Rozwój osobisty – książki, które trzeba przeczytać

Rozwój osobisty – książki, które trzeba przeczytać
Strona główna » Rozwój osobisty – książki, które trzeba przeczytać

Rozwój osobisty – top 6 książek które musisz znać !

Bardzo dużo osób zastanawia się, jak odnieść sukces w życiu prywatnym oraz zawodowym. Często droga do niego jest bardzo kręta oraz wyboista. Osoby, które myślą, że zrealizowanie konkretnych celów jest proste niestety muszą zdawać sobie sprawę, że tak nie jest. Lepiej od razu sobie to uświadomić. Dzięki temu łatwiej będzie Wam pokonać trudne momenty, które prędzej czy później nadejdą. Pamiętajcie, że nawet osoby, które odniosły sukces miały też chwile, kiedy nic kompletnie im nie wychodziło. Nie zabrakło im jednak odpowiedniego zaangażowania i determinacji. Cały czas dbali też o swój rozwój osobisty. W dzisiejszym wpisie dowiecie się o kilku książkach, które poruszają tę tematykę. Ich przeczytanie pomoże Wam poprawić własny charakter i zbliży Was do osiągania sukcesów – zarówno w aspekcie prywatnym, jak i zawodowym. Zapraszam do “Rozwój osobisty – książki, które trzeba przeczytać”.

“Siła nawyku”

Autorem tej książki jest Charles Duhigg. Autor przekonuje czytelnika, że przyzwyczajenie jest drugą stronę człowieka. Niektóre nawyki są zgubne, jak choćby palenie czy granie w gry komputerowe, które poza rozrywką nie dają nam nic innego. Jeśli jednak odpowiednio pokierujemy swoim użyciem, to możemy sobie wyrobić takie zwyczaje, które bardzo nam pomogą realizować różne nasze projekty. Charles Duhigg pokazuje skuteczne sposoby, jak to można zrobić. Nie może zatem zaskakiwać, że jego książka została sprzedana w ponad… milionie egzemplarzy!

“Magia myślenia na wielką skalę”

Rozwój osobisty jest także tematem przewodnim wyżej wymienionej pozycji literackiej. David Schwartz to jeden z czołowych ekspertów w dziedzinie motywacji. Tutaj także mamy do czynienia ze sprawdzonymi oraz skutecznymi sposobami, które pomagają wyznaczać cele, a następnie je realizować. Czytelnicy – którzy mieli do czynienia z tą publikacją – podkreślają, że uwierzyli we własne możliwości, co bardzo pomogło im w ich codziennym funkcjonowaniu. Wyleczyli się ze strachu przed porażką i zaczęli myśleć kreatywnie. Dzięki temu w końcu mogli odnosić sukcesy.

“Dawaj innym szczęście”

Tony Hsieh to postać, która o rozwoju osobistym wie bardzo dużo. Jego książka może zainspirować każdego, kto chce odmienić swoje życie na lepsze. Jest przeznaczona dla ludzi, którzy chcą wiedzieć co zrobić, aby wejść na wyższy pułap i zacząć w końcu skutecznie realizować założone projekty. Autor doskonale zdaje sobie sprawę, że rozwój osobisty odgrywa w tym wszystkim kluczową rolę. To także publikacja literacka, które powinni przeczytać początkujący biznesmeni. Nie brakuje w niej bowiem wielu wskazówek, które pomogą uczynić z przedsiębiorstwa markę znaną i cenioną w branży.

“Potęga podświadomości”

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do faktu, że podświadomość ma bardzo duże znaczenie w naszym życiu. Nie brakuje ludzi, którzy boją się podejmować nowych wyzwań, ponieważ czują właśnie wewnętrzną blokadę. Też tak macie? W takim razie książka o rozwoju osobistym autorstwa Josepha Murphy’ego na pewno Wam się przyda. Dowiecie się z niej co zrobić, aby uwierzyć w zrealizowanie konkretnych zadań bez żadnych zastrzeżeń i jednocześnie usunąć podświadome przeszkody, które powstrzymują Was przed dojściem do mety.

“Nieograniczony sukces w sprzedaży”

Świetna propozycja dla każdej osoby, która pracuje w handlu lub ma własny biznes. Można z niej dowiedzieć się co zrobić, aby rozwój osobisty pomógł w osiąganiu lepszych wyników sprzedażowych. Autorzy (Brian i Michael Tracy) dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, jak być lepszym sprzedawcą oraz skutecznie nawiązywać relacje z Klientami. Dzięki temu Wasze przedsiębiorstwa będą zdecydowanie lepiej prosperować.

“Jak zostać panią swojego czasu. Zarządzanie czasem dla kobiet”

Odpowiednie zarządzanie własnym czasem to bardzo ważny element. Bez wątpienia rozwój osobisty w tym aspekcie przyda się każdej kobiecie, która musi dzielić swoją uwagę na obowiązki domowe oraz zawodowe. Ola Budzyńska podpowiada co zrobić, aby po prostu lepiej zorganizować całe swoje życie. Dzięki temu można spełniać się – z sukcesami – na różnych płaszczyznach.

Sprawdź ten wpis o książkach motywacyjnych !

1 Comment

Dodaj komentarz