Jak pokonać dni, kiedy nic nam się nie chce?

Jak pokonać dni, kiedy nic nam się nie chce?
Strona główna » Jak pokonać dni, kiedy nic nam się nie chce?

Co zrobić gdy nic się nam nie chce?

Każdy z nas co jakiś czas ma trudne momenty. Zdarzają się dni, kiedy po prostu nic kompletnie nam się nie chce… Najchętniej nie wychodzilibyśmy wtedy z łóżka, a myślenie o obowiązkach spędza nam sen z powiek. Macie podobnie? Zapisaliście się na przykład na treningi na siłownię lub kurs księgowości itp. i nie macie ani 1% ochoty, aby iść na zajęcia? Nie przejmujcie się, ponieważ jest to normalne – oczywiście, jeśli zdarza się tylko od czasu do czasu. Co jednak zrobić, aby poradzić sobie z takimi momentami i wziąć się w garść? Poniżej znajdziecie kilka wskazówek.

Przygotuj się na te momenty

Bardzo ważne jest to, aby przygotować się na takie momenty pod kątem mentalny. Trzeba podkreślić, że czasami po prostu będą takie dni, że nic Wam się nie będzie chciało, a szczególnie będzie to dotyczyło Waszych codziennych obowiązków. Niedawno czytaliśmy artykuł o psychologii pacjentów. Okazuje się, że ludzie, którzy zmagają się z chorobami przewlekłymi zdecydowanie lepiej radzą sobie przy kolejnych nawrotach. Najtrudniejsze są dla nich premierowe objawy, ponieważ tak naprawdę do końca nie wiedzą, czego się spodziewać. Jeśli już poznają dolegliwości, to mają świadomość tego, jak to mniej więcej będzie wyglądać. Są gotowi na to i łatwiej jest im poradzić sobie z objawami choroby. Jeśli zatem nie chcecie, aby takie trudne momenty negatywnie wpłynęły na przykład na Wasz trening czy kurs języka obcego itp. to warto odpowiednio wcześnie się przygotować. Dzięki temu będziecie wiedzieć, co należy robić w takich sytuacjach i je w mig przezwyciężycie.

Przypomnij sobie o wszystkich zaletach danego projektu

Trzeba podkreślić, że bardzo ważne jest to, aby w takich momentach przypomnieć sobie o wszystkich zaletach, które wynikną, jeśli na przykład będziecie trenować czy chodzić na kursy itp. Dzięki temu Wasza motywacja szybko wskoczy na odpowiedni poziom. Właśnie dlatego tak kluczowe jest to, aby przed rozpoczęciem jakiegokolwiek projektu wypisać sobie wszystkie walory z nim związane. Chcecie schudnąć? Dzięki temu będziecie bardziej pewni siebie, przebojowi, a atrakcyjna sylwetka na pewno wpłynie na poprawę stosunków z płcią przeciwną itp. Warto przypominać sobie takie zalety, kiedy dopadną Was trudne momenty – wtedy szala – dotycząca Waszych decyzji – powinna przechylić się na właściwą stronę.

Chwila przerwy nie zaszkodzi

Zastanawiacie się, jak pokonać dni, kiedy nic nam się nie chce? Ważny jest to, aby nie katować samego siebie zobowiązaniami, które kiedyś sobie narzuciliście. Oczywiście, jeśli nie pójdziecie na trening czy na lekcję języka obcego, to na tym w ogólnym rozrachunku stracicie. Druga strona medalu jest jednak taka, że nie możecie sami siebie tym faktem zadręczać. Nikt nie jest robotem. Każdemu przyda się odrobina przerwy i wytchnienia. Zwłaszcza, jeśli intensywnie pracujecie i macie na głowie mnóstwo obowiązków domowych. Czasami natłok pracy powoduje, że dana osoba w pewnym momencie ma już tego wszystkiego dość. Wtedy przydaje się chwila przerwy czy nawet cały dzień wolny. Wszystko po co, aby naładować akumulatory i poprawić swoją motywację przed kolejnymi zadaniami. Oczywiście, ten pomysł ma swoje wady, ale czasami warto dać odpocząć organizmowi – w sferze psychicznej i fizycznej – aby później takie sytuacje nie miały już miejsca.

Zrób coś, co sprawi Ci przyjemność!

Każdy powinien zdawać sobie sprawę, że czasami mogą wystąpić takie dni, kiedy nic nam się nie będzie chciało. Wtedy motywacja do działania jest bliska zeru, a samopoczucie nie należy do najlepszych. W takich sytuacjach warto zrobić coś wyłącznie dla siebie. W ciągu codziennej bieganiny często nie mamy czasu, aby samemu sobie sprawiać przyjemności – nawet te najdrobniejsze… Wasze samopoczucie poprawia się po zakupach? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się na nie zdecydować. Lubicie dany serial? W takim razie odłóżcie chociaż na chwilę Wasze obowiązki i oglądnijcie minimum jeden odcinek itp. Wszystko po to, aby poprawić sobie nastrój. Pamiętajcie, że wtedy jest zdecydowanie łatwiej działać i osiągać konkretne cele. Istotne jest to, aby nie być katem dla samego siebie. Oczywiście, warto od siebie wymagać, ale wszystko musi odbywać się w granicach zdrowego rozsądku.

Dodaj komentarz