Książki motywacyjne które warto przeczytać

książki motywacyjne które warto przeczytać
blog
[Głosów:0    Średnia:0/5]
Strona główna » Książki motywacyjne które warto przeczytać

Książki motywacyjne godne uwagi – zestawienie top 10

Niewątpliwie dobre książki motywacyjne sprawiają, że łatwiej jest nam pokonywać trudności, które stanowią barierę do realizowania naszych celów w życiu prywatnym oraz zawodowym. Jeśli dopiero zacząłeś zastanawiać się nad tym jak się motywować, bądź system motywacyjny nie jest ci obcy, ale zaczynasz szukać inspiracji w kolejnych źródłach, na pomoc mogą przyjść ci książki motywacyjne. Tak jak i ty zaczynasz zastanawiać się nad tym jak utrzymać swoją motywację na odpowiednim poziomie bądź skąd w ogóle brać motywację do działania lub jak zacząć, tak przed tobą to pytanie stawiało sobie już gro ludzi. Poza postawionymi pytaniami wielu z nas znalazło na nie odpowiedź, która może być pomocna dla innych. O czym kiedyś wspominaliśmy już w innym artykule, warto nie tylko wytyczać nowe szlaki na drodze do sukcesu, ale także warto inspirować się i korzystać z tego co ktoś przed nami już odkrył. Jednak jak wybrać spośród wielu pozycji, żeby nie tylko nie zniechęcić się do dalszego szukania ale i skorzystać na tym i dostać odpowiednią dawkę motywacji?

Jedna strona medalu jest taka, że na rynku nie brakuje tego typu literatury. Dzięki temu każda osoba, która szuka motywacji ma bardzo duże pole do wyboru. Jest też jednak druga strona medalu. Niestety, nieco gorsza. Wszystko dlatego, że nie wszystkie książki motywacyjne rzeczywiście stanowią wartość dodaną. Niektóre z nich zostały prawdopodobnie napisane w pośpiechu i zawierają stek banałów, który niestety nie pomagają realizować żadnych konkretnych projektów. Na szczęście nie brakuje propozycji literackich, które świetnie wywiązują się ze swojego zadania. Takie książki motywacyjne po prostu powinna przeczytać każda osoba, która chce zainspirować się po to, aby nigdy jej nie zabrakło odpowiedniego zaangażowania. Poniżej znajdziecie 10 propozycji, które są niezwykle popularne i dodatkowo pozytywnie oceniane przez czytelników. Zapraszamy do dzisiejszego artykułu Książki motywacyjne które warto przeczytać”. Naszym zdaniem są to pozycje godne uwagi, które z pewnością cię nie zawiodą i dadzą odpowiednią dawkę motywacji do działania.

książki motywacyjne
„Myśl jak Zuck. Pięć sekretów biznesowych Marka Zuckerberga – genialnego założyciela Facebooka”

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać tej osoby. Mark Zuckerberg to założyciel najsłynniejszego na całym świecie portalu społecznościowego. Czytelnicy wertując strony tej książki (napisanej przez Ekaterinę Walter) poznają jego sposób myślenia i sekrety, które pomogły mu odnieść gigantyczny sukces. Jeśli myślisz o tym, żeby założyć właśną firmę i nie boisz podejmować się odważnych decyzji to książka motywacyjna właśnie dla ciebie. Chcesz śmiało wspinać się po kolejnych szczeblach kariery. Może masz już własną firmę i potrzebujesz motywacji przed podjęciem kolejnych decydujących kroków.  Ta książka motywacyjna z pewnością powinna zagościć w twojej domowej biblioteczce.

książki motywacyjne
„Myśl!… i bogać się”

Napoleon Hill stworzył publikację, która powinna być przeczytana przez każdego, kto chce zmienić swoje życie na lepsze. Bez wątpienia pieniądze bardzo w tym pomagają. Autor przedstawia sprawdzone sposoby, aby w końcu osiągnąć wymarzony sukces. W tej książce motywacyjnej możemy odnaleźć liczne pomysłu na to jak pokonywać kolejne przeszkody na drodze kariery. Pomoże nam zrozumieć co należy robić i jak należy to robić, aby odnieść sukces. Jeśli jeszcze się zastanawiasz nad tym czy to dobry czas aby zacząć działać, po przeczytaniu tej książki motywacyjnej, nie będziesz już miał żadnych wątpliwości. Przeczytaj tą książkę, a zrozumiesz, że warto. Co więcej, od razu będziesz chciał zabrać się do działania.

książki motywacyjne
„Nigdy nie jedz sam, czyli sekrety sukcesów w biznesie”

Książki motywacyjne o odnoszeniu sukcesów w biznesie cieszą się bardzo dużą popularnością. Jeśli szukacie takiej propozycji, to na pewno warto przeczytać publikację Tahla Raza i Keitha Ferrazziego. To znakomity poradnik dla każdego, kto na przykład zamierza w najbliższym czasie założyć firmę i zastanawia się co zrobić, aby pokonać konkurencję i uzyskać wolność finansową. Ta książka motywacyjna powie nam przede wszystkim to jak budować owocne relacje z innymi ludźmi. Im nasza kariera będzie przybierać tempa, im nasza firma będzie się bardziej rozrastać, tym więcej będziemy mieć do czynienia z coraz to większą grupą ludzi. Ta książka pomoże nam dowiedzieć się jak postępować z ludźmi, aby relacja ta miała jakieś pozytywne skutki. Odpowie nam na pytanie jak zdobywać kontakty, jacy ludzie mogą nam pomóc i jak utrzymać pozytywne relacje zawartych już znajomości.

książki motywacyjne
„Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka”

Robert B. Cialdini pisząc tę książkę pewnie nie spodziewał się, że odniesie ona tak duży sukces. Warto zaznaczyć, że publikacja została sprzedana w ponad 2 milionach egzemplarzy. Prezentuje techniki wywierania wpływu na innych ludzi. Pomoże nam odpowiedzieć na pytanie co robić aby przekonać innych do naszych decyzji. Co zrobić aby nie tylko przekonać innych ale także sprawić, żeby również chcieli tego co my. Co zrobić żeby zachęcić ludzi do podjęcia innej decyzji. Ponadto, że dzięki tej książce motywacyjnej, dowiemy się jak wpływać na innych ludzi, dowiemy się także jak bronić się przed wpływem innych na nasze decyzje. Przydają się one między innymi przy prowadzeniu własnego interesu.

książki motywacyjne
„Fastlane milionera”

Takie książki motywacyjne to kolejna kopalnia przydatnych informacji. MJ DeMarco przedstawia swoje metody na to, aby zarabiać duże pieniądze. Trzeba podkreślić, że jego słowa nie są puste, ponieważ autor jest jednym z najbogatszych Amerykanów. Pozycja literacka jest przeznaczona dla przedsiębiorców oraz tych, którzy chcą stać się nimi i osiągać sukcesy w wybranej branży. Skierowana przede wszystkim do ludzi młodych, ambitnych i nie bojących się podejmować odważnych decyzji. Jeśli taki właśnie jesteś, a ponadto chcesz zdobyć bogactwo, ta książka motywacyjna jest skierowana właśnie do ciebie.

książki motywacyjne
„7 nawyków skutecznego działania”

Stephen R. Covey – autor książki – skierował ją do wszystkich ludzi, którzy chcą odpowiednio zmienić swój charakter, żeby stać się skuteczniejszymi w swoich codziennych poczynaniach. Według autora wystarczy tylko kilka prostych nawyków, aby zrealizować ten cel. Ta książka motywacyjna powie nam jakie cechy wewnętrzne powinniśmy w sobie rozwijać. Jakie cechy są ważne. Co powinniśmy robić i jakie nawyki w sobie rozwijać i pielęgnować, aby rozwijać się wewnętrznie. Co robić aby nasz rozwój wewnętrzny zaowocował sukcesem.

książki motywacyjne
„Moc pozytywnego myślenia”

Kolejna znakomita propozycja dla wszystkich, których interesują książki motywacyjne. Norman Vincent Peale pomaga ludziom odnaleźć sens życia, a jego rady sprawiają, że człowiek ma zdecydowanie więcej energii do wykonywania zwykłych, codziennych czynności. Na co wskazuje sam tytuł „moc pozytywnego myślenia”, ta książka motywacyjna pomoże nam cieszyć się życiem. Co robić aby nie marnować czasu na głupoty i rzeczy, które do niczego nie prowadzą. Jak być pozytywnie nastawionym do życia i innych ludzi. Lektura tej książki, pomoże nam także zrozumieć jak cieszyć się z życia i nie zamartwiać się, nawet  jeśli aktualnie mamy problemy.

książki motywacyjne
„Ograć nawyki. Jak zastosować mechanizmy gier w procesie zmiany osobistej”

Jadwiga Korzeniowska opisała w swojej książce grywalizację. Przekonuje ona czytelników, że proceder pomaga skutecznie nakłonić nasz mózg do większej aktywności, co oczywiście prowadzi do szybszego realizowania konkretnych celów w rozmaitych obszarach. Często mimo założonego celu nie realizujemy go. Dzieje się tak między innymi dlatego, że boimy się zmiany albo jesteśmy przekonani, że jednak nie damy sobie rady. Ta książka motywacyjna pomoże na się uporać właśnie z tym problemem. Pozwoli zamienić cały ciężki proces zmiany w grę, czyli dobrą zabawę.

książki motywacyjne
„Jak przestać się martwić i zacząć żyć”

Dale Carnegie pokazuje, jak łatwo pozbyć się obaw i leków, które blokują nas przed podejmowaniem nowych wyzwań. Ludzie często obawiają się porażki i przez to rezygnują ze swoich marzeń. Autor wskazuje, jak to zmienić. Autor tej książki motywacyjnej potraktował zamartwianie się jak nałóg, czyli coś z czym da się wygrać. Przeczytaj tę książkę a dowiesz się jak wygrać z nałogiem zamartwiania się. Odpowie jak żyć pełnią życia.

książki motywacyjne
„Umiarkowana dieta paleo. Jak jeść zdrowo i nie zwariować”

Bardzo dużą popularnością cieszą się także książki motywacyjne, które nakłaniają nas do zmiany nawyków żywieniowych. Przykładem jest wyżej wymieniony tytuł. Ely Leanne pokazuje, że dieta paleo – bardzo często wybierana w dzisiejszych czasach – może dawać radość, przyjemność oraz pomagać w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu.

Zdjęcia okładek książek z:
https://helion.pl/
http://www.empik.com/
https://www.ceneo.pl/
http://www.zlotemysli.pl/
https://onepress.pl/

Przeczytaj poprzedni wpis:
motywacja do treningu
Motywacja do treningu

Motywacja do treningu - sposoby na zwiększenie motywacji Coraz więcej osób zapisuje się na siłownię czy treningi do klubu fitness....

Zamknij