Pij wodę podczas dojazdu do pracy

Pij wodę podczas dojazdu do pracy

Długie dojeżdżanie do miejsca pracy wiąże się nie tylko z tym, że tracimy więcej paliwa w samochodzie. Musimy wcześniej wstać, często nawet przy późnym zaśnięciu. W takim przypadku, dobrze zaplanowany dzień to połowa sukcesu. Druga połowa to odpowiednia ilość energii, której potrzebujemy na cały dzień intensywnej pracy. W przypadku samochodu potrzebne jest określone paliwo. Nasz organizm działa na podobnej zasadzie i mamy do wyboru różne płyny, które pomogą w walce ze zmęczeniem. Który jest najlepszy?

Długi dojazd do pracy: co nam szkodzi?

Obecnie rynek, wypełniony jest po brzegi, napojami, które mają dać nam przysłowiowego kopa. Jedne z najbardziej tradycyjnych to kawa. Od dłuższego czasu są też na półkach sklepowych napoje energetyczne. O ile kawa w znacznym stopniu wypłukuje z organizmu magnez i wapń, o tyle gazowane energetyki pomimo ogromnej dawki energii mogą w ogromnym stopniu nam zaszkodzić. Energetyki mają w sobie 3 razy większa dawkę kofeiny i tauryny niż kawa. Zbyt duża ilość takiego napoju może doprowadzić nawet do kołatania serce lub drgawek. Naukowcy podkreślają, że są one nie wskazane dla kobiet w ciąży oraz dzieci do 16 roku życia. Niekorzystny wpływ mogą one mieć również na naszą wątrobę przez nadmiar słodzików i substancji chemicznych. Dodatkowo zawierają one w sobie sporo kalorii. Takie napoje są w dużej mierze skuteczne, ale wiążą się z nimi nieprzyjemne konsekwencje. Dlatego warto zastanowić się nad zdrowszym sposobem na dodanie sobie energii.

Przyjemna podróż: weź butelkę wody!

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zabranie ze sobą butelkę wody mineralnej. Nie każdy o tym wie, ale woda mineralna składa się ze sporej ilości potrzebnych nam na co dzień minerałów. Magnez, potas, wapń, to niektóre makroskładniki każdej wody mineralnej, ponadto składa się ona jeszcze ze składników podrzędnych takich jak żelazo oraz mikroskładników. Jeszcze przed wyjściem do pracy warto napić się szklanki wody. Woda w naszym organizmie pełni wiele funkcji, w końcu nasze ciało w 70% składa się właśnie z niej. Odwodnienie organizmu powoduje spadek koncentracji, złe dotlenienie komórek, przemęczenie. W takich warunkach nasz mózg nie pracuje na pełnych obrotach. Woda jest najlepszym rozwiązaniem na walkę ze zmęczeniem, ponieważ nie będzie dla nas bombą kaloryczną, jest zdrowa i przez bogaty skład zapewni nam potrzebne składniki do codziennego życia.

Praca oraz sam dojazd do pracy kosztuje nas nie tylko wiele czasu, ale i energii. Możemy dawać sobie zastrzyk energii kawą lub energetykiem, ale w ostatecznym rozrachunku wyjdzie to na naszą niekorzyść. Najlepszym wyborem jakiego możemy dokonać jest zabranie ze sobą butelkę wody mineralnej. Zapewni nam ona odpowiednie nawodnienie, składniki mineralne i dzięki temu doda w naturalny sposób energii. Jeśli cenimy sobie zdrowie, to wybór będzie banalnie prosty!

Dodaj komentarz