Sukces z pasją

Sukces z pasją
Strona główna » Sukces z pasją

Zanim spróbujemy wyjaśnić choć po krótce jak połączyć sukces z pasją zajmijmy się wyjaśnieniem poszczególnych pojęć.

Mianowicie, sukces to spełnienie swoich marzeń i pragnień. Realizując swoje cele i pragnienia osiągamy sukces. Sukces wiąże się zatem z pozytywnymi emocjami. Aby osiągnąć sukces musimy się w to zaangażować, nasze działania oscylować muszą na najwyższym poziomie. Poza dążeniem do osiągnięcia sukcesu nie możemy zapominać o innych płaszczyznach naszego życia. Tylko wtedy zagwarantujemy sobie, że osiągnięcie sukcesu będzie nas zadowalało. Sukces to wynik naszych poczynań. Stawiamy sobie jakiś cel, mamy jakieś marzenie, które decydujemy się zrealizować. Dajemy sonie na to jakiś określony czas. Jeśli uda nam się to założenie zrealizować, w określonym przez siebie czasie, możemy mówić o sukcesie. Oczywiście ilu ludzi tyle definicji sukcesu. Jednakże, wskazana powyżej definicja o punkt wspólny dla każdego sukcesu. Niezależnie od tego czy odnosimy się do sukcesu na polu życia prywatnego, pracy, potrzeb duchowych czy materialnych, z sukcesem mamy do czynienia wtedy kiedy zrealizujemy swoje cele i plany. Każdy z bas może postrzegać sukces inaczej, bowiem każdy z nas dąży do czegoś innego. Każdy z nas ma inne potrzeby i inny system wartości. To co dla nas jest sukcesem dla innej osoby może być nic nie znaczącym epizodem. Ważną rolę odgrywa także w tym doświadczenie poszczególnych osób, status społeczny czy zasobność portfela. Jednak równe dla wszystkich będzie stwierdzenie, że sukces to spełnienie naszych oczekiwań i zamierzeń.

Czas teraz na wyjaśnienie pojęcia pasja. Słowo to z całą pewnością ma wiele różnych znaczeń. Dotyczy zarówno pozytywnych i negatywnych emocji. Ze względu na temat naszego artykułu zajmiemy się pojęciem pasja w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Tak więc, pasja z pozytywnego punktu widzenia tego słowa to przyjemność. Pasja to robienie czegoś i odczuwanie przyjemności z samego faktu, że wykonujemy daną czynność, że coś robimy.  Robiąc coś z pasji robimy to przede wszystkim dla tej czynności. Nie mają tu znaczenia efekty jakie możemy osiągnąć. Oczywiście to także jest ważne. Ale skupiamy się teraz na samym pojęciu pasja. Robiąc coś z pasją przyjemność wywołuje w nas fakt wykonywania danej czynności, a nie rezultat. Nie mają znaczenia korzyści jakie możemy osiągnąć. Pozytywny efekt działania, korzyści materialne i niematerialne jakie osiągamy są jedynie efektem ubocznym, a nie celem samym w sobie. Celem jest odczuwanie przyjemności z działania, a nie z korzyści jakie dzięki temu osiągamy. Robić coś z pasją to także w pełni się w coś zaangażować. Robić coś z przekonaniem i będąc pełnym chęci do działania.

Co zatem oznacza sukces z pasją? Posłużmy się przykładem. Tak jak mówiliśmy wyżej sukces dla każdego oznacza co innego. Sukces można odnosić w wielu aspektach i dziedzinach życia. Jeśli przykładowo bardzo lubisz swoją pracę. Każdego ranka wstajesz przepełniony energią. Idziesz do pracy pełen pozytywnych emocji i zaangażowania. Można powiedzieć, że w ogóle nie traktujesz tego jako obowiązku. Przez większość dnia robisz bowiem to co lubisz. Pracujesz, a tak na prawdę spełniasz swoje oczekiwania względem siebie i swojego życia. Nie wykonujesz kolejnych czynności z przymusu i poczucia obowiązku. Wiesz, że także musisz to zrobić ale ten fakt schodzi na dalszy plan. W ogóle nie masz tego w głowie. Praca jest dla ciebie przyjemnością. Oczywiście nie zawsze jest tak kolorowo. I tu nie ma utopii. Zdarzać się będą dni, które sprawią, że będziesz miał w sonie nie tylko pozytywne emocje. Pracując np. z ludźmi, praktycznie codziennie jesteśmy narażeni na konflikty i wymianę poglądów, które nie zawsze są konstruktywne. Jednak nikt nie mówił, że w pracy, tak jak i w życiu nie zawsze wszystko jest łatwe i idzie po naszej myśli. Jednak ze względu na to, że twoja praca jest dla ciebie przyjemnością, przeszkody dnia codziennego nie sprawiają, że twoje zaangażowanie jest na niższym poziomie. Drobne niepowodzenia nie są w stanie przesądzić o twoim nastawieniu do pracy. Radość i przyjemność przynosi ci bowiem sam fakt wykonywania danych czynności, fakt że wykonujesz właśnie tą pracę. Nie przychodzisz do pracy dlatego, że musisz zarabiać. Owszem, jest to bardzo ważny aspekt, ale pracując nie myślisz o tym. Cieszy cię to co robisz. Oznacza to nie mniej nie więcej jak pasję do tego co robisz. Twoje zaangażowanie i chęć do działania owocuje tym, że jesteś pracownikiem, którego pożąda pracodawca. To, że praca jest twoją pasją zapewnia twoje zaangażowanie i wykonanie pracy na najwyższym możliwym dla ciebie pułapie. To, że dajesz z siebie wszystko z pewnością zagwarantuje ci sukces. Osiągasz tym samym sukces z pasją. Pracujesz najlepiej jak potrafisz bo praca to twoja pasja, dzięki tylu pozytywnym aspektom jakie się z tym wiążą, osiągasz sukces.

A może od zawsze lubiłeś sport. Od pewnego czasu twoją ulubiona dziedziną jest bieganie. Lubisz bieganie samo w sobie. Kiedy masz wolny dzień zawsze znajdujesz chwile na to aby pójść pobiegać. Miałeś ciężki dzień w pracy. Po całym dniu nie marzysz o niczym innym jak tylko założenie sportowego stroju i butów. Nie możesz doczekać się momentu kiedy nie ważne będzie nic innego aniżeli pokonywanie kolejnych metrów. Nie ma dla ciebie nic lepszego niż przebieżka jako spędzenie czasu wolnego. Nic nie działa na ciebie tak dobrze jak bieganie. Pozwala tobie zapomnieć o problemach, oczyścić umysł i odstresować się. Dzięki temu, że biegasz masz także wysportowaną sylwetkę, która jest dziś tak bardzo pożądana. Nie masz także problemów zdrowotnych, a wejście schodami na czwarte piętro to dla ciebie żaden problem. Jest to kolejny przykład sukcesu z pasją. Robisz coś dlatego, że sama czynność sprawia ci przyjemność. Biegasz dlatego, że to lubisz. Nie zastanawiasz, się po co to wszystko. Efektem ubocznym tego jest wysportowane ciało, zdrowe ciało i dobre samopoczucie. Osiągasz sukces z pasją.

Osiągnięcie sukcesu z pasją to nic innego jak spełnienie swoich oczekiwań i jednoczesne osiągnięcie korzyści. Przy czym efekty nie są zamierzone. Nie jest tak, że nie jesteśmy świadomi do czego prowadzą nasze działania. Jednakże nie jest to cel naszego działania. Robimy coś z pasją, czyli wykonujemy czynność dla samej czynności. Robimy coś bo właśnie to sprawia nam radość i przyjemność. Dzięki temu osiągamy także sukces, który jest jakby efektem ubocznym naszej pasji.

Nie pozostaje zatem nic innego jak przeanalizować swoje dotychczasowe życie i jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy, zacząć szukać idealnego połączenia. Tak abyśmy za jakiś czas, w pełni świadomie i z uśmiechem na twarzy mogli powiedzieć, że osiągneliśmy sukces z pasją.

Dodaj komentarz