Wszystko co musisz wiedzieć o zabiegach z użyciem botoxu

Wszystko co musisz wiedzieć o zabiegach z użyciem botoxu

Trudno utrzymywać, że botox jest rozwiązaniem nieznanym. Doskonale zdajemy sobie przecież sprawę z tego, że potrafi błyskawicznie wygładzać zmarszczki i przeciwdziałać ich pogłębianiu. Czy jednak nie powinniśmy wiedzieć czegoś jeszcze. Botox, a właściwie toksyna botulinowa, to rozwiązanie, które nie budzi już dziś kontrowersji wśród lekarzy. Trudno przecież nie zgodzić się z tym, że jest to jedno z największych odkryć tak zwanej medycyny anti-aging.

Okazuje się przy tym, że reedukacja zmarszczek nie jest jedyną korzyścią, na jaką możemy liczyć stosując botox. Często nawet niewielkie ilości toksyny sprawiają przecież, że twarz sprawia wrażenie bardziej zrelaksowanej, a tym samym – w widoczny sposób młodszej. Oczywiście, efekty stosowania botoxu nie zawsze są takie same, jeśli więc liczymy na spektakularne rezultaty nie zaszkodzi, jeśli pomyślimy o tym rozwiązaniu z pewnym wyprzedzeniem, w momencie, w którym nie mamy jeszcze głębokich zmarszczek. Toksyna botulinowa potrafi łagodzić mimikę, a tym samym nie tylko przeciwdziała pogłębianiu się już istniejących zmarszczek, ale nawet – powstawaniu nowych. Co więcej, zabieg już od dawna postrzegany jest jako wyjątkowo bezpieczny.

Botox jest jednym z tych preparatów, które bada się ze szczególnie dużą starannością, ponieważ zaś obecnie zabiegi wykonuje się systematycznie, jest on stosowany w niewielkich dawkach. Jest to bardzo dobra wiadomość z perspektywy osób obawiających się o swoje zdrowie, te ostatnie mogą mieć bowiem pewność, że botox nie zagrozi im i nie sprawi, że zabieg nada twarzy sztuczny wyraz pozbawiający ją mimiki. Sam zabieg nie tylko nie wymaga żadnych starannych przygotowań, ale również zwraca na siebie uwagę tym, że trwa relatywnie krótko. Duże znaczenie ma tu obszar, jaki obejmuje, lekarz może jednak wykonać od kilku do nawet kilkunastu zastrzyków. Warto też zwrócić uwagę na to, że zabieg jest wykonywany z wykorzystaniem bardzo cienkiej igły, co zmniejsza nie tylko dolegliwości bólowe, ale również odczuwany przez pacjenta dyskomfort. Zawsze istnieje zresztą możliwość zastosowania znieczulenia miejscowego. W tym celu zastosowanie znajduje specjalny krem. Już po zabiegu możliwy jest bezproblemowy powrót do codziennej aktywności, choć warto pamiętać o tym, aby przez pierwsze kilka godzin nie kłaść się i po nic się nie schylać. 

Warto powstrzymać się też od palenia papierosów oraz picia alkoholu, niewskazane są też intensywne treningi i… podróże samolotem. Aby cieszyć się pełnymi rezultatami zabiegu należy poczekać od kilku do kilkunasty dni. Zaleca się też, aby po około dziesięciu dniach od wykonania zabiegu pojawić się ponownie u lekarza w celu odbycia wizyty kontrolnej. Efekt zabiegu jest w dużej mierze uzależniony od stanu skóry i ilości preparatu, utrzymuje się jednak od trzech do sześciu miesięcy. Z czasem może się okazać, że potrzeba coraz mniejszej ilości preparatu, nie bez znaczenia jest zaś i to, że systematycznie wydłużają się odstępy pomiędzy kolejnymi zabiegami. Dzięki temu zmarszczki będą się wydawały płytsze nawet, jeśli w pewnym momencie pacjent zrezygnuje z wykonywania zabiegu.

Dodaj komentarz