Ginekologia a młode Polki w Anglii

Ginekologia a młode Polki w Anglii

W Londynie wzrasta z roku na rok, liczba przebywających tam Polek. W dobie wszechobecnej informacji, wydawać by się mogło, że wiedza na temat ginekologii jest równie wysoka. Niestety wśród młodzieży jest ona często niewystarczająca. Badaniom ginekologicznym powinny się regularnie poddawać wszystkie kobiety, począwszy od 16 roku życia, bądź od rozpoczęcia współżycia. Młode Polki, przebywające w Anglii, w pewnym momencie będą musiały skorzystać z usług jednego z londyńskich gabinetów ginekologicznych. Jednak polski ginekolog w Londynie, z pewnością zwróci szczególną uwagę wszystkich kobiet. Polskie gabinety wyróżniają się nie tylko profesjonalnym podejściem oraz wysokim poziomem usług, ale także bardzo atrakcyjnymi cenami.

Jakie badania przeprowadza polski ginekolog w Londynie? Badania ginekologiczne obejmują początkowy wywiad, który polega na zbieraniu informacji dotyczących cyklów miesiączkowych, jak i dawnych schorzeń w rodzinie. Ponadto zbierane są dane dotyczące współżycia, jak i wszelkich niepokojących objawów (krwawień, czy bólów). Dodatkowo ginekolog w Londynie przeprowadza badania piersi. Podczas takiej wizyty lekarz powinien nauczyć każdą młodą kobietę, w jaki sposób sama może sama to robić. Kolejnym etapem wizyty w gabinecie ginekologicznym są właściwe badania: palpacyjne (oceniające macicę oraz jej szyjkę) oraz tarczy szyjki macicy. Możliwe są także, w niektórych przypadkach, badania obrazowe oraz laboratoryjne.

Bardzo duże znacznie w późniejszym wieku, odgrywają badania cytologiczne, które służą profilaktyce oraz mają na celu wykrycie wczesnych stanów nowotworowych. Wskutek takiego badania, możliwe jest późniejsza diagnostyka oraz leczenie. Powinno się je wykonywać co 3 lata. U ginekologa wykonać można także badania usg wczesnej ciąży, co pozwala na zidentyfikowanie płci dziecka, jak i ciąży mnogiej. Jeśli mamy pytania dotyczące antykoncepcji oraz niepłodności, to ginekolog powinien rozwiać każdą wątpliwość.

Wiedza na temat ginekologii jest bardzo ważna. Młode kobiety powinny ją zdobyć jak najwcześniej. Dzięki temu łatwiej zniosą swoją pierwszą wizytę u ginekologa oraz dostrzegą zalety profilaktyki.

Dodaj komentarz