Depilacja z użyciem lasera – czy to najlepsza metoda?

Depilacja z użyciem lasera – czy to najlepsza metoda?

Każda kobieta wie, że niezależnie od tego, czy wybiera się do pracy, czy też na randkę, albo przyjęcie towarzyskie, obowiązkowo trzeba złapać za depilator i… oczywiście depilować. Taki wymóg czasów w jakich żyjemy. Być może zdarzają się panie niezadowolone z takiego stanu rzeczy i nakładanego na nie przez nieubłaganą modę obowiązku, ale raczej żadna nie ośmiela się wprost sprzeciwić temu trendowi. Rezygnacja z depilowania nóg i pach kosztuje zbyt wiele. W życiu towarzyskim i zawodowym. Znacznie więcej niż trud w nią włożony i wszystkie inne niedogodności związane z tym zabiegiem czy problemy z tym, jaki depilator wybrać.

Bezwzględna moda, czyli czasy depilacji i depilatorów

W zasadzie moda na depilację „poczyna” sobie coraz bardziej zuchwale. Teraz już pojawia się także dążenie do upowszechnienia depilacji brazylijskiej, czyli miejsc intymnych. Tego wprawdzie nikt nie ogląda, ale część mężczyzn pragnie, by ich partnerki poddawały się takiej depilacji. Gdyby nie moda, nawet nie przyszłoby im to do głowy.

Można w tym momencie snuć długie rozważania nad męskim egoizmem, ale zostawmy to na boku. Nie będziemy tutaj zajmować się tym rodzajem depilacji. Zresztą niełatwo uchwycić, kto naprawdę stoi za tymi trendami we współczesnej modzie. Przeróżne modyfikacje własnego wyglądu, które stają się kanonem urody w danym czasie, są wypadkową wielu czynników.

Jakie by nie było prywatne zdanie na ten temat, koniec końców, depilator w domu jest niezbędny tak jak kosmetyki. Nogi i pachy muszą być bezwzględnie wydepilowane. Można sobie jeszcze pozwolić na pewną opieszałość w zimie, ale latem jest to nie do pomyślenia.

Dlaczego właśnie depilator?

Preferencje co do samej metody depilacji bywają różne. Depilacja woskiem, albo pastą cukrową, no i wreszcie depilator. To najpowszechniejsze metody. Wprawdzie można jeszcze spotkać panie, które uparcie golą nogi zwykłymi golarkami, ale jest to metoda dość nieskuteczna i nietrwała. Taki zabieg należałoby powtarzać przynajmniej dwa albo i trzy razy na tydzień. Trwa też stosunkowo długo. Niestety pod wpływem golenia włosy się wzmacniają i rosną jeszcze szybciej. Jest to więc syzyfowa praca. O wrostach nie ma już nawet co wspominać. Ich najczęstszą przyczyną jest właśnie golenie.

Skoro tak, to może najlepsza będzie depilacja woskiem? Metoda ta ma swoje zalety, ale wymaga dużo cierpliwości i pewnej wprawy. Podobnie jak depilowanie pastą cukrową. We wprawnych rękach jest bardzo skuteczne. Jednak trzeba sobie zadać pytanie, czy warto zdawać się na te metody. Stosunkowo niedrogo można kupić dobry depilator i oszczędzić sobie całej tej pracy i mozolnych przygotowań.

Kupując depilator, należy zdawać sobie sprawę, że ich jakość i skuteczność jest różna. Zamiast na reklamy, lepiej zdać się na opinie innych kobiet, które dane urządzenie już przetestowały na sobie. Najważniejszą informacją, jaką trzeba posiadać jest nazwa producenta. Zazwyczaj jest tak, choć są wyjątki od tej reguły, że jeśli dany producent wypuszcza na rynek jakieś dobre urządzenia, to wszystkie jego modele będą dość skuteczne. Trzeba zatem pytać o producenta i pod tym kątem dokonywać zakupu.

Depilator mechaniczny z napędem elektrycznym wydaje się dobrym rozwiązaniem. Oszczędzamy czas i nie musimy mieć specjalnych umiejętności, by przeprowadzić depilację. Chcę jednak w tym miejscu zaproponować nieco inne rozwiązanie, albo raczej wariant rozwiązania jakim jest depilator.

Nowe wariantywne rozwiązanie

Urządzenie, które mam na myśli, do niedawna było dostępne jedynie w salonach kosmetycznych. Jego cena była zbyt wysoka, by opłacał się zakup w celu indywidualnego domowego użytku. Jednak wraz z poprawą tej technologi, upowszechnieniem jej, a co za tym idzie również zmniejszeniem kosztów produkcji i ostatecznej ceny, wszystko się zmieniło. Już teraz można mieć je w domu i cieszyć się niemałą wygodą i dużą trwałością depilacji.

Urządzenie, o którym mowa, to depilator. Nie jest to jednak zwykły depilator, do jakich już zdążyliśmy się przyzwyczaić, lecz depilator laserowy. Tak właśnie! To dokładnie ta sama jakość, jak w salonie kosmetycznym. Tyle, że teraz dostępna w domu. Jeśli przeanalizujemy dodatkowo koszty, to okaże się, że wychodzi o wiele taniej mieć depilator laserowy w domu niż korzystać w tym zakresie z usług kosmetyczki.

Być może odbieranie chleba kosmetyczkom wydaje się nieco okrutne, ale przecież każdy musi dbać o własny interes. Zresztą salon kosmetyczny ma w ofercie tyle różnych zabiegów, że rezygnacja z depilacji zbytnio nie obniży jego dochodów.

Już nieco bardziej na poważnie. Depilator laserowy sprawia nie tylko, że uzyskujemy bardzo trwały efekt. Promienie lasera stopniowo dezaktywują meszki włosowe i po dłuższym czasie włosy całkowicie zanikają. Wiele klientek zauważyło, że z czasem musi wkładać w depilację coraz mniej pracy. Depilacja w domu daje także sporą oszczędność czasu, który trzeba by poświęcić na wizytę w salonie. Krótko podsumowując te rozważania, można stwierdzić, że depilator laserowy wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz