Poza płacowe sposoby motywowania pracowników w firmie

Poza płacowe sposoby motywowania pracowników w firmie

Wielu pracodawców zastanawia się jak skutecznie przyciągnąć do swojej firmy nowych pracowników, a obecnych zatrzymać na dłużej. Spora konkurencja na rynku pracy sprawia, że oferowane wynagrodzenie nie stanowi już dla potencjalnego pracownika jedynego motywu podjęcia zatrudnienia w danej firmie. Skuteczne motywowanie pracowników powinno uwzględniać program zarówno płacowy jak i poza płacowy. Pracownik, który utożsamia się z firmą, jest bardziej wydajny, chętny do podnoszenia swoich kwalifikacji, mniej zestresowany i nie zależy mu na poszukiwaniu nowej pracy. Do poza płacowych sposobów motywowania pracowników można zaliczyć poniższe benefity.

Prywatna opieka medyczna

Większość pracowników docenia ten rodzaj benefitu. Prywatna opieka medyczna daje poczucie bezpieczeństwa, umożliwia szybką wizytę u specjalisty bez konieczności oczekiwania w długiej kolejce pacjentów. Dzięki niej pracownicy nie odkładają na później badań lekarskich, co przekłada się na lepszą frekwencję w pracy i mniej zwolnień lekarskich.

Karnety sportowe

Aktywność fizyczna uwalnia endorfiny, a te jak wiadomo poprawiają nastrój. Poza tym wysiłek fizyczny rozładowuje stres i podnosi ogólną odporność organizmu. Pracodawca często pokrywa całość lub część kosztów karnetów dla członków rodziny pracownika. Multi karty sportowe umożliwiają pracownikom wspólne spędzanie czasu z rodziną podejmując różne rodzaje aktywności.

Benefity kulturalne

Cieszą się co raz większą popularnością wśród pracowników. Atutem tego rodzaju benefitu jest duża dostępność wydarzeń kulturalnych i różnorodność oferowanych rozrywek. Taki sposób spędzania wolnego czasu jest bardzo wartościowy dla samego pracownika i całej jego rodziny. Istnieje kilka rodzajów benefitów kulturalnych.

Bilety do kina

To jeden z benefitów cieszących się największą popularnością. Większość pracowników lubi chodzić do kina. To prawdziwa gratka dla kino maniaków śledzących premiery filmowe. Rozrywka odpowiednia dla każdego wieku, singli oraz rodzin z dziećmi.

Bilety do teatru, opery i koncerty

Ten benefit również daje możliwość ogromnego wyboru. Pracownik może zrealizować bilet na ciekawy spektakl teatralny, widowisko operowe lub wybrać się na koncert ulubionego wokalisty czy zespołu muzycznego. Benefit często obejmuje także udział w muzycznych festiwalach plenerowych.

Bilety do galerii i muzeów

Wypad do muzeum czy Centrum naukowego stanowi świetną okazję do zdobywania nowej wiedzy i realizowania swoich naukowych pasji. Taki rodzaj benefitu przypadnie z pewnością do gustu również dzieciom pracowników, które będą mogły wykorzystać zdobytą wiedzę w szkole.

Dodaj komentarz