Filmy z przesłaniem

Filmy z przesłaniem

Filmy z przesłaniem to często niezwykłe dzieła, które poruszają nas, dają nam dobrą energię, motywują nas do spełniania swoich marzeń i wykraczania poza schematy. Takie filmy zazwyczaj opowiadają o ludziach, którzy są w stanie pokonać różne swoje problemy i cieszyć się życiem.

Filmy mają wielką moc oddziaływania na człowieka. Zwłaszcza te filmy, które niosą z sobą wartościowe przesłanie. Bywają takie filmy, których nie da się usunąć z pamięci – okazuje się, że wywierają na naszą osobę duży wpływ, często jest to wpływ bardzo pozytywny.

Jakie filmy z przesłaniem warto oglądać? Przekonajmy się.

“Cast Away – poza światem”

“Cast Away” w reż. Roberta Zemeckisa to niesamowity film o tym, ile człowiek potrafi przetrwać. Główny bohater w wyniku wypadku lotniczego trafia na bezludną wyspę. Jest skazany tylko na swoje siły – tych sił dodaje mu pamięć o ukochanej. Chuck musi mierzyć się z naturą i z różnymi przeciwnościami losu. Jest to film o niezwykłym harcie ducha i woli przetrwania. Kreacja Toma Hanksa jest rewelacyjna – mało kto nie zgodzi się z tą opinią.

“Moja lewa stopa”

“Moja lewa stopa” to film w reż. Jima Sheridana, który opowiada historię człowieka z niepełnosprawnością. Jego biografia jest zdecydowanie niezwykła. Christy Brown mimo ograniczeń postanawia zostać artystą: nie może malować rękami, więc maluje swoją lewą stopą. Jest to historia o pokonywaniu własnych ograniczeń i życiu pełnią życia mimo przeszkód.

“Wstyd”

“Wstyd” w reż. Steve’a McQueena to film niezwykle poruszający. Opowiada on o zagubionym człowieku, Brandonie, i o jego równie zagubionej siostrze. Brandon jest uzależniony od seksu. Jednocześnie szuka on miłości – jednak bez powodzenia. Jego uzależnienie się potęguje. W końcu bohater przejrzy na oczy i postanowi zrobić coś ze swoim życiem. Czy mu się to uda? Ten głęboki film uczy nas tego, że nie warto pogrążać się w nałogu i oddalać się od bliskich. Są wartości, które po prostu pomagają nam żyć i które należy w sobie pielęgnować.

“Podziemny krąg”

“Podziemny krąg” w reżyserii Davida Finchera to film niezwykle popularny – praktycznie każdy, kto interesuje się choć nieco kinem, ma go na swojej liście filmów obejrzanych. Czy zasługuje on na swoją popularność? Jak najbardziej. To film krytykujący konsumpcjonizm i styl życia pozbawiony sensu i celu. Głowny bohater, zwany po prostu Narratorem, spotyka specyficznego człowieka, który jest jego zupełnym przeciwieństwem – Tylera Dundena. Obaj zakładają tytułowy podziemny krąg – walczą w nim znudzeni życiem, potrzebujący adrenaliny mężczyźni. Tworzy się z tego organizacja anarchistyczna. Koniec końców nad wszystkim zatryumfuje miłość.

“Rain Man”

“Rain Man” w reż. Barry’ego Levinsona to film z wyjątkowo pięknym przesłaniem. Charlie, młody karierowicz, po śmierci ojca dowiaduje się, że ma autystycznego brata, Raymonda. Film opowiada niezwykłą przygodę, którą przeżywają bracia: przygodę poznawania się i odzyskiwania utraconej braterskiej miłości. Film ten jest niezwykle wzruszający. Mówi nam on o mocy więzi rodzinnych, a także o tym, że będąc osobą z autyzmem można mieć głębokie relacje z bliskimi.

“Chce się żyć”

“Chce się żyć” w reż. Macieja Pieprzycy to film, który opowiada o Mateuszu, cierpiącym na porażenie mózgowe. Film ten daje nam niezwykle dużo wzruszeń, jak i pozytywnej energii. Mateusz, mimo swojej niepełnosprawności, potrafi cieszyć się życiem. Dzięki wsparciu rodziny i przyjaznych osób jest w stanie się rozwijać. Dawid Ogrodnik stworzył tu niezwykłą, bardzo dojrzałą kreację.

 

Dodaj komentarz