym miejscu na (wydawało się), odpowiednio zabezpieczonym, mało zaludnionym terenie, w odpowiedniej odległości od morza i granicy. Do niewoli trafili zatem patrioci, dla których los kraju był ważniejszy niż własne życie. Ludzie o niesamowitej odwadze i oddaniu. Walczyli dla dobra ogółu, za co przyszło im zapłacić. Jednak nikt nie poddał się bez walki. Co więcej walczyli do końca. Żadna przeciwność nie była w stanie sprawić, że rezygnowali z walki. Jedyne co mogło ich powstrzymać to śmierć. Oczywiście jest to bardzo dramatyczna i skrajna sytuacja. Jednak pokazuje ludzi, którzy walczą o swoje, w tym wypadku o życie na wolności, tak długo aż osiągną sukces, albo przypłacą swoje starania życiem.

filmy o ludziach którzy odnieśli sukces motywująca historia

„Nietykalni”

Dla niektórych sukces to pieniądze. Dla innych rodzina i przyjaciele. Dla kogoś może to być szacunek, nieposzlakowana opinia czy prestiż. Ile ludzi tyle definicji sukcesu. Ten człowiek miał wszystko. Jednak w jednej chwili to stracił. Milioner, który uległ wypadkowi, na skutek którego został całkowicie sparaliżowany. Odczuwał jakiekolwiek bodźce jedynie od szyi w górę. Dla wielu tak naprawdę życie skończyło by się w tym momencie. Zresztą tak właśnie traktowało go jego otoczenie – jak by już umarł, a na pewno należało obchodzić się z nim jak z jajkiem. Życie milionera od teraz było tylko egzystencją. Na jego drodze staje jednak młody mężczyzna, który nie raz miał zatargi z prawem i nie specjalnie emanuje współczuciem. Po wyjściu z więzienia szuka pracy i trafia do domu sparaliżowanego mężczyzny. Z początku można uważać, że to się nie uda. Jednak to właśnie zderzenie dwóch światów sprawia, że pomagają sobie nawzajem. Fakt, że dla nowego opiekuna nie ma rzeczy niemożliwych, barier nie do przejścia i każdy może zrobić wszystko decyduje o tym, że sparaliżowany milioner zaczyna przeżywać kolejne przygody, których nie próbował nawet będąc pełnosprawnym. Z kolei młody mężczyzna, w obecności wyrafinowanego, obytego i wykształconego pracodawcy zaczyna wychodzić na prostą i porządkuje swoje dotychczasowe życie. Do tego oboje znajdują w sobie przyjaciela jakiego nigdy nawet sobie nie wymarzyli. Milioner chce znowu żyć, a co więcej korzystać z tego życia. Natomiast nasz opiekun zaczyna doceniać jego kruchość i wartość. Oboje osiągają sukces. Mimo przeciwności losu potrafią wydobyć z tego co mają, to co najlepsze.

filmy o ludziach którzy odnieśli sukces motywująca historia

„Glengarry Glen Ross”

Czasem żeby osiągnąć sukces potrzebujemy przysłowiowego kopa. Żyjemy z dnia na dzień. Codzienna rutyna, zero zaangażowania i emocji. Przyjmujemy wszystko takim jakie jest. Oczywiście nie jesteśmy szczęśliwi ale po co coś zmieniać skoro może się nie udać. Nie jest dobrze ale inny mają gorzej więc lepiej nie ryzykować. Jednak co zrobić kiedy nie mamy wyjścia. Albo zaczynasz robić rzeczy niemożliwe albo wylatujesz? Czworo pracowników biura nieruchomości, którzy od dłuższego czasu nie potrafią nic sprzedać staje właśnie przed takim wyzwaniem. Albo osiągną sukces i sprzedadzą  to czego nie mogli od długich miesięcy albo zostaną wyrzuceni z pracy. Co więcej w tym konkursie najsłabszy odpada. Z jednej strony to szansa na zmianę, impuls do działania i motywacja. Z drugiej jednak strony, chęć osiągnięcia sukcesu, czyli w tym przypadku utrzymania posady, jest tak duża, że popycha ich do nieetycznych i nie zawsze dobrych działań. Kłamstwo staje się codziennością. Pokazany zostaje świat, w którym nie ważne są środki prowadzące do sukcesu. Ważny jest wyłącznie fakt aby go osiągnąć. Jednak czy każdy musi się temu wyścigowi podporządkować? Oczywiście, że nie. Film pokazuje, że biorący udział w wyścigu szczurów są tak naprawdę  przegranymi. Sukces osiągnęli ci, którzy kierują się w swoim postępowaniu zasadami. Mimo, że nie osiągnęli sukcesu w zawodzie nie sprzedali swojej duszy za posadę. Osiągnęli sukces mimo utarty pracy, bo pokazali swój charakter, silną wolę i wiarę w swoje przekonania.

filmy o ludziach którzy odnieśli sukces motywująca historia

„Pirates of Silicon Valley”

Dolina Krzemowa, czyli tytułowa Silicon Valley, to znajdujący się w amerykańskim stanie Kalifornia region, w którym już od lat 50. XXw. skupiają się jedne z najbardziej przełomowych działań w zakresie innowacyjnych technologii. Obecnie swoje siedziby mają tam takie firmy, jak Google, Facebook, Hewlett-Packard czy Intel oraz wielu innych gigantów z branży high-tech. Nic więc dziwnego, że swoje kariery rozpoczynały tam takie sławy jak Steve Jobs czy Bill Gates, których chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Także to, że osiągnęli sukces jest bezapelacyjne i raczej nikogo nie trzeba do tego przekonywać. W tym filmie możemy jednak zobaczyć, w jaki sposób postanowili oni zapoczątkować swoje kariery i jak w wyniku tego stworzyli dwie największe korporacje komputerowe – Apple i Microsoft. Potężna dawka motywacji i inspiracji gwarantowana!

filmy o ludziach którzy odnieśli sukces motywująca historia

„Jerry Maguire”

Jerry Magiure zostaje nam przedstawiony jako człowiek sukcesu. Pracuje jako agent sportowy zajmujący się transferami zawodników. Jest najlepszy w swojej branży, jednak to czyni z niego bezwzględnego człowieka, który nie cofnie się przed niczym aby osiągnąć swój cel.  Do tego ma wielu znajomych, jest szanowanym współpracownikiem, ma kochającą dziewczynę. Wydaje się, że osiągnął sukces. Jednak w rzeczywistości okazuje się, że to co naprawdę czuje każdego dnia to jedynie wyrzuty sumienia z powodu tego w jaki sposób podąża przez życie. Kiedy postanawia podzielić się tym ze swoim otoczeniem okazuje się, że zostaje sam. Jednak brak zasad moralnych zaczął doskwierać mu na tyle, że nie umiał już cieszyć się z pieniędzy, które zarabia i dostatku, którym się otacza. Z pozoru idealne życie w rzeczywistości nie miało nic wspólnego ze szczęściem. Sukces, który osiągnął tak naprawdę nie był tego wart. A może to w ogóle nie był sukces, a jedynie nasze błędne wyobrażenie o nim? Jerry Maguire osiągnął bowiem prawdziwy sukces dopiero wtedy kiedy zdobył się na odwagę i porzucił wygodne życie aby móc spojrzeć sobie w twarz i być z siebie naprawdę zadowolonym. Po raz kolejny przekonujemy się, że nie pieniądze są miarą sukcesu, a życie w zgodzie z samym sobą.

filmy o ludziach którzy odnieśli sukces motywująca historia

„Wielki Mike”

Często mając już wszystko zapominamy o tym jak było ciężko na początku naszej drogi. Kiedy osiągniemy sukces nigdy ale to przenigdy nie powinniśmy być obojętni na los tych, którzy mają gorzej. Choć historia zaczyna się bardzo smutno i pokazuje nastolatka, który ma tylko to co na sobie i zapasowy t-shirt w plastikowej reklamówce, za sprawą bogatej rodziny zaczyna poznawać co to dobro. Najzwyklejsze rzeczy, które dla większości są codziennością dla chłopaka są czymś co wcześniej nie było mu dane. Jednak nie tylko on tu zyskuje. Mimo pieniędzy, cała rodzina żyła tak naprawdę obok siebie nie doceniając tego co ma. Za sprawą chłopaka wszyscy zaczynają zwracać na siebie uwagę. On dostaje swoje łóżko, a nawet swój pokój, opiekę i szansę na polepszenie swojego życia. On zmienia ich puste życie w luksusie w rodzinę pełną miłości, współczucia i wzajemnej troski. Mając wszystko czego dusza zapragnie osiągają sukces bo dostrzegają kogoś kto jest bardzo wartościowy ale nikt inny tego nie dostrzegł spod brudnej koszulki i przetartych spodni. Zaczynają także dostrzegać coś więcej poza pieniędzmi i pozorami. Chłopak osiąga sukces bo wykorzystuje daną mu szansę, ciężko pracuje i staje się gwiazdą amerykańskiego footballu. Pokazuje to, że nie ma sytuacji bez wyjścia i każdy ma szansę na sukces, trzeba tylko czasem trochę temu pomóc.

filmy o ludziach którzy odnieśli sukces motywująca historia

„Trener”

Jak sam tytuł wskazuje naszym bohaterem będzie trener. Trener drużyny koszykówki, który nie jest jedynie kolejnym ślepo zapatrzonym w boisko. Ten człowiek jest ślepo zapatrzony w drużynę, a właściwie w dzieciaków, których trenuje. Jest świadomy tego, że szkolne gwiazdy koszykówki nie koniecznie przeradzają się w profesjonalnych zawodników. Oczywiście szkolne treningi to szansa na wyrwanie się z getta i lepszą przyszłość. Jednak poza sportem, a raczej przede wszystkim najważniejsza jest nauka i wykształcenia, aby po zakończeniu szkoły nie zostać tak naprawdę z niczym. To nie podoba się szkolnym gwiazdom i ich rodzicom. Jednak trener jest nieugięty i ma swoją miarę sukcesu. Nie uczysz się, nie osiągasz odpowiednich wyników w nauce – nie grasz. Chce tym samym pokazać, że trzeba znaleźć swój życiowy cel, którym niekoniecznie musi być gra w koszykówkę. Aby to osiągnąć nie waha się wykluczyć z gry najlepszych zawodników w najważniejszych momentach dla drużyny jeśli nie spełniają jego warunków. Mimo licznych protestów i początkowych oporów osiąga sukces. Jego drużyna to już nie tylko gwiazdy boiska. Wysoko podniesiona poprzeczka okazuje się przynieść zamierzone rezultaty nie tylko zawodnikom ale i chłopakom, którzy szukają swojej drogi.  Trener osiągnął sukces przygotowując swoją drużynę nie tylko do gry ale także do codziennego, dorosłego życia. Jego sukces to tak naprawdę sukces dzieciaków.

filmy o ludziach którzy odnieśli sukces motywująca historia

„Whiplash”

Młody perkusista Andrew Neyman to wybitny talent. Jednak jak wiadomo talent nie wystarcza. Aby zostać prawdziwą gwiazdą w swojej dziedzinie trzeba w to zainwestować przede wszystkim ciężką pracę. Wie o tym jego nauczyciel, który w swojej klasie ma samych wybitnie utalentowanych młodych muzyków, którzy w dorosłym życiu zasilają szeregi najlepszych orkiestr na świecie. Wszystko z zewnątrz wygląda idealnie. Jednak w rzeczywistości nauczyciel wymaga od swoich uczniów wręcz rzeczy niemożliwych, a na pewno wykraczających poza standardowe metody. Przede wszystkim ma to wielki wpływ na psychikę młodych talentów, którzy nierzadko nie dają sobie rady z tak wielką presją. Cena za bycie perfekcyjnym jest bardzo wysoka i sprawia, że uczniowie stają się maszyną wymiętą z człowieczeństwa. W ramach nauki i dążenia do ideału nauczyciel wyżywa się na swoich uczniach nie tylko psychicznie ale i fizycznie. Psychopatyczny nauczyciel i uczeń, który w rzeczywistości jest bardziej podobny do niego niż mogłoby nam się wydawać. Obaj dążą do sukcesu idąc po trupach. Nie ma rzeczy, której nie zrobią aby stać się doskonałością samą w sobie. Osiągnięcie sukcesu oznacza ciągłą walkę z samym sobą, swoimi słabościami ale także z innymi muzykami. Poza psychiczną torturą droga do sukcesu okupiona jest także wielką fizyczną batalią. Krew, pot i łzy to codzienność na drodze naszych bohaterów marzących o wielkiej sławie i sukcesie. Możemy zauważyć także, że sukces składa się z wielu porażek, po których trzeba się nauczyć podnosić i wyciągać wnioski aby za każdym razem stawać się lepszą wersją siebie.

filmy o ludziach którzy odnieśli sukces motywująca historia

„W pogoni za szczęściem”

Słabo płatna, nie wymagająca, mało prestiżowa i nie przynosząca satysfakcji praca to dla inteligentnego i utalentowanego człowieka katorga. Takie życie wiedzie właśnie Chris Gardner kiedy go poznajemy. Jednak szybko okazuje się, że nie jest to szczyt jego możliwości. Od samego początku Chris chce więcej. Jednak nie czeka na przysłowiową gwiazdkę z nieba, która może nigdy nie spać w jego ręce. Każdego dnia ciężko pracuje na swój sukces. Ciągła nauka okazuje się na tyle czasochłonna, że traci swoją dotychczasową pracę. Wystarcza jednak na to żeby dostać się na stać w biurze maklerskim. Wszystko wygląda idealnie, jednak w rzeczywistości tak nie jest. Staż jest bowiem bezpłatny. Chris szybko traci żonę, dom i wszystkie oszczędności. Można powiedzieć, że teraz została mu tylko miłość do syna, marzenie o lepszym jutrze i zdobycie stanowiska maklera. Mimo nocy spędzonych w schroniskach, dworcach czy przystankach Chris dalej ciężko pracuje i nie poddaje się w walce o lepszą przyszłość dla siebie i swojego syna. Nic nie jest na tyle straszne aby nie można było tego pokonać. W końcu udaje mu się zdobyć stanowisko szkoleniowca brokerów. Jego pozycja szybko rośnie. Film i osoba Chrisa Gardnera po raz kolejny pokazuje, że droga do sukcesu nie jest usłana różami i na wszystko trzeba sobie zapracować, często także rzucając wszystko na jedną kartę.

filmy o ludziach którzy odnieśli sukces motywująca historia

„Slumdog. Milioner z ulicy.”

„Nie oszukiwałem. Nie odgadywałem odpowiedzi. Ja je znałem. Nie chodziłem do szkoły, nie czytałem książek. Miałem szczęście. Bo czy to nie szczęście, że zadali mi takie pytania, na jakie znałem odpowiedzi?”. Osiemnastoletni chłopak, który bierze udział w indyjskiej wersji milionerów i wygrywa. Jednak skąd ktoś kto nigdy nie chodził do szkoły i nie czytał książek znał odpowiedzi na te wszystkie pytania? I tutaj zaczynają się podejrzenia. Policja pragnie udowodnić, że ten młody człowiek jest oszustem. Ten w ramach swojej obrony przedstawia dwanaście historii, tyle ile pytań w teleturnieju, próbując udowodnić, że to życie dało mu wszystkie odpowiedzi. Nikt bowiem nie jest nawet w stanie sobie wyobrazić jak taki zwykły chłopak mógł sam z siebie odpowiedzieć na wszystkie pytania. Czy tym razem sukces to wyłącznie sprawka szczęścia?

filmy o ludziach którzy odnieśli sukces motywująca historia

„Limitless”

Czy zawsze szukamy najłatwiejszej drogi aby zdobyć to czego pragniemy? Pewnie wiele osób powie, że właśnie o to w życiu chodzi. Jak osiągnąć sukces bez ciągłych wyrzeczeń ponad miarę. To właśnie człowiek sukcesu. I tak też zachowuje się nasz bohater. Pisarz Edward (Eddie) Morra , który nie ma weny, a tym samym nie może odnaleźć swojej drogi. Kiedy w jego ręce dostaje się specyfik, który ma poprawić jego koncentrację, zdolności pisarskie, bystrość umysłu, skupienie i szybkość, bez wahania decyduje się zażyć eksperymentalny lek. Nie jest nawet zainteresowany konsekwencjami zażycia nieznanego mu leku. To co przysłania mu zdolność logicznego myślenia to ogromna chęć osiągnięcia sukcesu. Miała to być łatwa i szybka szansa na sukces i zmianę swojego życia o 180 stopni. Jednak skutki uboczne okazały się tak wielkie, że Eddie kompletnie traci kontrolę nad swoim życiem. Czy zatem ryzyko, które podejmujemy aby bez zbędnego wysiłku osiągnąć szczyt zawsze jest opłacalne? Czy aby na pewno osiągnięcie sukcesu jest tego warte? Konsekwencje są wielkie. Czy warto było poświęcić swoje życie dla tak krótkiej chwili sukcesu?

filmy o ludziach którzy odnieśli sukces motywująca historia


Image sources:
https://www.filmweb.pl/

1 Comment

Dodaj komentarz