Spinki do koszuli – na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Spinki do koszuli – na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Spinki do koszuli nadają stylizacji elegancji. Są idealnym uzupełnieniem i sprawiają, że strój łączy się w całość. Żeby jednak tak się stało, spinki do mankietów muszą być odpowiednio dobrane. A to wcale nie jest łatwa sprawa, ponieważ oferta jest szeroka. Na rynku są dostępne różne modele, o różnych wzorach, kształtach i kolorach. Na co zwrócić uwagę przy wyborze spinek do mankietów? 

Spinki do koszuli – jak je wybrać? 

Są cztery podstawowe zasady, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze spinek do mankietów. Pierwszą rzeczą jest koszula. Spinki do koszuli dobiera się tylko do modeli francuskich. Mają one inny kształt mankietów, który jest dostosowany do noszenia spinek. Wykończenia rękawów są specjalnie uformowane, a w zapięcie od guzika możemy wygodnie wpiąć dobraną spinkę. Pamiętaj, żeby dodatek lekko wystawał spod mankietu marynarki. 

Po drugie spinki do koszuli muszą być dopasowane do koloru i stylistyki poszczególnym elementów stylizacji. Oznacza to, że spinki muszą być dopasowane zarówno do koszuli, jak i marynarki i spodni. Także do krawata i innych dodatków, takich jak np. zegarek. Takie małe szczegóły są naprawdę ważne. Trzecia zasada, o której warto pamiętać, to łączenie kolorów. Srebrne spinki pasują do koszul w zimnej kolorystyce, np. niebieskich, czy białych. Z kolei złote spinki do mankietów najlepiej wyglądają w towarzystwie stroju o cieplejszej barwie. 

Ostatnia zasada, ale nie mniej ważna dotyczy osób, które wybierają się w parze. Spinki do mankietów powinny być dopasowane nie tylko do naszej stylizacji, ale także do ubrania osoby towarzyszącej. Dzięki temu tworzymy spójny i niezwykle elegancki wygląd. 

Kiedy nosić spinki do koszuli? 

Spinki do mankietów zarezerwowane są na eleganckie okazje. Najczęściej nosi się je do wyjściowych garniturów, np. na ślub, wyjście do teatru, a czasem także na biznesowe spotkanie, które wymaga od nas odpowiedniego stroju. Warto natomiast unikać łączenia spinek do koszuli z luźnymi stylizacjami. Taka stylizacja wygląda niespójnie i wprowadza zamieszanie. Spinki do mankietów są za to obowiązkowym elementem fraku lub smokingu. W takim przypadku bez spinek ani rusz. Pasują także do garniturów, ale tych elegantszych. Raczej nie codziennych. Spinki do mankietów są zarezerwowane na specjalne okazje. Tym sposobem możemy dopasować swoją stylizację do sytuacji i pokazać, że doceniamy rangę wydarzenia. Dlatego warto poświęcić uwagę i odpowiednio wybrać spinki do mankietów. 

Dodaj komentarz