Książki, które zmieniają życie – 6 propozycji

Książki, które zmieniają życie – 6 propozycji

Książki, które zmieniają życie – 6 propozycji

Chcesz zmienić coś w swoim życiu? Pragniesz dowiedzieć się czegoś więcej o sobie? W takich sytuacjach zdecydowanie warto postawić na dobrą książkę. Dobrze sprawdzą się te dotyczące człowieka i jego natury, tematyka jest bowiem ciekawa, a zdobyta wiedza może okazać się bardzo pomocna na co dzień.

Książki – postaw na sprawdzone źródła

Zanim dowiesz się, jakie książki mogą odmienić Twoje życie, warto sprawdzić, o czym trzeba pamiętać, decydując się na lekturę. Najważniejsze jest oczywiście to, aby korzystać jedynie z dobrze sprawdzonych i polecanych źródeł. Zanim zdecydujesz się na uzupełnienie domowej biblioteczki, sprawdź, kim jest autor, warto dowiedzieć się też, jakie ma wykształcenie. Dzięki temu zyskasz pewność, że wiedza zawarta w książce jest wartościowa i faktycznie Ci się przyda. Korzystanie ze sprawdzonych źródeł to nie tylko uczta dla umysłu, ale także dla ducha. Poznawanie ciekawych informacji na temat człowieka i jego natury to bowiem świetny sposób na relaks i odprężenie. Czytaj dalej, aby poznać kilka świetnych pozycji, które warto mieć w swojej domowej biblioteczce.

Książki, które zmieniają życie

Jest wiele świetnych książek, o których można powiedzieć, że zmieniają życie. Wśród takich pozycji znajdują się:

  • „Siła nawyku” – Charles Duhigg – każdy człowiek ma swoje własne nawyki, jedne z nich są złe, a inne pozytywne. Dzięki tej książce uświadomisz sobie, jak dużą mają one moc, a także dowiesz się, że nawet małe zmiany mogą przynieść spektakularne efekty. Mowa tutaj nie tylko o życiu jednostki, ale także o funkcjonowaniu społeczeństw, grup zawodowych, przedsiębiorstw.
  • „Czego najbardziej żałują umierający” – Bronnie Ware – jest to jedna z tych wyjątkowych książek, które zmuszają do refleksji nad swoim życiem. Dzięki lekturze przypomnisz sobie, co jest dla Ciebie ważne lub dopiero to odkryjesz. Ta książka przekona Cię, że warto wziąć życie w swoje ręce i zadbać o szczęście na co dzień.
  • „Jak przestać się martwić i zacząć żyć” – Dale Carnegie – każdego z nas spotykają różne problemy, los nie oszczędza nikogo. Warto przeczytać tę książkę, aby uświadomić sobie, że nie należy tracić zbyt wiele życia na zamartwianie się, a trzeba nauczyć się pokonywać przeszkody. Ta pozycja traktuje martwienie się jako szkodliwy nałóg, podobny do takich jak palenie papierosów. Postaw na ten wyjątkowy poradnik, aby dać sobie szansę na pozbycie się obaw i lęków.
  • „Najpierw rzeczy najważniejsze” – Stephen R. Covey – obowiązki domowe i sprawy prywatne sprawiają często, że człowiek żyje bardzo intensywnie i jest narażony na niemały stres, co jest zaś szkodliwe dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Warto przeczytać tę książkę, aby nauczyć się, jak dzielić sprawy do załatwienia na naprawdę ważne i takie, których nie trzeba brać pod uwagę.
  • „Człowiek w poszukiwaniu sensu” – Victor Frankl – jest to naprawdę świetna pozycja, warto wiedzieć, że książka ta jest określana jako jedna z najbardziej wpływowych od czasu Freuda. Dzięki tej pozycji można poznać historię Frankla, który przebywał w obozach koncentracyjnych, co zmuszało do poszukiwania powodów do życia. Jest tutaj także druga część, w której opisane są metody psychoterapeutyczne.
  • „Nie wierz we wszystko, co czujesz” – Robert L. Leahy – każdego dnia człowiek przeżywa różne doświadczenia i doznaje wielu emocji. Czasami może być ich tak wiele, że nietrudno poczuć się przytłoczonym. Jeśli właśnie tak się czujesz lub obawiasz się takiego losu, ta książka sprawdzi się doskonale. Dzięki lekturze nauczysz się rozpoznawać szkodliwe schematy emocjonalne, a także dowiesz się, jak możesz poradzić sobie z bolesnymi uczuciami.

Dodaj komentarz