Motywacja, która zawsze będzie miała taką samą moc

Motywacja, która zawsze będzie miała taką samą moc

 

Motywacja jest nam niezbędna w każdym aspekcie naszego życia. To właśnie dzięki niej codziennie podejmujemy się wszystkich czynności i stale się rozwijamy. Jednak co w momencie, kiedy nam jej zabraknie? Trudno jest być stale zmotywowanym, a działanie na pełnych obrotach przez cały czas jest wręcz niemożliwe. Jeśli Twoim problemem jest to, że Twoja motywacja ulatuje zbyt szybko, to warto nad tym popracować.Trwała motywacja jest niezwykle ważna w życiu.

Sposoby na trwałą motywacje

Jeśli chcesz, aby Twoja motywacja stale miała taką samą moc, to musisz jej w tym trochę pomóc. Oto sposoby, jak to zrobić:

Akceptuj to, co się dzieje

Akceptować należy nie tylko sukcesy, ale również porażki. Zamiast szukać winy we wszystkim tylko nie w sobie, lepiej pomyśl, co musisz zrobić, aby następnym razem wyszło Ci to lepiej. Musisz też nauczyć się trudnej sztuki, jaką jest przyznawanie się do błędu. Jeśli zrozumiesz co zrobiłeś źle, to w przyszłości najprawdopodobniej już tego nie powtórzysz i łatwiej będzie Ci zmotywować się do działania. Zrozum, że to Ty masz największy wpływ na to, jak potoczy się Twoje życie i że jeśli chcesz coś osiągnąć, to musisz być stale zmotywowany. Nie zapomnij też o cieszeniu się nawet najmniejszymi zwycięstwami. To one tworzą drogę do celu i przybliżają Cię do niego.

Nie szukaj wymówek

Naszą największą przeszkodą w drodze do bycia stale zmotywowanymi są wymówki. „Nie chce mi się”, „ To bez sensu”, „ I tak mi się nie uda” – brzmi znajomo? To właśnie te słowa podkopują motywację każdego z nas. Co gorsza, sami je sobie mówimy, pozbawiając się jednocześnie szansy na poznanie tego, czym jest trwała motywacja. Jeśli czegoś bardzo chcesz, to nie możesz stale wymyślać coraz to nowszych wymówek, które oddalają Cię od osiągnięcia celu. W momencie, gdy same narodzą się w Twojej głowie, musisz z nimi zawalczyć.

To nic dziwnego, że każdy z nas ma czasem chwile słabości i nawet w drodze do czegoś, czego bardzo chcemy, czasem tracimy motywację. Nie należy się jednak wtedy poddawać i stawić czoło słabością. Nie zawsze będzie lekko i przyjemnie i należy brać to pod uwagę, jeśli decydujesz się na osiągnięcie czegokolwiek. Jeśli mimo wszystko w Twojej głowie pojawiają się wymówki, warto wiedzieć jak sobie z nimi radzić.

Jak pokonać wymówki?

Przede wszystkim w chwilach słabości pomyśl o tym, czego chcesz i po co to robisz. Droga do celu nie zawsze usłana jest sukcesami i każdemu z nas czasem może po prostu powinąć się noga. Nie jest to jednak powód do tego, aby szukać wymówek i rezygnować ze spełniania marzeń. Musisz zrozumieć, że spełnianie celów jest trochę jak walka. Czasem wygrasz, a czasem cofniesz się kilka kroków w tył. Plus jest jednak taki, że jeśli będziesz wytrwały, to na pewno osiągniesz cel i w końcu, w którymś momencie znajdziesz się na szczycie.

Skończ z wymówkami typu „Źle się czuję” i „Zrobię to jutro”. Musisz działać tu i teraz i wieczne przekładanie zadań nie przyniesie Ci pożądanych efektów, tylko spowolni Twoją pracę. Wszystko zależy od Ciebie. Wymyślanie również dlatego staraj się robić to jak najrzadziej. Ułóż dokładny plan i ustal sobie zadania, które musisz wykonać, aby osiągnąć cel. Jeśli dobrze zaplanujesz sobie czas i będziesz miał co robić, to nie znajdziesz czasu na szukanie wymówek i będziesz stale iść do przodu.

Szukamy wymówek, bo chcemy się usprawiedliwić, jednak nie do końca to tak działa. Na każdą wymówkę staraj się wymyślić jakieś rozwiązanie np. jeśli stwierdzisz, że chciałbyś popracować nad sylwetką, ale nie możesz, bo masz problem ze stawami, to od razu staraj się znaleźć taką aktywność, która ich nie obciąży. Często wymyślamy wymówki i nawet nie pomyślimy o tym, aby znaleźć jakieś inne rozwiązanie. Tak jest prościej i skoro już mamy wymówkę to nie musimy podejmować wyzwania. Jeśli zaczniesz argumentować swoje wymówi, to zobaczysz, że wszystko jest możliwe i wystarczy odrobina chęci.

Pokonaj słabości

Najczęstszą przyczyna wymówek są nasze własne lęki i słabości. Po prostu boimy się coś zrobić, dlatego robimy wszystko, aby tego uniknąć. Postaraj się spojrzeć na swoje słabości i wymówki jak na wyzwanie, które musisz pokonać. Jeśli pozytywnie się nastawisz, to łatwiej będzie Ci podjąć wyzwanie i rzeczy, które wcześniej Cię ograniczały, mogą okazać się proste do pokonania. Wszystko jest kwestią odpowiedniego podejścia i nastawienia swojego mózgu w pozytywny sposób. Jeśli stale będziesz się zamartwiać i wmawiać, że nie dasz rady, to z pewnością tak się stanie Z kolei, jeśli pomyślisz, że coś nie jest aż tak trudne, jak Ci się wydaje i jesteś w stanie to zrobić, to będzie Ci łatwiej. Nie daj się pokonać swojej słabości i braku umiejętności. Jeśli chcesz, aby w Twoim życiu zagościła trwała motywacja, to stale musisz podejmować wyzwania.

Czy trwała motywacja jest możliwa?

Do osiągnięcia długoterminowych celów potrzebne jest bardzo dużo motywacji. Bycie w pełnej gotowości przez kilka, a nawet kilkanaście lat może być bardzo ciężkie i z pewnością dopadną Cię chwile, gdy na nic nie będziesz miał ochoty. Nie oznacza to jednak, że trwała motywacja jest niemożliwa. Praca nad sobą i dążenie do upragnionych celów trwa całe życie. Dzięki sposobom, które dla Ciebie przygotowaliśmy, możesz sprawić, że Twoja motywacja cały czas będzie miała podobną siłę i będzie Ci towarzyszyć przez całe Twoje życie. Zaakceptuj to, że czasem możesz nie mieć tyle energii co zawsze, ale nigdy nie rezygnuj całkowicie ze spełniania marzeń i celów.

Dodaj komentarz