Motywacja do ćwiczeń

Motywacja do ćwiczeń

Wszystko zaczyna się od….

Początek naszej przygody związanej ze sportem spowodowany jest chęcią zgubienia zbędnych kilogramów czy zdobyciem wymarzonej sylwetki. O ile nasz zapał jest na wysokim poziomie kiedy wpadniemy na taki pomysł, o tyle motywacja do ćwiczeń z każdym dniem maleje. Musicie zadbać więc o to aby wasza motywacja do ćwiczeń była nie tylko wysoka kiedy zaczynacie, ale odpowiednio podsycać ją każdego dnia. Tylko w ten sposób uprawianie sportu stanie się częścią waszego życia. Kilka dni bez treningu mają wywoływać w Tobie uczucie niedosytu. Ma to być część waszej codzienności, a nie tylko chwilowy kaprys czy podążanie za modą.

Motywacja do ćwiczeń

Zdrowie

To o czym najczęściej zapominamy. Dopóki nam dopisuje nikt nie się nim nie martwi. Robimy to co lubimy i bez oporu oddajemy się przyjemnością. Nie zastanawiamy się nad negatywnymi skutkami naszych działań, czyli nadmierne spożywanie fast foodów, niezdrowych przekąsek i spożywania napojów alkoholowych. Nie specjalnie przejmujemy się także naszym lenistwem, czyli spędzaniem wolnego czasu na kanapie przez telewizorem i pójście do kuchni po paczkę chipsów. To nasz jedyny ruch w ciągu dnia. Często dzieje się właśnie tak, a to zdrowie powinno być naszą największą motywacją do ćwiczeń. Jest ona nam potrzebne zawsze i wszędzie. Ma nam służyć długie lata. Dbanie o zdrowie powinno być naszym priorytetem. Zawsze będzie nas motywować do ćwiczeń, tylko musimy sobie o tym regularnie przypominać.

Utrata wagi i coraz bardziej wysportowana sylwetka

W zależności od tego z jakiego pułapu zaczynamy, uprawiając sport, dążymy odpowiednio do utraty kilogramów bądź uzyskania wysportowanej sylwetki. Niezależnie od tego, którą droga idziemy musimy mieć na uwadze swój cel oraz sporządzić dobry plan. Odpowiednią motywacją do ćwiczeń będzie realizacja , małymi kroczkami, poszczególnych etapów. Nie myślmy ciągle, że mamy do zrzucenia 30 kilogramów. podzielmy cel na mniejsze zadania. W tym miesiącu mamy zrzucić 2 kg i jeśli uda nam się to osiągnąć, już mamy sukces. Tylko metoda małych kroków da nam szybką radość i będzie odpowiednią motywacją do ćwiczeń.

Pewność siebie

Zadowolenie ze swojego wyglądu jest jednym z czynników, które decydują o naszej pewności w kontaktach z innymi ludźmi. Pewności siebie nigdy dość.  Oznacza to, że będzie to dla Ciebie motywacją do ćwiczeń przez długi długi czas, bo przez cały czas będzie aktualne.

To tylko kilka przykładów, które stanowią motywację do ćwiczeń. Każdy z nas może mieć swoją motywację. To co działa na jednego nie musi na inną osobę. Przede wszystkim należy znaleźć własną motywację do ćwiczeń i przypominać sobie o niej w każdej chwili kryzysu i zwątpienia.

Dodaj komentarz