Krem z witaminą B3 – 4 powody, dla których warto go stosować

Krem z witaminą B3 – 4 powody, dla których warto go stosować

Witamina B3 jest składnikiem wielu kremów. Znana także jako niacynamid ma szerokie zastosowanie w kosmetyce, pielęgnując skutecznie cerę różnego typu. Choć kojarzona jest z cerą naczynkową, jej właściwości sprawiają, że warto włączyć ją do pielęgnacji każdego typu skóry. Dlaczego?

Krem z witaminą B3 koi i łagodzi podrażnienia

Skóra, choć jest narządem chroniącym organizm przed wpływem czynników zewnętrznych, sama także jest wrażliwa na ich wpływ i reaguje na niego w różny sposób. Trądzik, pękające naczynka, przesuszenie to tylko niektóre z niepożądanych objawów. Skóra potrzebuje więc łagodzenia i ukojenia składnikami o delikatnym działaniu. Krem z witaminą B3 jest kosmetykiem dobrze tolerowanym nawet przez skórę wrażliwą, który doskonale ją łagodzi i przywraca jej naturalny balans.

Niacynamid normalizuje skórę, zmniejszając wydzielanie sebum

Problem przetłuszczającej się skóry dotyczy wielu kobiet i mężczyzn. Nadmierne wydzielanie sebum związane jest często z nieodpowiednią pielęgnacją skóry. Krem z witaminą B3 wpływa normalizująco na ten proces. Zmniejsza nadmierną produkcję sebum, jednocześnie umożliwiając oczyszczenie i zwężenie porów. Świetnie sprawdza się więc przy cerze tłustej, ale także trądzikowej. Skutecznie oddziałuje na jej problemy, jednocześnie wpływając na nią łagodnie, kojąc jej i przeciwdziałając podrażnieniom.

Koryguje koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia

Krem z witaminą B3 oddziałuje na kolor cery, wyrównując go, jednocześnie zmniejszając widoczność przebarwień. Niacynamid ma właściwości redukujące rumień, co sprawdza się zwłaszcza przy cerze naczynkowej, podatnej na podrażnienia i pojawianie się zaczerwienień w wyniku powstawania pajączków, a więc pękających naczynek. Zmniejsza też wspomniany rumień, który pojawia się na skutek stresu, nagłych zmian temperatur czy nieprawidłowej diety, sprawiając, że skóra odzyskuje jednolity kolor.

Działa antyoksydacyjnie, zatrzymując młody wygląd na dłużej!

Niewątpliwą korzyścią działania witaminy B3 w kremach i serum są jej właściwości przeciwstarzeniowe. Kosmetyk z niacynamidem oddziałuje na wolne rodniki, opóźniając procesy starzenia, a jednocześnie wzmacniając nawilżenie, poprzez wsparcie działania warstwy hydrolipidowej skóry. W ten sposób ogranicza przeznaskórkową migrację wody, zatrzymując ją we wnętrzu skóry. Jest więc to także sposób na pielęgnację cery dojrzałej.

Krem z witaminą B3 to must have pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Jego wszechstronne właściwości sprawiają, że włączenie go do swoich rytuałów zapewni skórze piękny wygląd, normalizację jej pracy i młodzieńczy look na długi czas.

Dodaj komentarz