Niechciane włoski na twarzy – jak sobie z nimi radzić?

Niechciane włoski na twarzy – jak sobie z nimi radzić?

Zwykle kojarzymy owłosienie na twarzy z cechą męską. I choć coraz częściej wąsy są synonimem złego smaku, to mężczyźnie zarost uchodzi – szczególnie, jeśli jest wypielęgnowany i dopasowany do całej stylistyki stroju. Tymczasem u kobiet wąsik czy włoski na brodzie zawsze szpecą. A nawet brwi muszą być pod kontrolą! Dlatego poznaj wszystkie metody depilacji twarzy i zapomnij o tym wstydliwym problemie!

Skąd włosy na twarzy u kobiety?

Zacznijmy od tego, że większość kobiet ma delikatne owłosienie na twarzy. Zazwyczaj jest ono jednak bardzo jasne i ma postać niemal niewidocznego puszku na policzkach i skroniach. Jednak zdarza się, że nad górną wargą pojawia się ciemny wąsik lub włoski wyrastają na brodzie albo policzkach. To najczęściej wina hormonów, a konkretnie testosteronu. Panie o ciemnych włosach, brunetki mają zwykle więcej tego hormonu i u nich problem z wąsikiem występuje najczęściej. Owłosienie na twarzy może też pojawić się jako następstwo zmian w gospodarce hormonalnej, jakie zazwyczaj mają miejsce w czasie ciąży lub menopauzy. Na szczęście skuteczna depilacja twarzy pomoże ci pozbyć się tego problemu.

Domowa depilacja laserowa

Jeszcze jakiś czas temu depilacja laserowa była najdroższą dostępną metodą, a także metodą o najwyższej skuteczności. Przeprowadzano ją jedynie w renomowanych gabinetach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej. Teraz na rynku są nowoczesne urządzenia do domowej pielęgnacji laserowej. Skuteczność wciąż jest zachowana, a cena nieporównywalnie niższa! Rio Laser Hair Remover to właśnie jedno z tych urządzeń. Działa bardzo skutecznie, dzięki niemu trwale pozbędziesz się zbędnego owłosienia na twarzy. Jest to depilacja trwała, bo wiązka promieni laserowych niszczy cebulki włosów. Kilka zabiegów w domowym zaciszu da naprawdę rewelacyjne efekty! Jest to produkt brytyjski, cieszący się ogromnym uznaniem na angielskim i europejskim rynku. Urządzenie namierza pojedynczo każdy włos i usuwa go. Jeszcze szybciej działa Rio Scanning Laser Hair Remover x60. Jednocześnie lokalizuje i usuwa aż 60 włosków. Rzecz jasna, urządzenia te nie służą jedynie do depilacji twarzy. Dzięki nim pozbędziesz się zbędnego owłosienia z całego ciała. Choć są to produkty dosyć drogie, ich zakup jest korzystny, bo z jednego urządzenia może korzystać kilka osób, na przykład ty, twoja przyjaciółka, mam czy siostra, dzięki czemu cena rozkłada się.

Usuwanie włosków pęsetą.

To najpopularniejsza domowa metoda depilacji. Najczęściej stosujemy ją, by uzyskać idealny kształt brwi. Dobra pęseta pozwala precyzyjnie usunąć malutkie włoski i nadać brwiom pożądany kształt. Pozwala też wyskubać włoski z brody czy usunąć wąsik, choć akurat w przypadku wąsika, są lepsze metody depilacji.

Wosk i pasta cukrowa

Depilacja woskiem oraz z wykorzystaniem pasty cukrowej może być przeprowadzona w domu lub w gabinecie kosmetycznym. Te metody nadają się do usuwania owłosienia z całej twarzy, choć są rekomendowane przede wszystkim do likwidacji wąsika. Włoski usuwane są względnie trwale, bo wraz z cebulkami, a więc odrastają średnio po około dwóch miesiącach. Na depilację woskiem nie powinny decydować się posiadaczki delikatnej i wrażliwej skóry, szczególnie ze skłonnościami do pękania naczyń i tworzenia się pajączków. W takiej sytuacji lepszym wyborem będzie pasta cukrowa, choć także tutaj zalecana jest ostrożność.

Depilacja chemiczna twarzy

Usuwanie owłosienia z twarzy można przeprowadzić także z wykorzystaniem kremów do depilacji. Ważne by wybierać te preparaty, które są przeznaczone do skóry twarzy. Krem do depilacji nóg czy okolic bikini może mieć zbyt silne działanie i wywoływać podrażnienia. Depilacja chemiczna jest mało trwała, zwykle jej efekty utrzymują się około tygodnia. Jest natomiast szybka i bezbolesna – to duża zaleta. W przypadku owłosienia na twarzy u kobiet nie zaleca się natomiast korzystania z maszynek do golenia. Mogą one wzmacniać zarost, który stanie się szorstki i bardziej widoczny, łatwo też o nieestetyczne skaleczenia i zadraśnięcia. Na delikatnej skórze twarzy nie wolno też używać depilatora.

Dodaj komentarz