Jak motywować się do pracy w weekendy?

Jak motywować się do pracy w weekendy?
Strona główna » Jak motywować się do pracy w weekendy?

Jak motywować się do pracy w weekendy? Porady

W naszym kraju zdecydowana większość osób pracuje w standardowym trybie, czyli od poniedziałku do piątku – zazwyczaj po 8 godzin dziennie. Są jednak ludzie, którzy na przykład muszą wykonywać swoje zajęcia w weekendy. Z psychologicznego punktu widzenia nie jest to łatwa sprawa. Wszystko dlatego, że tacy ludzie doskonale zdają sobie sprawę, że kiedy oni pracują to większość naszego społeczeństwa ma po prostu wolne i może zrelaksować się w gronie znajomych, rodziny lub po prostu przy dobrej książce itd. W naszym ostatnim artykule napisaliśmy o tym, dlaczego ogólnie motywacja jest ważna. Dzisiaj podpowiemy Wam jak się motywować, aby praca w trakcie sobót czy niedziel nie kojarzyła się wyłącznie negatywnie. Bez wątpienia wiele osób zastanawia się bowiem jak motywować się do pracy w weekendy. Jeśli macie podobnie, to zapraszamy do dalszej części artykułu.

Jak się motywować? Skupcie się na wykonywaniu zadania

Wiele osób, które musi wykonać jakąś pracę w czasie soboty i niedzieli bardzo narzeka na ten fakt. Dużo ludzi nie może bowiem znaleźć odpowiedniej motywacji do pracy w weekendy. Jest to zrozumiałe, ponieważ inni mają wtedy wolne i mogą robić to, na co tylko mają ochotę. Nie jest to jednak problem, którego w żaden sposób nie da się rozwiązać. Najbardziej istotne jest to, że należy skupić się na wykonywaniu konkretnego zadania, a nie na biadoleniu na temat tego, że trzeba pracować w czasie soboty i niedzieli. Dlaczego? Jeśli będziecie rozmyślać zbyt dużo nad tą kwestią, to jakość realizowania konkretnych projektów będzie zdecydowanie gorsza. To na pewno nie spodoba się Waszym pracodawcom. Jeśli zaś musicie pracować w weekendy w swoich domach, ponieważ na przykład musicie przeprowadzić generalne sprzątanie, to sami na tym ucierpicie, jeśli nie skupicie się na wykonywaniu zadania. Często też jest tak, że osoby, które zrealizują swój projekt szybciej mają wolne. Jeśli zaś nie możecie wcześniej wyjść z pracy, to i tak musicie skupić się na wykonywanych zadaniach, aby były one zrobione dokładnie i terminowo. Wtedy na pewno zyskacie aprobatę u Waszych pracodawców.

Jak motywować się do pracy w weekendy? inni pracują kiedy Ty masz wolne

Nie wiecie, jak zmotywować się do pracy w weekendy? Narzekacie na to, że musicie harować, kiedy inni mają wolne? Ok, ale na pewno jest też tak, że to Wy w trakcie standardowego tygodnia możecie pozwolić sobie na to, aby nie iść do pracy. Ludzie, którzy wykonują zadania w weekendy często mają bowiem wolne, kiedy inni realizują swoje zadania od poniedziałku do piątku. Nie dotyczy to oczywiście prac wykonywanych w domu, które jednak tak czy siak muszą być zrobione. Jeśli jednak idziecie do pracy w weekendy, to nie powinniście zbytnio narzekać, ponieważ sytuacja niedługo odwrócił się i to Wy będziecie mieli wolne, kiedy inni nie będą mogli pozwolić sobie na taki przywilej. Uważamy, że jest to bardzo dobry sposób na motywację. Najłatwiej jest narzekać, ale do czego to prowadzi? Właśnie – do niczego. Lepiej jest uzmysłowić sobie, że summa summarum każdy musi “odbębnić” swoje w miejscu pracy, ale każdy też ma podobną ilość dni wolnych, które oczywiście wypadają w różne dni tygodnia.

Nie trać czasu na głupoty a motywacja do pracy w weekendy się pojawi.

Nie traćcie czasu na głupoty! Trzeba podkreślić, że wiele osób w trakcie weekendów może pozwolić sobie dosłownie na wszystko. Nie brakuje ludzi, którzy śpią do południa, potem idą do centrum handlowego, jedzą posiłki w restauracjach, a na koniec odwiedzają kluby itp. Ludzie, którzy muszą pracować w weekendy często narzekają na to, że nie mają pełnej swobody. Pamiętajcie jednak, że zbyt dużo czasu wolnego zazwyczaj powoduje, że ludzie wykorzystują go… na głupoty. Musicie zatem wiedzieć, że praca w czasie soboty i niedzieli nie jest taka najgorsza, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Praca w weekendy to większe oszczędności / zarobki.

Osoby, które mają wolne weekendy często dają ponieść się emocjom i wydają bardzo dużo pieniędzy na rozmaite rzeczy. Tymczasem Wy – osoby pracujące w soboty czy niedziele – nie dość, że oszczędzacie, to możecie jeszcze zarobić dodatkową dniówkę. Osoby, które nie wiedzą jak zmotywować się do pracy w weekendy powinny zatem pamiętać, że praca w sobotę czy niedzielę też ma swoje dobre strony.

Sprawdź nasz poprzedni wpis 🙂

Dodaj komentarz