Gry, które rozwiną twoje dziecko

Gry, które rozwiną twoje dziecko

Obecnie na rynku istnieje wiele edukacyjnych gier. Które z nich wybrać? W poniższym artykule przedstawimy mały przegląd najbardziej popularnych propozycji.

 http://ksiegarnia-edukacyjna.pl/pol_m_Zabawki-_Wiek_3-5-lat_-3-lata_Gry-i-puzzle_Gry-edukacyjne-10567.html

Korzyści z gier edukacyjnych dla dzieci

Małe dzieci są chłonne wiedzy i bardzo szybko ją przyswajają. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio łączyć ją z zabawą. Po pierwsze są narzędziem do pogłębiania kreatywności wśród dzieci. Dodatkowo sprzyja to poznawaniu procedur i przestrzeganiu reguł. Ważne, aby dzieci były powoli wdrażane w reguły gry, tak aby nie były dla nich zbyt przytłaczające. Gry edukacyjne często opierają się na zadaniach pamięciowym, wytężających spostrzegawczość. Bardzo ważnym edukacyjnych aspektem e grach dla dzieci jest rozróżnianie emocji – cieszenie się ze zwycięstwa i godzenie się z porażką. Gry edukacyjne wspierają również grę zespołową wśród dzieci. Takie postawy warto wzbudzać wśród pociech już od najmłodszych lat.

Różnorodność gier

Jedną z najbardziej znanych gier jest gra memory, która świetnie ćwiczy pamięć młodych zawodników. Karty memo mogą zawierać przykładowo rysunki ulubionych postaci, zwierząt, czy pojazdów. Kolejnym rodzajem gry edukacyjnej dla dzieci jest poznawanie literek i cyferek za pomocą zabawy. Przykładowo są to układanki z dopasowaniem cyfry do rysunku. Innym przykładem są gry z kreowaniem historii. Dedykowana jest już trochę starszym dzieciom np. przedszkolakom, ćwiczą oni budowanie opowieści oraz tworzenie ciągów logiczno – myślowych. To gra ucząca rozumienia następstw przyczynowo – skutkowych. Zadaniem jest stworzenie z 48 ilustracji historyjek (po 6 obrazków każda) łączących się w spójną opowieść. Gry edukacyjne mogą również łączyć się z nauką języka angielskiego. Przykładem jest gra w “Zakupy”, gdzie wszystkie karty posiadają dwujęzyczne podpisy pod produktami (polskie i angielskie) oraz dołączone są nagrania mp3 wszystkich słówek po angielsku.

Na stronie księgarnia-edukacyjna można przefiltrować produkty po cenie. Gry są podzielone również ze względu na płeć dziecka.

Księgarnia-sklep edukacyjny dla najmłodszych

Księgarnia Edukacyjna jest to platforma internetowa sprzedażowa Grupy MAC S.A. To jedyna na polskim rynku firma z kompleksową ofertą dla szkoły, nauczyciela, ucznia i rodzica. Prócz gier można odnaleźć podręczniki edukacyjne oraz pomoce dydaktyczne. Na rynku działa już od ponad 20 lat. Siedziba firmy znajduje się w Kielcach.

A wy jakie gry wybieracie dla swoich małych pociech?

Dodaj komentarz