Codzienne zabiegi powodujące niszczenie włosów

Codzienne zabiegi powodujące niszczenie włosów

Włosy to wizytówka kobiety. Każda z nas pragnie by były piękne, gładkie i błyszczące. Niestety, często niszczmy je, poddając różnym zabiegom fryzjerskim, które są dla nich bardzo niekorzystne. Sprawdź jaki wpływ na twoje włosy ma codzienna stylizacja oraz częste wizyty u fryzjera.

Częste suszenie

Zły wpływ gorącego nawiewu na włosy jest powszechnie znany. Traktowane nim często stają się suche i tracą blask. Mimo to, wiele kobiet wciąż suszy włosy gorącym powietrzem, zapominając o szkodliwości tego zabiegu. Jeżeli nie potrafisz obejść się bez suszarki, zmień gorący nawiew na ciepły (czyli taki, który po przyłożeniu ręki do suszarki nie będzie parzył), a najlepiej na chłodny.Pamiętaj też, aby w miarę możliwości ograniczyć używanie suszarki i pozwolić włosom, aby wyschły czasem same.

Używanie kosmetyków zawierających alkohol

Ciężko wyobrazić sobie stylizację włosów bez lakieru czy pianki. Produkty te zawierają niestety alkohol, który bardzo osłabia strukturę włosów, wysusza ja, sprawia, że są kruche i matowe.Staraj się nie używać ich codziennie, a jedynie przy specjalnych okazjach, kiedy twoja fryzura rzeczywiście potrzebuje mocnego utrwalenia. Kupując piankę czy lakier staraj się wyszukiwać te z mniejszą zawartością alkoholu oraz bardziej naturalne.

Farbowanie

Nawet najlepszej jakości farby do włosów to nadal produkty chemiczne, który nie pozostawią włosów bez uszkodzeń. Powodują one wypadanie i łamanie się włosów. Skutkiem farb są także rozdwojone końcówki. Najlepszym rozwiązaniem, aby temu zapobiec jest po prostu rezygnacja z koloryzacji. Jeśli nie możesz tego zrobić, używaj produktów, które nie zawierają amoniaku lub zdecyduj się na naturalną hennę. Warto postawić też na farbowanie jedynie odrostów.

Prostownica i lokówka

Bardzo wysoka temperatura jaka towarzyszy używaniu prostownicy czy lokówki ma wręcz destrukcyjny wpływ na nasze włosy. Codzienne używanie tego typu urządzeń sprawi, ze staną się one bardzo łamliwe i oczywiście przesuszone. Niszczący efekt potęguje się, gdy używamy ich nieumiejętnie. Wiele kobiet prostuje czy kręci mokre jeszcze włosy. Poprzez takie postępowanie bardzo szybko stracą one elastyczność. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, najlepszym wyjściem jest ograniczenie używania prostownicy i lokówki tylko do sytuacji, gdy jest to niezbędne.

Trwała ondulacja

Wpływ trwałej ondulacji nie jest taki sam u wszystkich kobiet, które ją stosują. Zależy on od wcześniejszej kondycji włosów oraz tego, czy fryzjer wykonuje zabieg poprawnie i bezpiecznie.Jeśli trwała ondulacja została źle wykonana, nasze włosy zaczynają łamać się i kruszyć. Skóra głowy jest podrażniona lub nawet poparzona, na skutek kontaktu ze środkami chemicznymi, najczęściej poprzez niedokładne wypłukanie produktu. Ponadto końcówki włosów są złamane, tworząc efekt tzw. „haczyków”. Jeśli bardzo chcesz mieć bujne loczki na stałe, wybierz sprawdzony i zaufany salon fryzjerski. Po odpowiednio wykonanym zabiegu musisz pamiętać o regularnym odżywianiu włosów. Dzięki temu jego niszczące skutki staną się prawie niezauważalne.

Rozjaśnianie

Rozjaśnianie włosów przeprowadza się przy użyciu silnych utleniaczy. Jest chyba najbardziej inwazyjnym zabiegiem, a nieumiejętnie wykonany może „spalić” włosy. Jednak nawet dobrze zrobiony sprawia, że włosy wypadają, ciężko je ułożyć, są szorstkie i pozbawione blasku. Mokre ciągną się jak guma, a suche plączą i ciężko je rozczesać. W tym przypadku sprawa wygląda podobnie jak przy trwałej ondulacji. Jeśli chcesz zminimalizować efekty uboczne zabiegu, odwiedź profesjonalny salon fryzjerski z doświadczonymi pracownikami.

Tapirowanie

Tapirując mocno włosy ingerujemy w ich naturalną strukturę. Przez to włosy plączą się i łamią. Dodatkowo, natapirowane włosy często traktujemy wcześniej wspomnianym, również niebezpiecznym lakierem, aby utrwalić efekt. Problemem przy natapirowanych włosach jest czesanie. Pamiętaj, aby nie szczotkować ich „na sucho”. Umyj włosy, następnie użyj odżywki wygładzającej i dopiero rozczesz.

Zbyt mocne upięcie

Jeżeli często spinasz włosy, a do tego ściskasz je dosyć mocno, twoje cebulki są na pewno bardzo obciążone. Takie upięcia mocno osłabiają włosy, a także powodują nadmierne ich wypadanie. Oczywiście, nie oznacza to, że masz nie spinać włosów. Postaraj się jednak nie robić tego zbyt mocno, postaw na luźne kucyki czy koczki. Od czasu do czasu rozpuść też włosy, aby dać odpocząć cebulkom.

Dodaj komentarz