Kurs socjoterapii – kiedy się na niego zdecydować? 

Kurs socjoterapii – kiedy się na niego zdecydować? 

Pomoc drugiemu człowiekowi nie jest łatwym zadaniem. Trzeba nie tylko umieć wejść z buty drugiego człowieka, ale także dogłębnie go rozumieć. Szczególnie trudna jest pomoc psychologiczna osobom, które borykają się z problemami emocjonalnymi lub innymi zaburzeniami. Żeby podjąć się tego działania, trzeba mieć odpowiednie wykształcenie i ukończone kursy. Jedną z metod, która pozwala na poszerzenie kompetencji, jest kurs socjoterapii. Na czym polega i kiedy warto się na niego zdecydować? 

Socjoterapia – co to jest? 

Socjoterapia jest metodą terapii zajęciowej, której celem jest pomoc dzieciom i młodzieży z zaburzeniami emocjonalnymi oraz zachowania, osobom niepełnosprawnym, cierpiącymi na zaburzenia osobowości, borykającymi się z uzależnieniami, tak samo osobom w kryzysie samotności i starszym. Zadaniem socjoterapii, jak sama nazwa wskazuje, jest włączenie różnych grup do życia społecznego. Co w przypadku  powyższych problemów nie jest łatwym zadaniem. 

Socjoterapia pozwala natomiast uczestnikom na poznanie i przyswojenie pozytywnych wzorców zachowań, które włączą je do społeczeństwa. Tym samym uczestnicy trenują umiejętności społeczne. Jednak przekazanie tej wiedzy nie jest prostym zadaniem, i żeby się go w ogóle podjąć samemu trzeba przejść kurs socjoterapii

Kurs socjoterapii – na czym polega? 

Kurs socjoterapii to program, który przygotowuje psychologów, pedagogów, wychowawców, asystentów rodziny itp. do prowadzenia zajęć włączających. Trening pozwala zdobyć umiejętności niezbędne do prowadzenia socjoterapii i to na najwyższym poziomie. Z czego się składa? Każdy uczestnik przechodzi trening interpersonalny. Ponadto zdobywa umiejętności pozwalające na diagnozę trudności i zaburzeń emocjonalnej u pacjentów. Co więcej, kurs zapoznaje uczestników z elementami treningu integracyjnego, asertywności i komunikacji, które są niezbędne do późniejszego prowadzenia socjoterapii. 

Kiedy warto zdecydować się na kurs socjoterapii? 

Kurs socjoterapii to dobra okazja, żeby poszerzyć swoje kwalifikacje i zdobyć nowe umiejętności. W trakcie kursu nauczysz się, jak pracować zarówno z rodziną, klientem indywidualnym, jak i grupą. Co ważne, wszystkie poznane metody podchodzą kompleksowo i praktycznie do tematu. 

Po odbytym kursie będziesz także mógł ubiegać się o certyfikat trenera warsztatu lub/i socjoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Taki dokument jest nie tylko potwierdzeniem zdobytych kwalifikacji, ale także pokazuje, że ciągle dokształcasz się w nowych metodach.  

Dodaj komentarz