Jak dbać o duszę i ciało w dzisiejszych czasach?

Jak dbać o duszę i ciało w dzisiejszych czasach?

W mediach i na portalach społecznościowych łatwo znaleźć przykłady tego, jak w dzisiejszych czasach traktowane jest ciało. Często poddajemy je morderczym wysiłkom, intensywnym ćwiczeniom, bolesnym zabiegom czy w końcu nawet operacjom. Ciągle niewiele z nas świadomie zwraca uwagę na to, czego naprawdę potrzebuje organizm i że nie są to wyłącznie potrzeby fizyczne, zewnętrzne. Jak więc zadbać o duszę i ciało, by czuć się ze sobą dobrze każdego dnia?

Odkryj swoje prawdziwe ja

Kiedy mówimy o pięknie, mimowolnie przychodzi nam na myśl komercyjny obraz młodej, szczupłej i wysokiej kobiety, której skóra jest gładka i pozbawiona niedoskonałości. Jednak piękno wcale nie zależy od centymetrów, kilogramów czy też daty urodzenia. To stan, który można osiągnąć bez względu na zewnętrzny wygląd czy wiek.

Jeśli chcesz zadbać o swoje ciało, najpierw musisz odkryć prawdziwe ja, czyli energię, która w Tobie drzemie. To właśnie ona kieruje Twoimi potrzebami i pragnieniami. Kiedy ją odkryjesz, będziesz wiedziała, w którym kierunku powinna podążać pielęgnacja ciała i duszy. Jak to zrobić? Sprawdź, czym jest uroda w ajurwedzie.

Poznaj piękno według ajurwedy

Ajurweda to sposób życia i traktowania swojego organizmu holistycznie, dbając o każdy aspekt. Ajurweda naucza, że siły życiowe, nazywane doszami, kształtują wygląd, osobowość czy nawet metabolizm. Te dosze to kapha, pitta oraz vata. Jesteś składową każdej z nich.

Podejście ajurwedyjskie do piękna zakłada dążenie do harmonii między doszami. Dzięki temu dba się zarówno o potrzeby ciała, takie jak np. nawilżanie skóry czy redukcję przebarwień, nie zapominając o duszy, czyli odpoczynku, praktyce wdzięczności oraz nauce trwania w tym, co tu i teraz. Kiedy zaczniesz traktować swój organizm jak system naczyń połączonych, będziesz w stanie rozpoznawać, co mu dolega i co jest mu w danej chwili potrzebne. Dla przykładu: wypryski na twarzy nie zawsze mają fizyczną przyczynę. Często spowodowane są przez stres. Dbając o spokój swojego ducha, zadbasz również o gładkość skóry.

Piękno wewnętrzne, zewnętrzne oraz duchowe to równe sobie atrybuty. Żadnego z nich nie możesz zaniedbywać, jeśli na co dzień chcesz czuć pełną harmonię i równowagę. Idąc na masaż, myśl nie tylko o tym, jak rozluźnią się Twoje mięśnie, ale również o przyjemności duchowej, którą otrzymasz. Robiąc peeling twarzy, postaraj się uważnie obserwować swoje myśli i bądź sobie wdzięczna za przyjemność, której doświadczasz. Kiedy nauczysz się traktować duszę i ciało jako jedność, będziesz szczęśliwsza i spokojniejsza na co dzień, ponieważ w końcu zaczniesz słuchać swojego prawdziwego ja.

Dodaj komentarz