Wybieramy kosmetyki z aloesu

Wybieramy kosmetyki z aloesu

Wybieramy kosmetyki z aloesu

Codzienne zabiegi pielęgnacyjne przy pomocy sprawdzonych i dobrych kosmetyków mogą wywrzeć wyraźny, pozytywny wpływ na naszą cerę. Jakie kosmetyki warto stosować, by efekt był zadowalający? Coraz więcej osób sięga po preparaty oparte o naturalne składniki. Przykładem są kosmetyki z aloesu. Jednak i w tym przypadku należy uważać. Zdarza się bowiem, że kosmetyk „aloesowy” może być tylko z nazwy. W rzeczywistości natomiast jego skład z aloesem niewiele ma wspólnego.

Szukając dobrych i sprawdzonych preparatów do pielęgnacji cery z aloesu, można kierować się opiniami innych osób albo uzyskanymi przez producentów kosmetyków certyfikatami. W przypadku produktów aloesowych ogromne znaczenie ma certyfikat IASC. Przyznawany jest przez Międzynarodową Radę Naukową ds. Aloesu (International Aloe Science Council, w skrócie IASC), której zadanie polega na badaniu czystości wprowadzanych na rynek preparatów produkowanych na bazie tej rośliny i rozpowszechnianiu wiedzy na jej temat. Certyfikat IASC mogą uzyskać jedynie te kosmetyki, które wyróżniają się doskonałą jakością.

Dlaczego warto wybierać kosmetyki z certyfikatem?

Skąd pewność, że kosmetyki z certyfikatem IASC spełnią nasze oczekiwania pod względem jakości?  Okazuje, że procedura przyznawania certyfikatu jest stosunkowo trudna, a Międzynarodowa Rada ds. Aloesu bardzo dba o to, by opatrzone jej znakiem preparaty wyróżniały się na tle innych kosmetyków. Wyśrubowane normy mają zapobiec niskiej jakości produkowanych kosmetyków aloesowych i nakłonić producentów do dbania o ich odpowiedni skład. To udaje się dzięki wypracowanej przez IASC metodzie działania. Certyfikat mogą uzyskać tylko te kosmetyki, które przejdą pozytywnie szereg badań laboratoryjnych. Znak jakość uzyskują wtedy na rok. Po tym okresie będą mogły go używać wyłącznie wtedy, jeśli ponownie udowodnią właściwy skład i wysoką jakość w kolejnych badaniach laboratoryjnych. Co więcej, takie badania przeprowadzane są również co jakiś czas nawet wtedy, gdy producent uzyskał już prawo do posługiwania się znakiem jakości dla konkretnego produktu. W ten sposób Międzynarodowa Rada Naukowa ds. Aloesu kontroluje jakość produktów, którym przyznano certyfikat na okres jednego roku.

Kosmetyki aloesowe, czyli jakie?

Wiemy już, że odpowiednią jakość kosmetyków mogą nam zapewnić przyznane certyfikaty. Czas zastanowić się nad tym, dlaczego warto wybierać kosmetyki z aloesu i do jakich produktów aloesowych możemy mieć dostęp. Okazuje się, że aloes zwyczajny Aloe vera, czyli najczęściej wykorzystywany w produkcji kosmetyków gatunek aloesu ma bardzo wartościowy skład. Bogactwo witamin, minerałów i innych cennych dla nas składników czyni go doskonałym surowcem do produkcji dobrych i skutecznych kosmetyków. Więcej o składzie tej rośliny można przeczyć na blogu poświęconym produktom aloesowym NajlepszyAloes.pl.

Warto zwrócić uwagę, że kosmetyki aloesowe stanowią dużą grupę produktów. Znajdziemy wśród nich preparaty przeznaczone do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. W ten sposób można zapewnić sobie kompleksową pielęgnację z wykorzystaniem produktów aloesowych. Szampony, kremy, balsamy, a nawet dezodoranty spełnią oczekiwania osób o różnych potrzebach. Na uwagę zasługują też mydełka aloesowe i aloesowo-propolisowa pasta do mycia zębów bez dodatku fluoru. Głęboko oczyszczające maski i toniki mogą pomóc osobom z problemami skórnymi.

Kosmetyki aloesowe, podobnie jak i inne preparaty na bazie naturalnych składników, cieszą się w ostatnich latach sporym zainteresowaniem. Decydując się na nie, warto pamiętać, że nasze oczekiwania spełni tylko część z nich. Dlatego tak ważne jest, by zwracać uwagę na skład kosmetyków oraz przyznane certyfikaty.

 

Dodaj komentarz