Jak motywować się do działania w okresie jesiennym?

Jak motywować się do działania w okresie jesiennym?
Strona główna » Jak motywować się do działania w okresie jesiennym?

Jak motywować się do działania w okresie jesiennym?

Kilka dni temu rozpoczęła się kalendarzowa jesień. Większość osób nie jest z tego faktu zadowolonych. Wszystko dlatego, że w naszym kraju najpopularniejszą porą roku jest oczywiście lato. Ludzie uwielbiają ciepłe dni, które umożliwiają wykonywanie rozmaitych aktywności na dworze. Nie da się ukryć, że letnia pora jest też zdecydowanie bardziej zachęcająca do działania, niż deszczowa jesień czy ponura zima. Warto podkreślić, że dni stają się coraz krótsze, co powoduje, że wielu osobom spada motywacja do realizowania swoich celów. Niestety, coś w tym jest, ponieważ jesienna pora nie zachęca do podnoszenia swoich kwalifikacji – niezależnie od branży, w której działacie. Co zatem zrobić, aby motywować się do działania w okresie jesiennym, kiedy nie brakuje ludzi, którzy najchętniej w ogóle nie wychodziliby z własnych domów i mieszkań? Oto kilka naszych wskazówek.

Wcześniej zaczynaj i wcześniej kończ

Macie zamiar w najbliższym czasie zapisać się na kurs języka obcego? A może chcecie rozpoczęcie treningi, ponieważ nie jesteście zadowoleni ze stanu Waszej sylwetki? Jeśli tak, to postarajcie się tak ułożyć swój codzienny plan, aby jak najwcześniej zaczynać takie dodatkowe aktywności. Wszystko dlatego, że będzie Wam zdecydowanie łatwiej zmotywować się do działania, niż wieczorem, kiedy to liczba promieni słonecznych będzie zmniejszać się z każdym kolejnym dniem (przynajmniej przez kilkanaście najbliższych tygodni). Bardzo dużo osób zdaje sobie sprawę z tego faktu. Ludzie najczęściej decydują się na dodatkowe aktywności wtedy, kiedy na dworze jest jeszcze widno. Dzięki temu nie dopada ich ponury klimat jesiennej pory, która będzie coraz bardziej dawał się we znaki. Co jednak zrobić, kiedy koniecznie trzeba wykonywać zadania późną porą? Wtedy istotne jest to, aby zadbać o odpowiednią dawkę snu. Wszystko po to, aby tryskać energią nawet wtedy, kiedy na dworze panuje zmrok i chce nam się po prostu coraz bardziej spać.

Przygotuj się na to, co nieuniknione

Jesień była, jest i będzie – to nieuniknione. Jeśli chcecie być odpowiednio zmotywowani także w tym okresie, to musicie się do tego właściwie przygotować pod względem mentalnym. Dobrze jest, aby powoli zacząć zmieniać swoje nawyki, żeby zmiana z letniej pory na jesienną nie była aż tak bardzo odczuwalna. Istotne jest to, aby zwrócić uwagę także na odpowiednią dietę. Wiele osób nie wie, jak motywować się do działania w okresie jesiennym. Jeśli będziecie niewyspani czy głodni, to trudno Wam będzie znaleźć takie czynniki, które pozwolą Wam utrzymać zaangażowanie na odpowiednim pułapie. Kluczowe jest zatem to, aby zmienić swoją dietę na taką, która zagwarantuje posiłki jednocześnie zdrowe, smaczne i dostosowane do coraz gorszych warunków atmosferycznych, które niestety będą pogarszały się z każdym kolejnym miesiącem. Jeśli odpowiednio wcześnie przygotujecie się na nadejście jesieni, to zdecydowanie łatwiej będzie Wam przetrwać tę porę.

Jesień da się lubić!

Znane przysłowie mówi, że przyjaciół trzeba trzymać blisko siebie, ale wrogów jeszcze bliżej. Nie lubicie jesieni? W takim razie musicie ten fakt jak najszybciej zmienić. Kluczem do osiągnięcia takiego stanu jest zdanie sobie sprawy z zalet, które niewątpliwie posiada ta pora roku. Trzeba podkreślić, że jesień może nie charakteryzuje się zbyt dobrymi warunkami atmosferycznymi, a to sprawia, że krajobraz wygląda naprawdę okazale. Wszystko dlatego, że mamy do czynienia z dużą ilością liści, które urozmaicają aspekt wizualny. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby na przykład często chodzić na długie, jesienne spacery, które sprawią, że zdecydowanie łatwiej będzie Wam zaakceptować tę porę roku. Jeśli zaś polubicie jesień, to zdecydowanie łatwiej będzie Wam zmotywować się do działania także w czasie tej pory roku. Ważne jest to, aby mieć odpowiednie podejście, które przyda się nie tylko w trakcie jesieni czy zimy, ale tak naprawdę w czasie całego roku kalendarzowego.

Jeśli zainteresował Was ten temat, to zapraszamy do przeczytania naszych innych artykułów o motywacji: “Dlaczego motywacja jest tak ważna” czy “Jak motywować się do pracy w weekendy”.

2 Comments

  1. Długie godziny i stres w pracy, niepowodzenia, ogólne przemęczenie. Powodów braku motywacji może być milion. Jesień to kolejna wymówka, aby pozostać w niebezpiecznej strefie komfortu, bo co może być lepszego w ciemny, zimny wieczór niż koc i nowy serial na Netflixie. Autor tekstu wspomina o pogoni za promieniami słonecznymi, których tak mało o tej porze. Ta pogoń może mieć drugie dno, ponieważ pojawiło się ostatnio wiele badan, które wskazuje na związek deficytu witaminy D a depresją i złym zdrowiem psychicznym. Nasza skora idealnie radzi sobie z wytwarzaniem dużych ilości tej ważnej witaminy, ale do sukcesu potrzebuje właśnie słońca. Moja rada na jesienny brak motywacji? Produkty i suplementy zawierające witaminę D oraz dużo, dużo świeżego powietrza.

Dodaj komentarz