Konkursy artystyczne – czy warto brać w nich udział?

Konkursy artystyczne – czy warto brać w nich udział?

Konkursy możemy podzielić na dwie kategorie – takie, w których trzeba coś przygotować i takie, które wymagają szczęścia. O ile te drugie są od nas całkowicie niezależne i łatwo przepuścić na nie sporo pieniędzy (kupony kosztują, np. totolotek), to pierwsza forma może być bardzo kreatywna. Konkursy artystyczne są możliwością pokazania swoich dzieł szerszej publiczności, nawet jeśli nie zawsze coś wygramy. Czy warto brać udział w konkursach artystycznych? 

Zalety konkursów artystycznych 

Główna zaleta konkursów artystycznych? Zdecydowanie jest to szansa na rozwój. Śpiewasz, malujesz, tańczysz, gotujesz czy piszesz wiersze – nie ważne jak przejawiasz swoja kreatywną stronę, na każdą z nich znajdzie się odpowiedni konkurs https://swiat-konkursow.pl/. Konkursy artystyczne są szansą na podzieleniem się swoim dziełem z szerszą publicznością. Zdobyciem rozgłosu. Możemy tworzyć do szuflady lub tylko dla siebie – oczywiście. Jednak warto podzielić się swoją twórczością. Może się okazać, że nie tylko nam przyniesie ona radość. 

Konkursy, to także wychodzenie ze swojej strefy komfortu. Trudno jest się podzielić swoim dziełem lub umiejętnościami, ponieważ tym sposobem wystawiamy się na komentarze. Stajemy się bezbronni. Jednak taka sytuacja jest szansą na rozwój osobisty. Co nas nie zabije, to nas wzmocni. W dodatku jeśli pojawi się jakaś konstruktywna krytyka, to zawsze możemy z niej wyciągnąć jakąś naukę. 

Jeśli ze swojej pasji zrobiliśmy biznes lub jest to w naszych planach, to udział w konkursach jest świetnym sposobem na promocję. Dzięki temu możemy pokazać nasze prace szerszej publiczności i budować wizerunek marki osobistej. Za niektóre konkursy trzeba zapłacić, jednak gros z nich jest darmowych. Warto z takiej okazji skorzystać. 

Konkurs to nauka 

Nic tak nie rozwija, jak ciągła chęć dokształcania się. I nie trzeba skończyć kilka kierunków studiów czy odbyć setki kursów (chociaż te warto robić). Warto za to stawiać się w sytuacjach, z których możemy nabierać doświadczenia. Takim właśnie sposobem jest udział w konkursach. Każdy konkurs uczy czegoś nowego. Że nie zawsze trzeba wygrać. Że porażka również uczy, ale nie jest powodem do rezygnacji. Z każdym konkursem będziemy stawać się coraz lepsi, zarówno w radzeniu sobie z konkurencją, jak i w tworzeniu. 

Konkursy artystyczne, to także przygoda. A w pędzie życia warto pozwolić sobie na mały oddech i przygody, nawet te bliskie – dlatego jeśli jeszcze nigdy nie brałeś udziału w konkursie artystycznym, to spróbuj! 

Dodaj komentarz