Depilacja pach – metody domowe i profesjonalne

Depilacja pach – metody domowe i profesjonalne

Depilacja pach to jedna z najczęściej wykonywanych form usuwania nadmiaru owłosienia na ciele. Na jej popularność wpływa fakt, że pachy coraz częściej depilują nie tylko kobiety, ale też mężczyźni. Warto więc dowiedzieć się, jakie są metody usuwania owłosienia pod pachami i jakie są wady i zalety każdego ze sposobów depilacji tej części ciała. Dowiedz się więcej o depilacji pach.

Owłosienie pod pachami jest dziś pozbawione uzasadnienia. To relikt ewolucji podobnie jak kość ogonowa. W naszym klimacie włoski pod pachami są zupełnie niepotrzebne, bo nie pocimy się nadmiernie, nie potrzebujemy tez w naturalny sposób regulować tych procesów, bo mamy na to inne sposoby wynalezione przez cywilizację. Jak wykazują najnowsze badania, depilacja pach jest godna polecenia nie tylko ze względu na estetykę, która jak wiadomo jest kwestią względną, ale tez ze względu na higienę. Co ma depilacja pach do higieny? Otóż owłosienie pod pachami jest miejscem, gdzie osadza się wydzielina gruczołów potowych. Błyskawicznie zaczynają na niej pasożytować bakterie, które sprawiają, że pojawia się charakterystyczny ostry zapach potu i jego barwa zostawiająca żółte plamy na jasnej odzieży. Nadmiar procesów bakteryjnych zachodzących na wydzielinie potowej wcale nie jest dobry dla naszego zdrowia i warto mu zapobiegać. Najlepszą metoda jest właśnie usuniecie owłosienia pod pachami, by pot nie miął się na czym gromadzić i swobodnie uchodził. Poza tym czysta i gładka skóra pozwala na skuteczne zastosowanie antyperspirantów.

Depilacja pach w domu

Większość osób depiluje pachy w domu podczas codziennych zabiegów higienicznych, przede wszystkim przy codziennym prysznicu i kąpieli. To dlatego, jak wykazały między innymi analizy współczesnej higieny Polek i Polaków, najchętniej wybieraną metoda depilacji pach jest ich golenie zwykła maszynką jednorazowa lub z wymiennymi ostrzami. Tak zwane golenie na morko z użyciem pianki8 czy żelu do golenia to metoda na to, by pozbyć się owłosienia pod pachami naprawdę bardzo szybko i wygodnie. Wada tej metody jest niestety fakt, że włoski pod wpływem golenia wzmacniają się, a poza tym bardzo szybko odrastają. u kobiet o obfitym i ciemnym owłosieniu ogolenie pach rano nie wystarcza, by swobodnie pokazać się wieczorem w wydekoltowanej sukni bez rękawów, bo na ciele widoczne są już ciemne kropki – odrastające i szorstkie włoski .Wadą jest tez ryzyko skaleczenia i podrażnienia skóry, choć można to zminimalizować przy odrobinie wprawy w posługiwaniu się maszynka. alternatywą dla golenia pach na mokro jest zastosowanie elektrycznej maszynki do golenia. Nowoczesne modele ładujemy, a następnie swobodnie możemy korzystać z nich nawet pod prysznicem, co bardzo ułatwia dbanie o gładką skore pod pachami. Poza tym do domowych metod usuwania owłosienia należy zaliczyć krem do depilacji pach. Warto wybrać taki własnie, bo na przykład krem do depilacji nóg może być dla wrażliwej skóry pod pachami zbyt mocny. Depilacja kremem, podobnie jak golenie nie usuwa włosków z cebulkami, ale odrastają one nieco wolniej. Niestety, nieco więcej czasu trzeba też poświęcić na sam zabieg depilacji, bo po nałożeniu kremu na skórę odczekujemy około piętnastu do dwudziestu minut, aż można usunąć preparat, a wraz z nim włoski. Zdarza się tez, że skóra źle reaguje na składniki chemiczne kremu do depilacji i pojawia się alergia. aby temu zapobiec koniecznie trzeba przed pierwszym użyciem preparatu wykonać zalecany przez producenta test na uczulenie. W warunkach domowych do depilacji pach można też wykorzystać plastry z woskiem, jednak warto pamiętać, że łatwiej wykonać taką depilację z pomocą drugiej osoby, na przykład przyjaciółki.

Depilacja pach w gabinecie kosmetycznym

depilacja pach to dziś zabieg standardowo oferowany przez gabinety kosmetyczne. Najczęściej mamy do wyboru depilację pach woskiem na ciepło lub pasta cukrowa. obie te metody działają bardzo podobnie – włoski przyklejają się do lepkiej substancji i są wyrywane wraz z cebulkami. To największa zaleta tej metody – dzięki usunięciu owłosienia z cebulkami skóra na długo pozostaje gładka, najczęściej zabieg depilacji trzeba powtórzyć po sześciu tygodniach. Warto jednak powiedzieć, że depilacja woskiem ma też swoje wady. Przede wszystkim nie jest to zabieg zupełnie bezbolesny, choć różni ludzie różnie go odczuwają – dla jednych to ból, dla innych drobna niedogodność. Poza tym wyrywanie włosków może podrażnić skórę. W takiej sytuacji przyda się na pewno krem łagodzący po depilacji. Z dwóch wspomnianych typów depilacji pach zdecydowanie lepsza jest depilacja pastą cukrowa, choć jeszcze nie wszystkie gabinety ją oferują. Jest ona mniej bolesna i zdecydowanie łagodniejsza, a poza tym nie wymaga stosowania podgrzewacza, więc nie ma ryzyka oparzenia skóry, co niekiedy zdarza się przy użyciu wosku na gorąco. Zanim wydepilujesz pachy u kosmetyczki pamiętaj, że najlepiej wybrać dzień w pierwszym tygodniu po miesiączce, bo w tedy dolegliwości bólowe są u kobiet najmniejsze.

Dodaj komentarz