Jak nie stracić motywacji do pracy

Jak nie stracić motywacji do pracy

Jesteś kreatywny i masz ciekawy pomysł na siebie? Być może masz już nawet plan, który chcesz wdrożyć w życie, aby osiągać sukcesy? Świetnie! Założyłeś już biznes i osiągasz zadowalające efekty? Jeszcze lepiej! Musisz jednak cały czas czuwać nad sobą i swoim zapałem.

Automotywacja

Niestety wiele osób pomimo świetnego planu po pewnym czasie ma problemy z jego realizacją. Powstaje wiele placówek, które zajmują się motywowaniem. Możesz wybrać się na kurs motywacyjny, na którym pod okiem trenerów personalnych i psychologów nauczysz się automotywacji. Jednak dobry kurs trwający kilka dni to wydatek ok. 1500 zł w górę. Jeżeli zależy ci, żeby nauczyć się tej sztuki jak najprędzej możesz wziąć mały kredyt i zainwestować w siebie. Przełoży się to na twoje późniejsze działania i osiągane sukcesy. Możesz tez najpierw spróbować samodzielnie uporać się z brakiem zapału. Jak nie stracić motywacji do pracy i czerpać zyski przez wiele długich lat? Podpowiadamy!

Ciężka praca

Przede wszystkim od początku powinieneś nastawić się na ciężką pracę. Biznesplan i zawarte w nim cele to jedno, a realizacja to drugie. Nic nie zrobi się samo. Tylko od ciebie zależy jakie sukcesy będziesz osiągać. Jeśli tracisz motywację, przejrzyj swój plan i zobacz, do czego chciałeś dążyć. Czy twoje cele są warte zapracowania na nie? Oczywiście! Zatem weź się w garść i działaj! Możliwe, że twój zapał do pracy zniknął, ponieważ zwyczajnie za dużo na siebie bierzesz. Mierz siły na zamiary. Podziel sobie swoje zadania na mniejsze fragmenty, które będziesz w stanie zrealizować. Nie przejmuj się, że coś ci nie wychodzi i nie dajesz rady. Po prostu skoryguj swój plan i podejdź do niego w inny, bardziej przystępny sposób. Możesz czuć, że cofasz się o krok w swoich działaniach. Ale tak nie jest! W ostateczności zyskasz na takiej zmianie, bo będzie ci łatwiej osiągać dane cele. A osiągnięty cel wiąże się z zyskiem. O to właśnie chodzi, prawda?

Monitorowanie postępów

Dobrym sposobem, który nauczy cię, jak nie stracić motywacji do pracy jest śledzenie postępów, jakie osiągasz. Kontroluj sam siebie i zapisuj wszelkie osiągnięcia. Jeśli poczujesz, że stoisz w miejscu i zabraknie ci motywacji spójrz, ile już osiągnąłeś. Z perspektywy czasu dostrzeżesz, że ciągle idziesz do przodu. Przecież zrealizowałeś już tyle zadań… Przynoszą ci one korzyści, więc działają! Zapisuj tez swoje dochody. Jeśli zobaczysz jaka różnica jest między nimi na przełomie np. 5 lat, pomyśl jakie będą w kolejnych latach. Warto do nich dążyć? Oczywiście! Nie od razu Rzym zbudowano. Twój biznes również wymaga czasu, ale to ty musisz o niego zadbać, aby się rozwijał.

Jak nie stracić motywacji do pracy

Nie krytykuj siebie! Każdy z nas miewa gorszy dzień… może nawet tydzień czy miesiąc. Czasami dopada nas choroba lub zwyczajne zmęczenie. Daj sobie czas na regenerację. Praca na pełnych obrotach, 24 godziny na dobę nie przyniesie nic dobrego. Na początku dasz radę, ale później organizm zacznie się buntować. Pozwól sobie od czasu do czasu odciąć się od pracy. Wybierz się na wycieczkę albo spędź cały dzień w łóżku oglądając kolejne odcinki ulubionego serialu. Mózg musi odpocząć! Takie oderwanie od zawodowych spraw pozwoli ci się zrelaksować. Kiedy wrócisz do swoich obowiązków ze świeżym spojrzeniem i otwartym umysłem dużo szybciej poradzisz sobie z realizacją założonych celów.

Dodaj komentarz