Najczęstsze przyczyny utraty włosów

Najczęstsze przyczyny utraty włosów

Łysienie to problem, z którym boryka się prawie 30% mężczyzn po 40 roku życia. Obecnie dotyka on także coraz młodsze osoby, nie jest już rzadkością spotkanie dwudziestolatka z wyraźnymi zakolami. Co jest przyczyną łysienia? Dlaczego łysiejemy i to na dodatek coraz wcześniej? Oto kilka głównych powodów:

Stres

Stres to w ostatnich latach zdecydowanie najpopularniejsza przyczyna łysienia. Coraz szybszy tryb życia oraz coraz więcej stresujących sytuacji prowadzi do utraty i problemów z przywróceniem prawidłowej pracy cebulek włosów, w skutek czego włosy wypadają i nie odrastają. Stres powoduje bowiem mniejszą przyswajalność i rozpad składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania mieszków włosowych. Gdy ich zabraknie, nasze włosy wypadają. Jak sobie z tym poradzić? W przypadku gdy przyczyną łysienia jest stres najlepszym wyjściem będzie zastosowanie odpowiedniego suplementu diety. To pozwoli na przywrócenie równowagi i pobudzenie cebulek do prawidłowej pracy. Z naszej strony polecamy suplement Follixin, którego unikalny skład i ponadprzeciętna skuteczność zostały docenione przez specjalistów i wyróżnione w niezależnym teście tabletek na wypadanie włosów.

Zanieczyszczenie powietrza

Spaliny, smog, wysokie stężenie metali ciężkich oraz inne zanieczyszczenia – to nie są warunki do jakich przywykł nasz organizm podczas tysięcy lat ewolucji. Szczególnie wysokie stężenie metali ciężki wpływa niekorzystnie na nasze włosy. Zniszczone od zewnątrz i słabe włosy ze skłonnością do wypadania – to może być skutek zanieczyszczeń na jakie zostały wystawione nasze włosy.

Niezdrowa dieta

Nasza dieta niestety także uległa zmianie w ciągu kilkudziesięciu lat. W dzisiejszym jedzeniu mamy coraz mniej zdrowych i wartościowych składników. Jak więc nasze włosy mogą być silne i wytrzymałe, kiedy nie mają skąd tej siły czerpać? Osłabione, pozbawione witamin i minerałów wypadają a my… łysiejemy. Jak sobie poradzi w takiej sytuacji? Przede wszystkim powinna nam pomóc zmiana diety. Najodpowiedniejsze będzie spożywanie dużej ilości ryb (1-2 razy w tygodniu). Do tego dietę warto uzupełnić w warzywa takie jak żółta fasolka, buraki oraz bób. Przy odpowiednim żywieniu nasze włosy mają szansę na wzmocnienie się, a ich wypadanie może zostać ograniczone.

Nadmierny wysiłek fizyczny

To kolejna z przyczyn wypadania włosów. Chodź na ogół sport i ruch to najlepsze co możemy zrobić dla naszego organizmu, tym razem niekoniecznie tak jest. Nadmierny wysiłek fizyczny, często prowadzi do deficyty elektrolitów traconych razem z potem (postas, sód, wapń, magnez). Często powtarzające się i nieuzupełniane ubytki tych substancji mogą także negatywnie wpływać na nasze włosy. Mamy jednak dobrą wiadomość: umiarkowany wysiłek fizyczny 3-4 razy w tygodniu nie powinien negatywnie wpływać na kondycję naszych włosów. Negatywne jego skutki są na ogół zauważane dopiero przy intensywnym i długotrwałym, występującym co najmniej 5-6 razy w tygodniu wysiłku. Ta przyczyny łysienia dotyczy więc praktycznie tylko i wyłącznie zawodowych sportowców. W dodatku łatwo im zapobiegać poprzez picie dużych ilości napojów izotonicznych i wody wysokomineralizowanej.

Geny

Czasami niestety łysienie ‚mamy w genach’. W takiej sytuacji ciężko cokolwiek zrobić, możemy jedynie zdecydować się na laserową stymulację cebulek za pomocą grzebieni laserowych, jednakże koszty zakupu takiego urządzenia sprawiają, że niewiele osób może się na nie zdecydować.

Dodaj komentarz