Motywacja na siłownię

Motywacja na siłownię
Strona główna » Motywacja na siłownię

Motywacja aby pójść na siłownię

Co raz więcej z nas decyduje się na to aby uprawiać jakiś sport. Fit sylwetka i zdrowe odżywianie staje się coraz bardziej modne i pożądane. Co raz bardziej popularne jest po prostu zdrowe życie w zdrowym ciele. Co za tym idzie hasła te porywają za sobą co raz to szersze rzesze ludzi. Oczywiście poza tym, że jest to modne jest to także korzystne dla naszego ciała i duszy. Jest jednak wiele możliwości. Nasz trening może wyglądać zupełnie inaczej niż trening kolegi. W tym wszystkich chodzi o to aby się ruszać, a nie o to jaką aktywność wybierzemy. Jedni wybiorą jazdę na rowerze inni basen czy też bieganie. Inną możliwością jest pójście na siłownię. W tym właśnie artykule chcielibyśmy pokazać wam dlaczego to właśnie siłownię wybrać spośród tak wielu możliwości.

Co zatem jest motywacją do tego aby wybrać siłownię. Po pierwsze, to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu poza domem. Jest to jeden z tych sportów, które wykonujemy właśnie poza domem. Musimy zatem opuścić swoje cztery ściany i ruszyć do ludzi. Jest to dodatkowa motywacja do tego aby zadbać również o swój wygląd. Ćwiczenia w domu to najczęściej stara koszulka i wytarte spodenki. Siłownia oznacza wyjście do ludzi, a zatem nasz strój również ma znaczenie. Wyjście na siłownie wiąże się zatem z dodatkową motywacją do zadbania o swój wygląd i strój. Dzięki temu wzrasta także nasza samoocena i zaangażowanie.

Kolejną motywacją na siłownie jest fakt, że jest to sport zarówno dla tych, którzy lubią samotne treningi jak i dla tych, którzy wolą ćwiczyć z kimś. Jeśli wybieramy ćwiczenia w pojedynkę siłownia to właśnie sport dla nas. Podczas treningu w pojedynkę możemy przykładowo urozmaicić nasz trening mając na słuchawkach swoją ulubioną muzykę, której przykładowo w ciągu dnia nie mamy możliwości posłuchać ze względu na ciągły brak czasu. Dzięki temu nie tylko urozmaicamy nasz trening ale i mamy czas na chwilę przyjemności jaką jest posłuchanie ulubionej kapeli.

Dla tych, którzy lubią ćwiczyć z kimś, również siłownia jest bardzo dobrym wyborem. Możemy udać się na trening ze swoim znajomym, kolegą, siostrą albo bratem. Nic nie stoi na przeszkodzie. Co więcej wielu z nas to rozwiązanie może bardziej przypaść do gustu. Trening siłowy wykonujemy najczęściej seriami. W trakcie naszej przerwy kolega ćwiczy. Dzięki temu zachowujemy równy odstęp czasowy pomiędzy seriami bez żadnej dodatkowej pracy, mierzenia czasu itp. Poza tym w przerwach możemy sobie zwyczajnie poplotkować i miło spędzić czas. Łączymy tym sposobem przyjemne z pożytecznym. Czas spędzony na siłowni z przyjacielem może być także łatwiejszą formą spotkania do zorganizowania aniżeli wspólne wyjście do kina, bowiem czasu wolnego mamy coraz mniej, natomiast ćwiczy coraz więcej z nas.

Motywacją na siłownię jest także fakt, że nawet laik ma 100% możliwość skorzystania ze wszystkich dobrodziejstw jakie niesie ze sobą siłownia. Na każdej z nich jest bowiem wykwalifikowana kadra, która z całą pewnością wprowadzi cię w ten świat. Pomoże poznać ci każde urządzenie i zaprzyjaźnić się z tym miejscem. Dla tych, którzy już wiedzą, że siłownia będzie ich ulubionym sportem, istnieje także możliwość wykupinie treningu personalnego. Ze względu na dość dużą konkurencję i wielu ludzi, którzy po prostu kochają ten sport, możliwość posiadania trenera na wyłączność staje się powszechnie dostępna. Ceny bowiem są tak różne, że jeśli tylko dobrze poszukamy, każdy znajdzie coś dogodnego dla siebie. Motywacją na siłownię jest zatem możliwość trenowania pod okiem profesjonalisty. Mamy pewność, że nasz trening jest prawidłowy i wykonany na maksa bowiem nasz trener poświęca całą swoją uwagę tylko nam. W końcu to trening, jak sama nazwa wskazuje, personalny. Nie musimy zatem sami zastanawiać się jakie kolejne ćwiczenia wykonywać, które ćwiczenie należy wykonać na daną partię mięśni, ile razy czy jakim ciężarem. Od tego mamy trenera. Musimy tylko albo ąż, po prostu dać z siebie wszystko.

Motywacją na siłownie jest także to, że dzięki dobremu treningowi zyskujemy wysportowane ciało. Nie musicie bać się o to, że po treningu na siłowni nie zmieścicie się w drzwiach. Nic bardziej mylnego. Do tego potrzebne jest znacznie więcej aniżeli 2 czy 3 razy w tygodniu odwiedzić siłownię. Trening siłowy to natomiast gwarancja wysportowanego i umięśnionego ciała. Umięśnionego ze smakiem. Dzięki regularnym wizytom na siłowni będziecie mieli ciało, którego aktualnie pożąda wielu z nas.

Motywacją na siłownię jest także możliwość zgubienia zbędnych kilogramów. Jeśli chcecie schudnąć wizyty na siłowni z pewnością wam w tym pomogą. Dodatkową motywacja na siłownię jest to, że właśnie w tym miejscu macie możliwość połączenia treningów siłowych i cardio. Zatem, każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Siłownia tak jak i inne sporty to także gwarancja na poprawę naszego życia i zdrowia. Dzięki temu poprawi się nasza kondycja zarówno fizyczna jak i psychiczna. Kolejnym czynnikiem motywującym na siłownię, jest więc to, że dzięki regularnym treningom codziennie czynności, zawsze będą dla nas proste. Mając -dziesiąt lat nie będzie dla nas problemem chociażby schylić się i zawiązać buty. Co więcej. W ogóle nie będziemy mieli świadomości, że to może być problem. Poza dobrymi warunkami fizycznymi jakie zyskujemy dzięki siłowni, poprawia się także nasza kondycja psychiczna. Wysportowane ciało to gwarancja zadowolenia ze swojego wyglądu. Zadowolenie ze swojego wyglądu to natomiast poczucie radości i zyskanie pewności siebie. Piękne ciało z pewnością wpłynie korzystanie na nasze samopoczucie i wiarę w siebie oraz swoje możliwości. Dzięki wysportowanej i szczupłej sylwetce będziemy bardziej otwarci na innych ludzi, świat i możliwości. Kiedy zyskuje nasze samopoczucie i wzrasta samoocena zyskuje na tym także nasze życie. Stajemy się bardziej pewni siebie. Czujemy, że możemy więcej nie tylko na siłowni ale także w innych dziedzinach życia.

Motywacją na siłownię jest także fakt, że dzięki dobremu treningowi stajemy się bardziej atrakcyjni dla samych siebie jak i dla płci przeciwnej. Nie chodzi tylko o wygląd zewnętrzny. Dzięki poprawie wyglądu wzrasta w nas poczucie świadomości. Stajemy się bardziej atrakcyjni dzięki czemu wzrasta pewność siebie. Wygląd zewnętrzny oddziałuje zatem pozytywnie na nasze wnętrze. Dzięki temu poprawia się także nasz nastrój.

Motywacją na siłownię jest także to, że trening pozwoli nam oderwać się od problemów. Jeśli prawidłowo wykonujemy trening na siłowni nie mamy czasu na rozmyślanie o czym innym. Ten rodzaj zmęczenia pozwala na się skutecznie odstresować. Możemy oderwać się od otaczających nas problemów i choć przez chwilę się rozerwać. Porządny trening to paradoksalnie także więcej energii na co dzień. Trenując regularnie na siłowni zapomnimy co to ciągłe ziewanie i senność nawet w słoneczny dzień. Ten rodzaj wysiłku fizycznego sprawi, że będziemy mieli więcej energii niż w czasach kiedy w ciągu dnia głównie odpoczywaliśmy.

Myślę, że te czynniki motywujące do pójścia na siłownię przekonają nie jednego z was. Jeśli jednak i to za mało po prostu przeprowadź wywiad na własnej osobie. Zatem nie zwlekaj. Sprawdź na swojej skórze czy to prawda. My już wiemy, że warto. Teraz czas na ciebie.

 

 

Dodaj komentarz