Dlaczego warto otaczać się inspirującymi postaciami?

Dlaczego warto otaczać się inspirującymi postaciami?
Strona główna » Dlaczego warto otaczać się inspirującymi postaciami?

Dlaczego warto otaczać się inspirującymi postaciami?

Niedawno popełniliśmy artykuł dotyczący tego, dlaczego warto być indywidualistą (kliknij tutaj, aby go przeczytać). Oczywiście, bycie indywidualistą nie oznacza, że taka osoba żyje w pojedynkę i ogranicza kontakt z innymi do minimum. Bardziej chodzi o świadome podejmowanie samodzielnych decyzji, które dotyczą mniej czy bardziej ważnych aspektów codziennego życia. To także świadomość tego, że często nieodpowiedni przyjaciele mogą działać destrukcyjnie na rozwój osobisty danego człowieka. Trzeba podkreślić, że druga strona medalu jest jednak taka, że odpowiednie otoczenie ma bardzo dużo dobry wpływ i może napędzać do działania. Dlaczego zatem warto otaczać się inspirującymi postaciami? Oto kilka najważniejszych faktów. Zapraszamy do dzisiejszego artykułu “Dlaczego warto otaczać się inspirującymi postaciami?”.

Inspirujące postacie to większa motywacja do działania

Jest chyba oczywiste, że osoby, które na co dzień otaczają się ludźmi leniwymi z czasem także będą prezentować może nie dokładnie taką samą, ale podobną postawę. Rzecz jasna jest to bardzo negatywna kwestia. Osoby ambitne powinny zatem starannie dobierać sobie znajomych. Jeśli będziecie przebywać wśród ludzi inspirujących, to będziecie mieć zdecydowanie większą chęć do działania – i to w rozmaitych obszarach. Trzeba zaznaczyć, że tacy ludzie swoją postawą i życiowym doświadczeniem będą działać na Was motywująco. Pokażą Wam też, że jeśli ktoś czegoś chce, to może zrealizować rozmaite projekty. Wiele osób podkreśla, że jest to naprawdę bardzo ważny aspekt. Otaczanie się osobami inspirującymi to szansa, aby iść do przodu i nie stać w miejscu. Nie możecie o tym zapominać. Warto wiedzieć, że w dzisiejszych czasach można bez problemu dołączyć do różnych grup, które sprawią, że realizacja własnych, osobistych celów będzie zdecydowanie łatwiejsza.

Dlaczego warto otaczać się inspirującymi postaciami? ponieważ daje to możliwość zdobycia dużej wiedzy

Trzeba podkreślić, że coraz więcej ludzi zwraca uwagę na ten aspekt. Czasami lepiej jest spędzić godzinę w towarzystwie człowieka, który chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami na różne tematy, niż pół dnia w otoczeniu ludzi, którzy tak naprawdę nie mają nic ciekawego do powiedzenia i interesują się jedynie mało ważnymi rzeczami. Trzeba podkreślić, że inspirujące postacie pokazują, że można żyć łatwiej, lepiej oraz przyjemniej. Ludzie, którzy otaczają się takimi znajomymi chcą równać do najlepszych. Wiedzą, że łatwiejsze życie jest możliwe do zrealizowania i sami też wykazują większą chęć do realizowania rozmaitych projektów. Należy zaznaczyć, że to także szansa na zdobycie dużej wiedzy. Nikt nie jest alfą i omegą w każdej dziedzinie, ale od inspirujących postaci można dowiedzieć się wielu rzeczy z rozmaitych dziedzin, co naprawdę przydaje się w normalnym, codziennym życiu. Nie można zatem o tym wszystkim zapominać.

Dlaczego warto otaczać się inspirującymi postaciami – Inne spojrzenie na świat

Trzeba podkreślić, że w dzisiejszych czasach można otaczać się inspirującymi postaciami na różne sposoby. Kto bowiem powiedział, że książki i filmy o takich postaciach nie spełniają też swojej roli? Możliwości jest zatem naprawdę bardzo dużo i warto z nich korzystać. Należy zaznaczyć, że takie osoby pokazują często kompletnie inne spojrzenie na świat. W naszym kraju nie brakuje ludzi, którzy przejmują się każdą, nawet najmniejsza drobnostką. Czasami wystarczy tylko jedna rozmowa lub przeczytania jednego artykułu, aby zmienić dotychczasowe podejście do otaczającej rzeczywistości itp. Wiele osób uważa, że nie są w stanie założyć własnej firmy. Kontakty z bardzo inspirującymi postaciami, które pokazują, że jednak są takie możliwości dają dużo do myślenia i sprawiają, że ludzie dostrzegają rozmaite ewentualności. Wydaje nam się zatem, że na przykład warto chodzić na wykłady znanych i cenionych osób, które swoim przykładem potwierdzają, że jeśli ktoś chce, to może dokonać różnych rzeczy. To samo tyczy się zapisywania do rozmaitych grup czy czytania publikacji literackich, które zdecydowanie poszerzają horyzonty i pozwalają widzieć rzeczy w innym świetle.

1 Comment

  1. Trudno się nie zgodzić. Mimo, że niektórzy może do tego się nie przyznają, to jednak większość z nas lubi rywalizację, nakręca to faktycznie do działania i ciągłego starania się, by być jeszcze lepszym. Otaczając się osobami, które mają pasję, które ambitnie dążą do wyznaczonego celu stawiamy sobie sami poprzeczkę i zawzięcie chcemy ją przeskoczyć. Chcemy pokazać, że też potrafimy i jest to bardzo dobry motywator, by z życia czerpać pełnymi garściami i coś osiągnąć.

Dodaj komentarz