Jak utrzymać motywację do odchudzania?

Jak utrzymać motywację do odchudzania?

Motywacja w odchudzaniu jest najważniejszym czynnikiem, który sprawia, że możemy osiągnąć znakomite efekty lub pogrążać się coraz bardziej w swojej nadwadze. Wiele osób przystępuje do odchudzania z bardzo słabą motywacją a to sprawia, że już po kilku dniach przychodzi zniechęcenie, które prowadzi do coraz większych odstępstw od diety i treningu.

Od czego zacząć?

Jeśli chcesz szybko schudnąć musisz usiąść sam ze sobą i zastanowić się po co chcesz to zrobić. Taka samoświadomość jest niezwykle istotna! Wiele osób chce utrzymywać zgrabną figurę dla zdrowia – nie ma w tym nic dziwnego ponieważ od dawna wiadomo, że podatność na cukrzycę czy nadciśnienie wzrasta wraz ze wzrostem poziomu tkanki tłuszczowej. To samo tyczy się innych poważnych chorób, które mogą sprawić nam wiele problemów.

Kolejna grupa chce schudnąć by wyglądać lepiej – wiele badań dowodzi, że osoby szczupłe są postrzegane zdecydowanie lepiej od otyłych a co za tym idzie mają łatwiejszą drogę do awansu czy większe powodzenie u płci przeciwnej.

Tak naprawdę nie ma znaczenia dlaczego chcesz schudnąć – ważne, byś miał odpowiednią motywację, która pozwoli ci trwać w postanowieniu przestrzegania diety czy treningu.

Co motywuje nas do odchudzania?

Istnieje wiele sposobów by pobudzić naszą motywację i sprawić, że nie zniechęcimy się zbyt szybko. Jeśli chcesz mieć wysoką motywację to koniecznie:

  • zapisz się na basen/siłownię – wykupując karnet jesteś niejako związany z aktywnością fizyczną, im dłuższy karnet, tym większa szansa, że nie zrezygnujesz zbyt szybko!
  • suplementy odchudzające – nawet placebo może sprawić, że będziesz mocniej przykładał się do treningu a twoja ochota na podjadanie nie będzie tak duża. Kupując dobre tabletki na odchudzanie masz również szansę na zahamowanie apetytu czy lekkie podkręcenie metabolizmu. Do najpopularniejszych suplementów w naszym kraju należy np. Piperinox.
  • zdjęcie sprzed lat – ustaw je na tapecie w komputerze czy smartfonie. Swiadomość tego, że kiedyś byliśmy w stanie utrzymać dobrą figurę będzie przypominać, że jesteś w stanie to osiągnąć po raz kolejny!
  • muzyka motywacyjna – w sieci znaleźć można wiele fajnych playlist, które zawierają muzykę motywacyjną. Bardzo dobrze sprawdza się w trakcie ciężkiego treningu czy joggingu.

Każdy ma swoje sposoby na odpowiednią motywację. Do najpopularniejszych motywatorów należą bez wątpienia suplementy wspomagające trawienie takie jak Piperinox, które przyspieszają efekty a nie ma nic bardziej motywującego jak lepszy wygląd i stała redukcja nadwagi, którą obserwować możemy na wadze każdego dnia.

Piperinox – idealny motywator na trudne chwile

Odchudzanie jest procesem długofalowym, bardzo często potrzebujemy wielu miesięcy by nasze ciało zaczęło wyglądać tak, jak tego oczekujemy. Czasami miewamy gorsze dni i chwile zwątpienia. Właśnie w takich chwilach warto sięgnąć po motywatory farmakologiczne. Dobre tabletki na odchudzanie takie jak Piperinox zdecydowanie przyspieszają efekty i sprawiają, że możemy dość łatwo przełamać momenty kryzysowe. Piperinox to suplement naturalny, nie powoduje więc skutków ubocznych a jego działanie jest niezwykle silne.

Tabletki na odchudzanie najlepiej stosować po kilku miesiącach diety i ćwiczeń w momencie pierwszego poważnego kryzysu. Takie podejście sprawia, że efekty są utrzymane a twoja motywacja wzrasta. Jeśli zaczynamy odchudzanie z Piperinoxem to w momencie kryzysu musimy posiłkować się naturalnymi sposobami co dla wielu osób często bywa problematyczne.

Jeśli chcesz szybko schudnąć to warto rozglądać się wyłącznie za dobrymi suplementami, które poprawią motywację i przyspieszą efekty. Tanie preparaty bardzo często(choć nie jest to regułą) działają na zasadzie placebo. Otrzymujesz więc od nich wyłącznie psychologiczne wsparcie, dzięki renomowanym preparatom, do których bez wątpienia należy Piperinox twój metabolizm zwalnia i nie odczuwasz takiego głodu jak zwykle.

motywacja do odchudzania

Dieta i trening – podstawa gwarantująca sukces

Nie da się utrzymać stabilnych efektów bez przestrzegania zdrowiej diety. Oczywiście możemy raz na jakiś czas zastosować jakieś odstępstwa, niech będą one jednak odstępstwami a nie regułą, która będzie zaburzać efekty. Może trudno to uwierzyć ale większość osób, które chcą pozbyć się kilku kilogramów tkanki tłuszczowej nie potrzebuje specjalistycznej diety i wizyty u dietetyka – czasami wystarczy delikatna modyfikacja polegająca na wyeliminowaniu najgorszych składników naszej diety takich jak cukry i niezdrowe tłuszcze.

Taka sama zasada dotyczy treningu, czasami dodanie porannego joggingu czy codziennej wizyty na basenie sprawia, że spalamy nadmiar kalorii, który blokował nam obserwowanie jakichkolwiek efektów. W ten sposób odblokowujemy swój potencjał i zaczynamy spalać tak niechcianą tkankę tłuszczową.

Powyższe zasady dotyczą osób, które chcą schudnąć tylko kilka kilogramów. Jeśli masz sporą nadwagę to takie zmiany nie przyniosą szybkich efektów a ty potrzebujesz profesjonalnej diety, dobrego treningu i odpowiednich wspomagaczy takich jak np. Piperinox, który opisany został wcześniej. To właśnie takim osobom zalecamy stosowanie suplementów wspomagających odchudzanie. Oczywiście sama dieta i trening wystarczą ale jeśli potrzebujesz przyspieszonych efektów to właśnie Piperinox może sprawić, że twoja motywacja zostanie utrzymana na właściwym poziomie.

Wyznaczamy nasz cel – bez tego będzie trudno!

Na samym początku przygody z redukcją wagi warto wyznaczyć sobie realny cel. Jeśli twoja waga jest duża to ostateczny cel warto podzielić na mniejsze cele, które będą łatwiejsze do osiągnięcia. W ten sposób sprawisz, że momenty kryzysowa nie będą przychodzić tak szybko, nie pojawi się zniechęcenie, które bardzo często prowadzi do zaprzestania diety czy też treningu.

Wyznaczenie celu jest o tyle ważne, że bez tego sami do końca nie wiemy do czego dążymy – to bardzo częsty błąd u osób z nadwagą. Brak wyznaczonego celu jest niezwykle istotny w przeprowadzeniu poprawnej kuracji odchudzającej. Dzięki temu jesteśmy w stanie przewidzieć kryzysy zanim one nadejdą. To właśnie w takich momentach możemy wspomagać się odpowiednimi preparatami, które poprawią naszą formę i sprawią, że unikniemy tak groźnej dla naszej motywacji stagnacji!

Kończąc dzisiejszy artykuł chcę napisać, że to od waszej motywacji zależy jak szybko osiągniecie cel i czy w ogóle będziecie go w stanie osiągnąć. Jeśli do odchudzania przystąpicie z motywacją na odpowiednim poziomie to przekonacie się, że efekty przyjdą szybko a nawet pojawiające się kryzysy nie będą w stanie zniechęcić was do przestrzegania rygoru dietetycznego i wykonywaniu odpowiedniej dawki ćwiczeń fizycznych. Odpowiednie podejście jest więc kluczem do osiągnięcia sukcesu. Nie ważne jaki masz cel, ważne jest, byś miał odpowiednio wysoką motywacje, która sprawi, że będziesz w stanie osiągnąć to, co sobie wcześniej zaplanujesz!

Dodaj komentarz