Co powinieneś wiedzieć o hydrolacie przed jego zakupem?

Co powinieneś wiedzieć o hydrolacie przed jego zakupem?

Koreańska pielęgnacja wprowadziła do naszych kosmetyczek wiele nowości, które od teraz używamy na co dzień. Hydrolaty to doskonały przykład kiedyś mniej znanego, dzisiaj bardzo popularnego kosmetyku, bez którego wiele kobiet nie wyobraża sobie codziennej pielęgnacji. Nic dziwnego, ponieważ kosmetyki tego rodzaju są bardzo łagodne, a także naturalne. Dzięki temu są odpowiednie dla każdego rodzaju cery, nawet dla tych, które są bardziej wrażliwe na różnego rodzaju podrażnienia. Jak wybrać najlepszy hydrolat i co warto wiedzieć przed zakupem? Podpowiadamy!

Hydrolaty – dlaczego warto je stosować?

Popularne hydrolaty to nic innego jak wody pochodzenia roślinnego, które sprawdzają się w pielęgnacji całego ciała. Co ciekawe, znane są od tysięcy lat, ponieważ początkowo były wykorzystywane, by zatrzymać zapach naparów, czyli podobnie jak obecnie perfumy. Hydrolaty otrzymuje się podczas destylacji całych roślin lub ich części wraz z parą wodną. Nie da się go jednak otrzymać poprzez wymieszanie olejku eterycznego i wody, ponieważ to właśnie woda podestylacyjna zawiera najcenniejsze składniki i gwarantuje oczekiwane efekty. Warto pamiętać, że hydrolaty to jedne z najbardziej uniwersalnych kosmetyków, ponieważ z powodzeniem można zastosować je zarówno do pielęgnacji twarzy, włosów, jak i całego ciała. Kosmetyki posiadają pH zbliżone do odczynu ludzkiej skóry. Zazwyczaj posiadają zatem działanie odżywcze, nawilżające i regeneracyjne.

Jak dobrać hydrolat do swojej cery?

Kosmetyki mają różne właściwości, w zależności od tego, z jakiej rośliny są pozyskiwane. Przy zakupie hydrolatu warto wziąć pod uwagę przede wszystkim specyficzne wymagania naszej cery. Wody kwiatowe z neroli, róży, jaśminu i oczaru wirginijskiego sprawdzą się w przypadku cery tłustej. Natomiast do cery mieszanej można z powodzeniem zastosować hydrolaty rumiankowe, makowe, z czystka, werbeny, kwiatu pomarańczy. W przypadku cery suchej najlepsze będą wody kwiatowe neroli, różane i jaśminowe. Do cer naczynkowych doskonale sprawdzą się kosmetyki wykonane z kocanki, neroli, rumianku i oczaru. Za uniwersalną wodę kwiatową uznaje się za tę (wykonaną) z lawendy, która sprawdzi się w przypadku cery każdego rodzaju.

Jak stosować?

Hydrolaty to kosmetyki naturalne, uniwersalne, ale także wielofunkcyjne. Doskonale sprawdzą się do codziennej pielęgnacji cery, ciała czy włosów. Z powodzeniem można je również stosować jako alternatywę dla perfum. Przed wyborem, warto sprawdzić właściwości określonego kwiatu, ponieważ wiele z nich wpływa odmiennie na poszczególne rodzaje cery i posiada inne zastosowanie.

Dodaj komentarz