Trening z trenerem personalnym

Trening z trenerem personalnym
Strona główna » Trening z trenerem personalnym

Trening z trenerem personalnym – zalety i wady

Bardzo dużo osób rozpoczyna treningi na siłowni. Jest to zrozumiałe, ponieważ ludzie chcą zadbać o swoją sylwetkę. Atrakcyjne ciało i prawidłowo funkcjonujący organizm przyczyniają się nie tylko do większej popularności u płci przeciwnej. Ma to też pozytywny wpływ na skuteczność realizowania zadań w życiu zawodowym. Nic więc dziwnego, że siłownie są obecnie tak popularne. Wiele osób zastanawia się jednak czy zdecydować się na pomoc trenera personalnego. Jakie są zalety i wady tego rozwiązania?

Dlaczego warto trenować z osobistym szkoleniowcem?

Trzeba podkreślić, że osobisty szkoleniowiec oznacza mnóstwo zalet. Chyba każdy zgodzi się, że zrealizowanie celu – jakim może być na przykład zrzucenie zbędnych kilogramów lub nabranie masy mięśniowej – w dużej mierze zależy od tego czy rozpiska będzie profesjonalnie wykonana. Niestety, nie brakuje ludzi, którzy trenują na własną rękę – na przykład decydując się na ćwiczenia znalezione na Internecie. Jest to bardzo błędne podejście do tematu. Wszystko dlatego, że rodzaj treningu oraz zastosowane obciążenia mogą nie być adekwatne do konkretnej osoby. W związku z tym trener personalny jest w takich sytuacjach na wagę złota. To osoba, która posiada wiedzę i doświadczenie. Dzięki temu przeanalizuje daną sytuację i wybierze rozwiązania, które w konkretnym przypadku będą najlepsze. To sprawi, że będziecie wykonywać treningi cechujące się odpowiednią charakterystyką i obciążeniami – dostosowanymi do Waszych obecnych możliwości. Poza tym taki prywatny coach może też doradzić, jakie jedzenie należy spożywać, aby szybciej można było osiągnąć zamierzone efekty. Jest to zatem bardzo dobra opcja – szczególnie dla osób początkujących, które nie posiadają odpowiedniej wiedzy w tych tematach.

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że osiągnięcie sukcesu w tym aspekcie zależy również od odpowiedniej motywacji. Profesjonalny trener personalny bardzo pomaga, aby ten stan był na odpowiednio wysokim poziomie. Czasami można odnieść wrażenie, że tacy prywatni szkoleniowcy nie są najmilszymi ludźmi na świecie… Wszystko dlatego, że pokrzykują na swoich podopiecznych czy ich poganiają itp. Nie wynika to jednak z ich charakteru (a przynajmniej nie zawsze), a z chęci pomocy Klientom. Jeśli takie osoby będą wybierać pozytywną presję, to dzięki temu treningi będą bardziej efektywne. To oczywiście przekłada się na szybsze osiągnięcie konkretnych celów. Są to też ludzie, którzy potrafią, kolokwialnie mówiąc, “ustawić do pionu”, jeśli dana osoba chce zrezygnować z dalszych zajęć, ponieważ wyobrażała sobie, że na przykład zdecydowanie szybciej osiągnie konkretne cele. Aspekt motywacyjny jest bardzo ważny. Jeśli zatem domyślacie się, że sami nie do końca poradzicie sobie z tym tematem, to warto zastanowić się właśnie nad pomocą trenera personalnego.

Za pomoc trenera personalnego trzeba zapłacić. Nie brakuje w naszym kraju ludzi, którzy bardziej doceniają usługi, na które wydali swoje często ciężko zarobione pieniądze. Dzięki temu takie osoby bardziej starają się w trakcie treningów, aby inwestycja nie okazała się błędem. Z psychologicznego punktu widzenia jest to korzystna sytuacja. Takie osoby nie obijają się na treningach, przez co każda jednostka jest optymalnie wykorzystywana. To prowadzi do szybszego zgubienia kilogramów, nabycia masy mięśniowej, poprawienia kondycji itp.

Trener personalny – jakie są minusy tego rozwiązania?

Trzeba zaznaczyć, że trenowanie z osobistym szkoleniowcem ma też pewne wady. Przede wszystkim chodzi tutaj o kwestie finansowe. Niestety, trzeba liczyć się z wydatkami (chociaż w poprzednim akapicie możecie przeczytać, dlaczego nie zawsze jest to złe). Dla wielu ludzi jest to temat nie do przeskoczenia, dlatego chcąc nie chcąc muszą trenować samodzielnie…

Opisując minusy tego rozwiązania nie można nie wspomnieć, że niektórzy trenerzy personalni niestety nie do końca profesjonalnie podchodzą do swoich obowiązków. W związku z tym na przykład nie poprawiają Klienta, kiedy ten źle wykonuje ćwiczenia lub nie przykładają się do ustalenia odpowiedniej rozpiski, która będzie w 100% adekwatna do umiejętności konkretnego ćwiczącego itp. Bardzo ważne jest zatem to, aby przed wyborem takiej osoby dokładnie ją zweryfikować. Można to zrobić na przykład analizując recenzje poprzednich Klientów. W dzisiejszych czasach – dzięki pomocy internetu – wykonanie tej czynności jest banalnie proste. Bezpiecznym wariantem jest także korzystanie z pomocy ludzi, którzy są sprawdzani – na przykład przez kogoś z rodziny czy znajomych.

Dodaj komentarz