Motywacja do schudnięcia

Motywacja do schudnięcia
Strona główna » Motywacja do schudnięcia

Motywacja do schudnięcia – wstęp.

Wielu z nas marzy o zgrabnej i wysportowanej sylwetce. Dużo ludzi pragnie także zrzucić zbędne kilogramy i cieszyć się fit sylwetką. Aktualnie panuje także moda na treningi i zdrowe odżywianie. Cel mamy więc podobny. Jeśli już uświadomimy sobie do czego chcemy dążyć jest to dobry znak. Jeśli zaczynamy działać możemy mówić o małym sukcesie. Co jednak robić aby nasza motywacja do schudnięcia przez długi czas była na odpowiednim poziomie? Jeśli chcesz wiedzieć co może motywować do schudnięcia powinieneś przeczytać ten artykuł.

Dla każdego z nas czynniki, które pchają nas do działania mogą być inne. My postaramy się przedstawić jednak te najpopularniejsze, z którymi utożsamić może się pewnie wielu z nas.

Motywacją do schudnięcia może być nasze zdrowie. Jest to najważniejszy czynnik, który ze względu na niemożność zmierzenia go czy też fizycznego wyodrębnienia i pokazania, bardzo lekceważony i pomijany. Nasze zdrowie zaczyna często interesować nas dopiero wtedy kiedy musimy je ratować. Jak powszechnie wiadomo łatwiej zapobiegać niż leczy, jednak rzadko tak na prawdę kto się tego trzyma. Motywacją do schudnięcia może być zatem dbanie o nasze zdrowie, albo chęć jego poprawy i w miarę możliwości naprawienie szkód, które spowodował brak ruchu i zła dieta. Nigdy nie jest za późno by zacząć, jednak z całą pewnością, im szybciej tym lepiej. Nie ma nic cenniejszego niż nasze zdrowie. Od tego wszystko się zaczyna. Jeśli nie jesteśmy zdrowi o większości rzeczy możemy tylko marzyć. Po co więc skazywać siebie na taki los? Czy to nie jest wielka motywacja do schudnięcia? Zdrowy organizm to podstawa. Ludzie otyli borykają się z wieloma chorobami i ograniczeniami, których człowiek szczupły w ogóle nie doświadcza. Zdrowy organizm może więcej.

Kolejną motywacją do schudnięcia jest fakt, że ludzie szczupli mają najogólniej mówiąc w życiu łatwiej. Może nie brzmi to dobrze ale pozwólcie, że wytłumaczę. Proste czynności życiowe takie jak zawiązanie butów, podbiegnięcie na autobus, wejście na 4 piętro w budynku bez windy, przejażdżka rowerem ze znajomymi, wypad na łyżwy albo narty. To tylko kilka prostych rzeczy, które dla ludzi otyłych mogą wcale takie nie być. Nie mówimy tu o wspięciu się na ośmiotysięcznik, a o zwykłej wycieczce rowerowej. Czynności dnia powszedniego dla ludzi szczupłych mogą okazać się wyzwaniem dla ludzi otyłych. Zadaj sobie teraz pytanie jak chcesz żyć? Czy chcesz aby zwykłe czynności były dla ciebie problemem? Na to pytanie jest tylko jedna odpowiedź. Motywacją do schudnięcia jest zatem także fakt, że szczupła sylwetka sprawi, że będzie żyło nam się łatwiej, a proste czynności wykonamy bez mrugnięcia okiem.

Motywować do schudnięcia może także fakt, że dzięki wysportowanej i szczupłej sylwetce zaczynamy podobać się samym sobie. Jeśli patrzymy w lustro i podoba się nam to co widzimy wzrasta nasz poziom samooceny. Dzięki temu, że podobamy się sobie wzrasta poczucie naszej wartości. Oczywiście pojawią się głosy, że to wszystko jest nie ważne. Ważne jest to co mamy w sobie. Oczywiście jest to może i najważniejsze. Ale czy nie dzieje się tak, że zadowolenie  z tego jak wyglądamy przekłada się często znacznie bardziej na to jak się czujemy i zachowujemy? Czemu też nie połączyć tych rzeczy se sobą. Nie odbiegajmy jednak od tematu. Ludzie zadowoleni ze swojego wyglądu i ze swojej wagi bardziej wierzą w siebie i swoje możliwości. Atrakcyjność przedkłada się na naszą pewność siebie i otwartość w towarzystwie. Oczywiście nie jest lekiem na całe zło, jednak z pewnością może tylko i wyłącznie pomóc nam w życiu.

Ponadto, szczupła sylwetka i samoocena na odpowiednim poziomie powoduje także wzrost zainteresowania naszą osobą u płci przeciwnej. Motywacją do schudnięcia może być także fakt, że osoba, która ma wysportowaną sylwetkę, bardziej zwraca na siebie uwagę i do takiej osoby lgniemy. To, że ćwiczy świadczy bowiem nie tylko o tym, że dba o swoje zdrowie i chce dobrze wyglądać, ale także o tym, że jest zdeterminowana, nie poddaje się , jest zawzięta i ma pasję. Poza wyglądem i jak ważnym pierwszym wrażeniem, od którego często wszystko się zaczyna, to właśnie silne cechy charakteru na drugim miejscu, determinują nasze zainteresowanie drugą osobą. A zatem motywacją do schudnięcia może być także wzrost powodzenia u płci przeciwnej, co również może pozytywnie oddziaływać na naszą samoocenę i pewność siebie.

Szczupła i wysportowana sylwetka korzystnie wpłynie także na nasze życie towarzyskie. Do tej pory twoją ulubiona czynnością było spędzenie wieczoru z colą i paczką chipsów oglądając seriale? Może najwyższy czas to zmienić. Jeśli zaczniesz regularnie ćwiczyć nie tylko poprawisz swój wygląd zewnętrzny. Dzięki ćwiczeniom zaczniesz odczuwać pozytywne zmęczenie. Co więcej będzie to inn rodzaj zmęczenia aniżeli ten, który odczuwasz po całym dniu w pracy bądź całej sobocie spędzonej w łóżku przed telewizorem. Jeśli regularnie trenujesz okaże się, że masz więcej energii i chęci do działania niż po całym dniu odpoczynku. Zacznij ćwiczyć, a przekonasz się na własnej skórze, że to nie żarty. Motywacją do schudnięcia może być także fakt, że dzięki regularnym treningom nabierzesz siły i chęci do działania na innych polach. Po dniu w pracy i treningu będziesz miał chęć na wypad ze znajomymi do kina bądź pubu. Twoja chęć będzie tym większa, że będziesz chciał także pochwalić się nową sylwetką nie tylko przed znajomymi ale także przed całym światem. Chętniej będziesz wychodzić do ludzi. Od teraz nie będziesz ukrywać się w domu, bo nie będziesz mieć ku temu powodów. Podziw wśród ludzi, którzy obserwują twoją przemianę i zaczynają dostrzegać różnice będzie ponadto dodatkową motywacją do schudnięcia. To właśnie fakt, że widzimy w oczach innych podziw, a może nawet zazdrość dla naszych dokonać motywuje do schudnięcia jeszcze bardziej.

Motywacją do schudnięcia jest także to, że dzięki temu pozbędziesz się wielu kompleksów, które towarzyszą osobą otyłym. Wielu tak mało istotnych kompleksów, które jednak hamują cię w wielu sytuacjach. Zaczniesz robić to na co masz ochotę. Przestaniesz winić swój wygląd  za swoje niepowodzenia. Zaczniesz działać w pełni i nauczysz się pokonywać przeszkody.

Pamiętaj także, że zaczynając swoją przygodę z odchudzaniem nie tylko ważna będzie motywacja do schudnięcia. Ważne jest także, o ile nie najważniejsze, zdrowe podejście do odchudzania i wyznaczenie sobie celu do którego dążycie oraz granicy. Schudnięcie ma poprawić jakość waszego życia, a nie stać się obsesją. Nie zapominajmy, że robimy to także dla zdrowia, a nie po to aby to zdrowie zrujnować. Do wszystkiego trzeba podchodzić z głową.

Dodaj komentarz