Dlaczego warto sięgać po książki motywacyjne?

Dlaczego warto sięgać po książki motywacyjne?

W obecnych czasach wiele osób zainteresowanych jest tematyką rozwoju osobistego. Poszukujemy sposobów na lepszą komunikację, chcemy pracować nad asertywnością, poprawiać swoją organizację czasu i zgłębiać przydatną wiedzę. Pracę nad rozwojem osobistym można prowadzić samodzielnie, pod okiem psychologa, trenera, korzystając z filmów i z książek.

Literatura wspomagająca rozwój osobisty

Na naszym rynku księgarskim znajdziemy setki pozycji dotyczących rozwoju osobistego. Są wśród nich tłumaczenia amerykańskich autorów, prace polskich psychologów czy książki wydawane przez znanych blogerów. Książki motywacyjne z całą pewnością są bardzo przydatne, jednak w tym gąszczu pozycji trzeba umieść znaleźć coś wartościowego, odpowiedniego dla siebie.

Jedną z podstawowych pozycji, jakie warto znać jest książka “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” autorstwa Dale Carnegie. Z tej książki dowiemy się, jakie są podstawowe techniki kontaktów z ludźmi, co należy robić, aby inni nas lubili oraz jak przekonywać innych do własnego sposobu myślenia. Dzieło to bardzo przyda się osobom związanym z biznesem a szczególnie tym, którzy zarządzają ludźmi. Autor wiele uwagi poświęca tematyce skutecznego przywództwa. Ponadto uczy jak krytykować pracowników, jak sprawiać by dobrze wykonywali swoje zadania, jak motywować personel. Tego typu książki motywacyjne bardzo się przydają zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Kolejna niezwykle cenna pozycja to “Potęga podświadomości” Josepha Murphy. Książka ta ma niezwykle optymistyczny wydźwięk. Autor przekonuje nas, że warto zawsze myśleć pozytywnie i przyciągać swoimi myślami dobre wydarzenia. Dzięki wskazanym przykładom możemy przekonać się jak wielu ludziom udało się pokonać choroby dzięki programowaniu swojej podświadomości. Ponadto możemy tu przeczytać o fizycznych reakcjach na procesy duchowe, o niezwyklej sile sterowanej wyobraźni i o urzeczywistnianiu marzeń.

W czołówce listy książki motywacyjne warto zawrzeć także pozycję polskiego autora Jacka Łapińskiego “Jak być lepszym w życiu prywatnym i zawodowym”. To książka inna niż wszystkie, skłaniająca do refleksji, przepełniona mądrymi cytatami. Autor wiele miejsca poświęca takim zagadnieniom jak: rozwój duchowy, emocjonalny, efektywność, wartość pieniądza oraz skuteczność w działaniu.

Co dają nam książki o motywacji?

Książki motywacyjne to niewątpliwe źródło inspiracji dla każdego, kto troszczy się o swój rozwój osobisty. Dzięki nim możemy przemyśleć ważne aspekty życia i wprowadzić dobre zmiany w codziennym funkcjonowaniu.

Dodaj komentarz