Bransoletka ze stali chirurgicznej – jak o nią dbać, aby nie sczerniała?

Bransoletka ze stali chirurgicznej – jak o nią dbać, aby nie sczerniała?

Ostatnimi czasy biżuteria ze stali chirurgicznej zyskuje coraz większą popularność. I nic w tym dziwnego, skoro taka bransoletka ze stali chirurgicznej, a także każdy inny element biżuterii, prezentuje się równie dobrze jak złoto, czy srebro. Zalet biżuterii wykonanej ze stali jest znacznie więcej. Dlatego dziś postaramy się Wam opowiedzieć nieco o korzyściach, jakie wiążą się z noszeniem biżuterii ze stali chirurgicznej. Zapraszamy!

Czym dokładnie jest stal chirurgiczna?

Stal chirurgiczna, znana także jako stal nierdzewna, jubilerska lub szlachetna, jest nowoczesnym i obecnie modnym materiałem, którego używa się do produkcji biżuterii. Popularność takiej biżuterii wynika z jej odporności na uszkodzenia oraz z niezbyt wygórowanej ceny. Za noszeniem takich błyskotek przemawia także fakt, że nie uczulają one delikatnej i wrażliwej skóry, a przy tym są jakościowo dobrym wyrobem jubilerskim. Taka przykładowa bransoletka ze stali chirurgicznej jest do złudzenia podobna do swojej srebrnej wersji, jednak jest znacznie twardsza, a więc odporniejsza na uszkodzenia. Biżuteria stanowi zatem dobrą alternatywę dla drogich metali szlachetnych (złota czy srebra), ponieważ nie zmienia ona swojego koloru, nie utlenia się, ani nie czernieje.

Wszystkie te cechy sprawiają, że stal chirurgiczna o symbolu 316L, jest najlepszym stopem wykorzystywanym do produkcji biżuterii. Taka bransoletka ze stali chirurgicznej, kolczyki, naszyjnik, wisiorek lub pierścionek są zatem idealnym dopełnieniem całej stylizacji. Zwłaszcza jeżeli nie chcemy wydawać fortuny na biżuterię i chcemy cieszyć się dobrą jakością i wytrzymałością swoich błyskotek.

Bransoletka ze stali chirurgicznej – jak należy o nią dbać?

Bransoletka ze stali chirurgicznej, a także każda inna część biżuterii wykonanej z tego materiału, nie wymaga konserwacji. Jest to zatem świetna alternatywa dla drogiego i wymagającego srebra czy złota. Taka popularna stal szlachetna nie wymaga także jakiegoś szczególnego czyszczenia oraz pielęgnacji. Dzięki temu bez większego wysiłku możemy cieszyć się jej nieskazitelnością.

Należy jednak pamiętać o tym, aby prawidłowo przechowywać taką biżuterię. Dzięki temu jej idealny wygląd zachowa się przez wiele lat. W tym celu najlepiej sprawdzą się pudełka bądź szkatułki wyścielone zamszem. Pomimo tego, że stal chirurgiczna jest odporna na uszkodzenia, trzeba jednak na nią uważać. Działanie detergentów, chlorowanej wody oraz perfum może ją zniszczyć. Dobrze jest zatem uważać na taką biżuterię podczas sprzątania czy pływania w basenie. Najrozsądniej będzie ją na ten czas zdjąć, a w przypadku używania perfum – osłonić.

Dodaj komentarz