Tai Chi przez Internet – czy to możliwe?

Tai Chi przez Internet – czy to możliwe?

Nauczanie zdalne w szkołach językowych, liceach czy na uniwersytetach w ostatnich latach stało się faktem. Do sieci zaczęto przenosić z konieczności także zajęcia innego typu. Chociaż częściowo powrócono już do formy stacjonarnej, to wszystko wskazuje na to, że nauka online pozostanie z nami w pewnym stopniu już na zawsze, z uwagi na jej liczne zalety.

Jednym z typów zajęć, które są obecnie dostępne na odległość, jest nauka tai chi, czyli pewnej filozofii, która u podstaw jest sztuką walki, natomiast obecnie często się o tym fakcie zapomina. To ciekawa opcja chociażby dla fanów kultury Wschodu, ale też ogółem dla tych, którzy chcą popracować nad swoją koncentracją czy spokojem wewnętrznym. Tylko czy nauka Tai Chi online ma w ogóle sens?

Tai Chi przez Internet jak najbardziej jest możliwe, ale wymaga zaangażowania

Z nauką Tai Chi online jest zasadniczo tak samo, jak z niemal każdą inną formą nauki zdalnej. To, czy będzie skuteczna, zależy w dużej mierze od danej osoby. Przede wszystkim od poziomu jej zdyscyplinowania i zaangażowania. Żeby osiągnąć wymarzone efekty, kluczowa jest przede wszystkim regularność, czyli niepomijanie zajęć.

W przypadku zajęć stacjonarnych, można czuć większą presję, żeby w nich uczestniczyć – zdalne łatwiej ominąć. Są oczywiście też takie osoby, dla których typ zajęć nie ma znaczenia i tak czy tak będą one w nich chętnie uczestniczyć, a także ćwiczyć poza lekcjami.

Dużą zaletą zdalnej nauki Tai Chi jest możliwość praktykowania z praktycznie dowolnego miejsca w Polsce. Jeśli ktoś jest z małego miasteczka czy wsi i musiałby daleko dojeżdżać na stacjonarne zajęcia, z pewnością będzie to dla niego dużym powodem do radości.

Zwłaszcza, że przy nauce online nie trzeba zdawać się na najbliższe studio stacjonarne, jakie by ono nie było, a można wybrać kurs prowadzony przez osoby należące do grona najlepszych instruktorów w kraju.

Warto w pewnym momencie udać się na osobistą konsultację

Wiele osób najpierw zgłębia podstawy Tai Chi przez Internet, a dopiero potem udaje się na osobiste konsultacje, warsztaty czy po prostu zajęcia stacjonarne. Takie rozwiązanie jest bardzo sensowne. Przez sieć można wiele się nauczyć, ale też łatwo o nabranie pewnych niewłaściwych nawyków.

Czasami więc wystarczy, że instruktor zobaczy daną osobę na żywo, zidentyfikuje dane błędy (np. w postawie), poprawi je i w krótkim czasie uda się dzięki temu zrobić duży postęp. Dlatego też łączenie formy zdalnej i stacjonarnej jest warte rozważenia, zwłaszcza, jeśli ktoś chciałby zająć się Tai Chi bardziej na poważnie i zależy mu na wejściu na wyższy poziom.

Dodaj komentarz