Domowe i apteczne sposoby na trądzik

Domowe i apteczne sposoby na trądzik

Trądzik na ogół pojawia się w najmniej dogodnym dla nas momencie. Akurat wtedy gdy szczególnie zależy nam na tym, by podobać się płci przeciwnej naszą twarz zaczynają pokrywać paskudne ropne krosty. Czy można je skutecznie zlikwidować? Jak skutecznie pozbyć się trądziku na twarzy bądź z pleców? Przeczytaj nasze porady i pozbądź się trądziku na zawsze!

Domowe sposoby na trądzik – czy to jest rozwiązanie?

Najtańsze i naturalne, lecz niestety nie zawsze skuteczne. Domowe sposoby na trądzik często zawodzą. Ich skuteczność jest niska z prostego powodu – są swojego rodzaju ‚metodami zastępczymi’ dla profesjonalnych preparatów. Przykładowo, w drożdżach są substancje, które pomagają w likwidacji trądziku. Jednakże, by skutecznie zlikwidować trądzik musielibyśmy jeść ponad kilogram drożdży dziennie, a to z pewnością odbiłoby się na naszym zdrowiu. Domowa metoda ‚jedz drożdże’, chodź oparta na prawidłowym założeniu nie będzie raczej zbyt skuteczna…

Poprawa higieny = redukcja trądziku?

Higiena to podstawia, jednakże, czy trądzik wynika z jej braku? Zdecydowanie nie! I dlatego też codzienne mycie twarzy i wyjątkowo skrupulatne dbanie o higienę nie pomoże. Brud i zaniedbania w higienie mogą wprawdzie prowadzić do ‚rozrostu’ infekcji i powiększenia krost trądzikowych, jednakże należy raz na zawsze zapamiętać: trądzik nie powstaje z brudu i zachowanie odpowiedniej higieny nie zlikwiduje go.

A więc jak się pozbyć trądziku?

Jedynym sensownym wyjściem jest odpowiednie leczenie. Teoretycznie przy trądziku warto skonsultować się z dermatologiem, bowiem część preparatów na trądzik wymaga recepty. Lecz czy są one znacznie skuteczniejsze od tych dostępnych bez recepty? Badania wykazują, że w przypadku leków na trądzik dostępnych na receptę stan 9 na 10 osób poprawia się o około 60 procent po 3 miesiącach leczenia i o około 80% po półrocznej kuracji. W przypadku profesjonalnych preparatów dostępnych bez recepty wyniki te są paradoksalnie lepsze. Sześćdziesięcio procentowa poprawa jest widoczna już po 2 miesiącach, a większość osób całkowicie pozbywa się trądziku w ciągu 3-4 miesięcy. Tak więc ‚na receptę’ nie znaczy ‚lepszy’

Jakie preparaty na trądzik wybrać?

Powyżej użyliśmy sformułowania ‚profesjonalne preparaty dostępne bez recepty’. Jakie mieliśmy na myśli i gdzie kupić wspomniane preparaty? Większości z nich niestety nie dostaniecie w aptekach, w których na ogół królują mocno promowane, lecz niestety nie zawsze skuteczne maści i tabletki. Profesjonalne i naprawdę skuteczne preparaty na trądzik obecnie najłatwiej kupić przez internet.

Dodaj komentarz