motywacja do treningu

Motywacja do treningu

Motywacja do treningu

Coraz więcej osób zapisuje się na siłownię czy treningi do klubu fitness. Nie może to jednak chyba nikogo dziwić. Bardzo dużo ludzi doskonale zdaje sobie bowiem sprawę, że regularna aktywność fizyczna ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Poza tym osoby, które mogą pochwalić się szczupłą, atrakcyjną sylwetką mają większe powodzenie u płci przeciwnej. Wy także zamierzacie w najbliższym czasie zapisać się na treningi? Nie brakuje Wam determinacji i zaangażowania? Trzeba jednak podkreślić, że – pokazują to też statystyki – bardzo dużo osób w pewnym momencie rezygnuje ze swoich początkowych postanowień. Wszystko dlatego, że w pewnym momencie brakuje im po prostu odpowiedniej motywacji do dalszego treningu. Warto odpowiednio wcześnie przygotować się na wystąpienie takiej sytuacji. Jeśli bowiem trudne momenty nadejdą, to Wy będziecie wiedzieli co robić, aby je pokonać i udać się na kolejne zajęcia. Zapraszamy do artykułu „Motywacja do treningu”.

Odpowiednia motywacja do treningu – dlaczego chcę to robić?

Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na to pytanie. W końcu wydajecie swoje pieniądze na karnet na siłownię lub do klubu fitness w jakimś konkretnym celu. Być może chcecie poprawić wydolność oraz kondycję Waszego organizmu. Dużo ludzi trenuje, ponieważ mają zamiar zrzucić zbędne kilogramy. Nie brakuje też osób, które na przykład szykują się do zawodów. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo. Każdy ma swoje osobiste intencje. W związku z tym trzeba je (na przykład) wypisać na kartce i powiesić we własnym pokoju czy nad lustrem w łazience itp. Wszystko po to, aby każdego kolejnego dnia przypominać sobie o efektach, które mogą być uzyskane, jeśli jednostki treningowe będą wykonywane systematycznie oraz regularnie. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać do faktu, że ćwiczenia przynoszą bardzo wiele korzyści. Wtedy motywacja do treningu będzie na odpowiednim poziomie, co pozwoli Wam w relatywnie szybkim czasie zrealizować konkretne cele.

Sprawdzaj efekty swoich treningów

Nic tak nie nakręca do działania, jak pierwsze zauważalne efekty. W związku z tym przed zapisaniem się na siłownię należy zmierzyć wszystkie swoje parametry. Jeśli na przykład Waszym celem jest pozbycie się niepotrzebnych centymetrów z okolicy brzucha, to musicie zmierzyć ten aspekt przed pierwszym treningiem. Pamiętajcie też o tym, aby stawiać sobie cele, które są możliwe do zrealizowania. Jeśli bowiem ktoś ma kilkadziesiąt kilogramów nadwagi, to jest chyba oczywiste, że nie poradzi sobie z tym kłopotem w ciągu miesiąca. Stosowanie się do tych wskazówek sprawi, że motywacja do treningu nigdy Was nie opuści. Wszystko dlatego, że jednocześnie nie będziecie porywać się z motyką na słońce i dostosujecie cele do Waszych aktualnych możliwości. Poza tym będziecie zadowoleni z pierwszych efektów, które sprawią, że zdecydowanie łatwiej będzie Wam pokonywać trudności i wylewać litry potu na treningach.

Ćwicz z kolegą albo koleżanką

Bez wątpienia treningi są bardziej efektywne, jeśli zapiszcie się na nie z kolegą lub koleżanką itp. Dlaczego? W takiej sytuacji znacznie trudniej jest sobie odpuścić, ponieważ trzeba wytłumaczyć drugiej osobie, dlaczego chce się zrezygnować. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do faktu, że jest to trudniejsze, niż odpuszczenie przed samym sobą. Poza tym zawsze przy drugiej osobie chcemy wypaść korzystniej, dzięki czemu wyniki są bardziej efektywne.

Motywacja do treningu – jakiej muzyki słuchać?

Nie brakuje osób, które słuchają muzyki motywującej do lepszego wykonywania jednostek. Jakie melodie będą najlepsze? Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji. W związku z tym warto przesłuchać najpopularniejsze kawałki i wybrać te, które będą Was najbardziej nakręcać do działania.

Urozmaicone zajęcia drogą do długoterminowej motywacji

Warto zatroszczyć się o to, aby zajęcia były urozmaicone. Najgorzej jest wtedy, kiedy praktycznie każda jednostka jest taka sama. Należy zatem zadbać o to, żeby pojedyncze ćwiczenia zbyt często się nie powtarzały. Wtedy z większym uśmiechem na twarzy będziecie chodzić na kolejne treningi. Sprawdź inne posty dt motywacji tu i tu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *