Motywacja do życia

Motywacja do życia
Strona główna » Motywacja do życia

Skąd wziąć motywację do życia?

Motywacja to coś co popycha nas do działania. Jakiś czynnik, który wpływa na to, że chcemy coś zrobić. Mimo początkowego zapału do wielu rzeczy, chociażby wykonując po  raz kolejny te same czynności, tracimy motywację i chęci do działania. Czynnikiem, który wpływa na nasz wybór i na to, że w dalszym ciągu się nie poddajemy i realizujemy zamierzone cele, jest właśnie motywacja. Może przybierać ona różne formy. Motywacją może być rzecz materialna, którą otrzymamy po zrealizowaniu zadania. Motywacją może być także rzecz niematerialna. Dzięki jakimś działaniom osiągnąć możemy chociażby zadowolenie i spełnienie.

Tak więc, motywacja to nic innego jak bodziec, który pcha nas do działania. Jest zachętą do działania. Co zatem może nas motywować do życia? Temat ten jest z pewnością bardzo ciężki i złożony. Ludzie w pełni szczęśliwi z pewnością nie zadają sobie takiego pytania. Fakt ten jest więc także sygnałem, że temat ten jest bardzo poważny i z pewnością nie należy z niego żartować. Jeśli jednak borykacie się z tym problemem mamy nadzieję, ze choć trochę, dzięki przeczytaniu tego artykułu, przypomnicie sobie, że jest wiele czynników, które są motywacją do życia. Jeśli jesteście w gronie ludzi, którzy szukają motywacji do życia, znaczy także, że próbujecie uporać się ze swoim problemem, a to bardzo ważna sprawa. Jeśli bowiem jesteśmy w stanie uświadomić sobie z czym mamy problem już jesteśmy na dobrej drodze. Często aby z czymś walczyć musimy wiedzieć co jest naszym wrogiem. Świadomość tego, że mamy jakiś problem i fakt, że chcemy się z nim zmierzyć już jest małym sukcesem na drodze do szczęścia. Jeśli więc szukasz motywacji do życia i czytasz ten artykuł, przypomnimy ci choć kikla pozytywnych faktów z życia i świata, które może staną się czynnikami najważniejszymi w twoim życiu.

Dla wielu z nas motywacją do życia mogą być po prostu ludzie. Rozpatrywać możemy to pod różnym kątem. Dla wielu z nas motywacją do życia jest rodzina. Nigdy nie jest tak, że wszystko idzie po naszej myśli. Nie zawsze jest łatwo, prosto i przyjemnie. Jednym z nas walka z przeszkodami przychodzi z łatwością i dzięki temu stają się jeszcze bardziej wytrzymali. Dla innych drobna przeszkoda to oznaka słabości i dobry pretekst do tego aby użalać się nad sobą. Dla kolejnej grupy nawet drobna przeszkoda może wpłynąć na to, że po prostu nic nam się nie chce i zwyczajnie się załamujemy. Wtedy warto sobie przypomnieć, że mamy dla kogo żyć. Oczywiście nie należy nigdy zapominać o sobie samym. Jeśli jednak to za mało warto wiedzieć, że w okół mamy rodzinę, która nas kocha. Mamy męża, żonę, partnera, z którym jeśli podzielimy się swoimi problemami, z pewnością znajdziemy wsparcie i zrozumienie. Może jesteś matką albo ojcem? Masz dzieci, którym jesteś potrzebny. Twoje zachowanie i życie jest dla nich wzorem. Fakt, że dajesz im przykład jak postępować powinien być dla ciebie motywacją do życia. Tak jak ty dałeś życie swoim dzieciom, tak teraz one stają się motywacją do życia dla ciebie.

Motywacją do życia mogą być dla ciebie twoi przyjaciele. Często przyjaciel czy przyjaciółka, jest ci równie bardzo oddany jak rodzina. Jednak jest też w stanie, znacznie łatwiej w sposób obiektywny ocenić sytuację i pomóc, gdyż łączy go z tobą inna więź niż rodzinę. Ponadto, wspólnie spędzony czas z kimś na kim tobie zależy skutecznie, choć na chwilę, pozwoli oderwać się od problemów. Dzięki rozmowie okazać się może także, że problem z którym borykasz się sam, rozłożony na dwie bądź kilka osób staje sie mniejszy i możliwy do pokonania. Czasem wydaje nam się, że stoimy przed drzwiami, których nie da się otworzyć. Uważamy, że mamy problem, który nas pokona. Jeśli jednak odważymy się z nim zmierzyć a ponadto nie jesteśmy w tym sami, okazuje się, że wszystko da się zrobić, a z każdej sytuacji jest wyjście. Pamiętajcie, że nie wszystko trzeba robić samemu. Motywacja do życia to ludzie, którymi się otaczasz. Nie należy wstydzić się tego, że mamy problemy. Przyjaciele są na dobre i na złe. Fakt, że niektórzy odejdą nie znaczy, że z nami jest coś nie tak. Oznacza to po prostu, że nie wszyscy byli naszymi przyjaciółmi. Ci, którzy zostali sprawią, że nabierzemy motywacji do życia. Ich pomoc będzie nieoceniona. Sprawi, że będzie nam łatwiej pokonać wszelkie przeciwności. A przynajmniej, jeśli nie pokonać, zmierzyć się z nimi.

Oczywiście, są wśród nas pewnie także sceptycy, którzy powiedzą, że nie mają rodziny i prawdziwych przyjaciół. Nie kwestionując przyczyn takiego stanu rzeczy, pragniemy przypomnieć, że ludzi którzy mają np. takie same zainteresowania jak my możemy znaleźć nawet nie wychodząc z domu. Ludzi, którzy będą naszą motywacją do życia możemy znaleźć wszędzie, jeśli tylko tego chcemy. Nawet jeśli naszą pasją jest układanie puzzli, oglądanie seriali czy mycie naczyń w dobie świata, który jest globalną wioską gdzieś jest ktoś kogo kręci to samo. Nie ma więc w tej kwestii żadnych wymówek. Zawsze znajdzie się ktoś, w kim znajdziemy zrozumienie i motywację do życia.

Motywacją do życia może być także niesienie pomocy innym. Nie chodzi oczywiście o to żeby podnieść się na duchu tym, że inni mają gorzej. Pomagając innym, którzy są bardziej potrzebujący sprawiamy, że sami stajemy się silniejsi. Często jest też tak, że łatwiej jest nam pomóc innemu aniżeli samym sobie. Jednak fakt, że zabierzemy się do działania w sprawie kogoś innego może pomóc nam wstać na nogi. Sprawi, że będziemy mieli jakiś cel, a jednocześnie mniej czasu na zamartwianie się. Jeśli uda nam się komuś pomóc odzyskamy wiarę w swoje możliwości i w siebie. Fakt, że jesteśmy w stanie coś zdziałać i pomóc innej osobie, w końcu sprawi, że znajdziemy także siłę aby uleczyć samego siebie.

Motywacją do życia może być także zadbanie o siebie. Nie musimy mieć na ten cel worka pieniędzy. Oczywiście, jeśli możemy sobie na to pozwolić wybierzmy się do spa czy kosmetyczki. Możemy także zadziałać domowymi sposobami. Zróbmy sobie maseczkę, paznokcie, poprośmy koleżankę aby odświeżyła nam kolor włosów, fajnie się ubierzcie. Zadbajmy o swoje ciało także zapisując się na siłownie albo basen. Jeśli nie macie wolnej gotówki, wskoczcie na rower albo zacznijcie ćwiczyć w domu. Jest wiele możliwości. Z całą pewnością, dzięki temu, wzrośnie w nas wiara w siebie i swoje możliwości. Dzięki temu, że będziemy bardziej atrakcyjni, będziemy mieli więcej motywacji do życia. Jeśli spojrzymy w lustro i będziemy zadowoleni z tego co widzimy, już nie będziemy chcieli ukrywać się w domu. Wręcz przeciwnie. Nie bierzemy ochoty na to aby pokazać się światu. Tak niewiele może czasem znaczyć tak wiele, a my po prostu tego nie zauważamy. Wzrost pewności siebie to wzrost motywacji do życia.

Motywacja do życia jest zatem wszędzie. Motywacją do życia może być także otaczająca nas przyroda. Wyjdźmy na spacer i popatrzmy jakie cuda daje nam świat. Droga, którą codziennie pokonujemy może okazać się zupełnie inna jeśli damy sobie czas i na chwilę przystaniemy i rozglądniemy się w okół. Kwitnące krzewy i drzewa, ćwierkające ptaki i inne zwierzęta budzące się wiosną do życia. To wszystko jest piękne, jednakże w codziennym pędzie, zwyczajnie tego nie dostrzegamy. Jednak to wszystko tam jest, trzeba tylko wytężyć wzrok.

Motywacją do życia może być także znalezienie celu, do którego dążymy. Motywacją może być dla nas praca, nasza pasja, sport, marzenia. Motywacja do życia nas otacza trzeba tylko mieć otwarty umysł i oczy. Jeśli zadajesz sobie to pytanie i szukasz motywacji do życia, uświadom sobie, że z całą pewnością ją masz. Musisz tylko zacząć dostrzegać swoją motywację do życia.

Dodaj komentarz