Jak wyposażyć szkolną stołówkę?

Jak wyposażyć szkolną stołówkę?

Szkolne stołówki dzięki rządowemu programowi “Posiłek w szkole i w domu”, mogą znacząco zmienić swoje oblicze. Jest to doskonała okazja, by od podstaw lub na nowo urządzić wiele tego rodzaju obiektów. Jadalnia szkolna nie musi wyglądać nudno, a jej wyposażenie nie musi być niepraktyczne. Wręcz przeciwnie – w obecnej chwili na rynku istnieje wiele produktów stworzonych z myślą o funkcjonalnym oraz estetycznym zagospodarowaniu każdej stołówki. Z tego powodu ważna jest wiedza, co powinno znaleźć się w nowoczesnej przestrzeni przeznaczonej do spożywania posiłków przez dzieci. Wszyscy lubimy jeść w miejscach ładnych, schludnych i praktycznych, także uczniowie!

Stoliczku nakryj się

Wygodne i ergonomiczne stoliki, przy których uczniowie mogą zjeść obiad lub inny posiłek, to najważniejsze elementy, z których składa się wyposażenie stołówki szkolnej. Na stronach sklepu mojebambino.pl można znaleźć wiele ciekawych propozycji tego rodzaju umeblowania, a wybór jest bardzo szeroki. Stoły są zazwyczaj wykonane z aluminium oraz płyty laminowanej, a krzesła – ze sklejki. Takie zestawy mebli do stołówek pozwalają jednocześnie spożywać posiłek nawet sześciorgu dzieciom, przy czym każde z nich będzie dysponowało odpowiednią ilością miejsca. Krzesełka są wygodne i dopasowane wysokością do wzrostu uczniów, a estetyczny wygląd jest ich dodatkową zaletą. Użyte materiały są bardzo trwałe i wytrzymałe oraz łatwe w czyszczeniu, co w takim środowisku jest niezwykle istotne. Natomiast nowoczesny styl większości oferowanych na rynku mebli do stołówki sprawia, że będą one pasować do każdego rodzaju wnętrza, przez długi czas. Nic nie szkodzi także na przeszkodzie, by jadalnia była wyposażona w kolorowe krzesła, stoły oraz inne elementy wyposażenia, co będzie bardziej przyjazne dla dzieci korzystających z pomieszczenia. Pracownicy stołówki docenią na pewno praktyczne wózki na kółkach, które znacznie ułatwią prace porządkowe.

Ale wkoło jest wesoło

By wystrój pomieszczenia był tak samo słoneczny i wesoły jak nastroje przebywających w nim dzieci, warto zadbać by nie tylko stoły do jadalni i stołówki, ale także reszta mebli była nowoczesna i przyjazna. Naczynia oraz sztućce mogą mienić się kolorami niczym tęcza na wiosennym niebie, zamieniając zwykły posiłek w ciekawą atrakcję, a największego niejadka w prawidłowo odżywione dziecko. Także pojemniki na odpady, stojaki na plecaki oraz inne praktyczne dodatki, takie jak tablice korkowe, na których wywiesza się menu oraz informacje mogą być kolorowe – to jest zawsze bardzo atrakcyjne dla uczniów. Tak umeblowane wnętrze otacza dzieci aurą radości i uzupełnia obraz idealnej jadalni, gdzie nie tylko zapachy podawanych dań zachęcają do szybkiego znalezienia miejsca przy stole i najedzenia się do syta, ale przede wszystkim miejsce, do którego chętnie wracają.

Stołówka szkolna może być wyjątkowym miejscem, potrzebna jest tylko odrobina wyobraźni, dobrej woli oraz wizyta na stronie sklepu mojebambino.pl, gdzie znajduje się wiele inspiracji i bardzo interesujących rozwiązań.

Dodaj komentarz