książki motywacyjne które warto przeczytać

Książki motywacyjne które warto przeczytać

Książki motywacyjne godne uwagi – zestawienie top 10

Niewątpliwie dobre książki motywacyjne sprawiają, że łatwiej jest nam pokonywać trudności, które stanowią barierę do realizowania naszych celów w życiu prywatnym oraz zawodowym. Jedna strona medalu jest taka, że na rynku nie brakuje tego typu literatury. Dzięki temu każda osoba, która szuka motywacji ma bardzo duże pole do wyboru. Jest też jednak druga strona medalu. Niestety, nieco gorsza. Wszystko dlatego, że nie wszystkie książki motywacyjne rzeczywiście stanowią wartość dodaną. Niektóre z nich zostały prawdopodobnie napisane w pośpiechu i zawierają stek banałów, który niestety nie pomagają realizować żadnych konkretnych projektów. Na szczęście nie brakuje propozycji literackich, które świetnie wywiązują się ze swojego zadania. Takie książki motywacyjne po prostu powinna przeczytać każda osoba, która chce zainspirować się po to, aby nigdy jej nie zabrakło odpowiedniego zaangażowania. Poniżej znajdziecie 10 propozycji, które są niezwykle popularne i dodatkowo pozytywnie oceniane przez czytelników. Zaprasamy do „Książki motywacyjne które warto przeczytać”.

„Myśl jak Zuck. Pięć sekretów biznesowych Marka Zuckerberga – genialnego założyciela Facebooka”

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać tej osoby. Mark Zuckerberg to założyciel najsłynniejszego na całym świecie portalu społecznościowego. Czytelnicy wertując strony tej książki (napisanej przez Ekaterinę Walter) poznają jego sposób myślenia i sekrety, które pomogły mu odnieść gigantyczny sukces.

„Myśl!… i bogać się”

Napoleon Hill stworzył publikację, która powinna być przeczytana przez każdego, kto chce zmienić swoje życie na lepsze. Bez wątpienia pieniądze bardzo w tym pomagają. Autor przedstawia sprawdzone sposoby, aby w końcu osiągnąć wymarzony sukces.

„Nigdy nie jedz sam, czyli sekrety sukcesów w biznesie”

Książki motywacyjne o odnoszeniu sukcesów w biznesie cieszą się bardzo dużą popularnością. Jeśli szukacie takiej propozycji, to na pewno warto przeczytać publikację Tahla Raza i Keitha Ferrazziego. To znakomity poradnik dla każdego, kto na przykład zamierza w najbliższym czasie założyć firmę i zastanawia się co zrobić, aby pokonać konkurencję i uzyskać wolność finansową.

„Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka”

Robert B. Cialdini pisząc tę książkę pewnie nie spodziewał się, że odniesie ona tak duży sukces. Warto zaznaczyć, że publikacja została sprzedana w ponad 2 milionach egzemplarzy. Prezentuje techniki wywierania wpływu na innych ludzi. Przydają się one między innymi przy prowadzeniu własnego interesu.

„Fastlane milionera”

Takie książki motywacyjne to kolejna kopalnia przydatnych informacji. MJ DeMarco przedstawia swoje metody na to, aby zarabiać duże pieniądze. Trzeba podkreślić, że jego słowa nie są puste, ponieważ autor jest jednym z najbogatszych Amerykanów. Pozycja literacka jest przeznaczona dla przedsiębiorców oraz tych, którzy chcą stać się nimi i osiągać sukcesy w wybranej branży.

„7 nawyków skutecznego działania”

Stephen R. Covey – autor książki – skierował ją do wszystkich ludzi, którzy chcą odpowiednio zmienić swój charakter, żeby stać się skuteczniejszymi w swoich codziennych poczynaniach. Według autora wystarczy tylko kilka prostych nawyków, aby zrealizować ten cel.

„Moc pozytywnego myślenia”

Kolejna znakomita propozycja dla wszystkich, których interesują książki motywacyjne. Norman Vincent Peale pomaga ludziom odnaleźć sens życia, a jego rady sprawiają, że człowiek ma zdecydowanie więcej energii do wykonywania zwykłych, codziennych czynności.

„Ograć nawyki. Jak zastosować mechanizmy gier w procesie zmiany osobistej”

Jadwiga Korzeniowska opisała w swojej książce grywalizację. Przekonuje ona czytelników, że proceder pomaga skutecznie nakłonić nasz mózg do większej aktywności, co oczywiście prowadzi do szybszego realizowania konkretnych celów w rozmaitych obszarach.

„Jak przestać się martwić i zacząć żyć”

Dale Carnegie pokazuje, jak łatwo pozbyć się obaw i leków, które blokują nas przed podejmowaniem nowych wyzwań. Ludzie często obawiają się porażki i przez to rezygnują ze swoich marzeń. Autor wskazuje, jak to zmienić.

„Umiarkowana dieta paleo. Jak jeść zdrowo i nie zwariować”

Bardzo dużą popularnością cieszą się także książki motywacyjne, które nakłaniają nas do zmiany nawyków żywieniowych. Przykładem jest wyżej wymieniony tytuł. Ely Leanne pokazuje, że dieta paleo – bardzo często wybierana w dzisiejszych czasach – może dawać radość, przyjemność oraz pomagać w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu.

Inne artykuły o książkach motywacyjnych tu !

One comment

  1. myśl i bogac się jest fajną pozycją, ale ja lubię biografie wielkich sportowców jak Michael Jordan, mnie motywują najbardziej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *