Nauka masażu ajurwedyjskiego

Nauka masażu ajurwedyjskiego

Terapeutyczny masaż przybiera w dzisiejszych czasach przeróżne formy. Dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim orientalne techniki masażu, do czego niewątpliwie zalicza się masaż ajurwedyjski. Trudno jednak opanować tę technikę masażu bez ukończenia specjalistycznego kursu. Jeżeli więc ktoś chce oferować swoim klientom masaże ajurwedyjskie, musi nie tylko zapisać się na kurs, ale też zadbać o to, aby dostosowanie masażu zostało przeprowadzone zgodnie z potrzebami klienta. Sprawdź, jak uzyskać zrozumienie podstaw ajurwedy oraz dlaczego ten masaż cieszy się stale rosnącą popularnością.

  1. Co daje kurs masażu ajurwedyjskiego?
  2. Jak wygląda ajurwedyjski masaż głowy?
  3. Czy terapeutyczny masaż naprawdę działa?

Masaż ajurwedyjski (o ile zostanie prawidłowo wykonany) zapewnia uczucie relaksu, które przyda się osobom przepracowanym i narażonym na stres. Niezależnie więc od tego, czy klient odwiedzający salon masażu chce pozostać zdrowym, bądź przywrócić energię, może skorzystać z masażu, którego celem jest pobudzenie naszej energii.

Co daje kurs masażu ajurwedyjskiego?

Najlepszy masaż tego typu sprawi, że całe ciało będzie zrelaksowane. Istotny jest wówczas wybór właściwego oleju, aby można było przeprowadzić kompleksowe wykonanie masażu. Na szczęście nie musisz zastanawiać się, który olej do masażu będzie najlepszy, bo wszystkiego dowiesz się podczas kursu. Oprócz poznania sprawdzonych technik związanych z masażem danej osoby ajurweda sprawi, że inaczej spojrzysz na wiele spraw, a twoi klienci będą mogli cieszyć się lepszym zdrowiem fizycznym. Wielokrotnie potwierdzono, że odpowiednie samopoczucie ma zbawienny wpływ na zdrowie, dlatego regularnie wykonywany masaż terapeutyczny może prowadzić do samouzdrawiania.

Jak wygląda ajurwedyjski masaż głowy?

Jeżeli zastanawiasz się, jaką technikę masażu zastosować, to wcale nie musisz od razu decydować się na masaż całego ciała. Świetne efekty przynosi nawet masaż głowy techniką ajurwedyjską, który polega na określonym masowaniu kciukiem trzech najważniejszych punktów. Znajdują się one na środku głowy i należy je masować okrężnymi ruchami. Szczegóły techniki masażu ajurwedyjskiego zdradzi ci Akademia Karuna, w której można zapisać się na jeden z najlepszych kursów.

Czy terapeutyczny masaż naprawdę działa?

Chociaż niektórzy mają wątpliwości co do skuteczności tego typu technik, to najlepszą rekomendacją są opinie zadowolonych klientów. Tych natomiast nie brakuje, zwłaszcza wśród osób, które korzystały z masażu u przeszkolonych masażystów, którzy poznali szczegóły techniki.

Dodaj komentarz