Małe zmiany

Małe zmiany
Strona główna » Małe zmiany

Jak je wprowadzać

Małe zmiany, duże zmiany, wielkie zmiany. Tak często najprościej możemy podsumować swoje życie. Mogą być podyktowane chęcią zmiany swojej sytuacji na lepszą, albo koniecznością wyjścia z kryzysu. Niezależnie od tego co jest przesłanką do tego aby coś zmienić, zawsze będą nam towarzyszyły. Dobrze więc mieć także na uwadze to jak będziemy dokonywać kolejnych zmian. Poza tymi, które dzieją się jakby bez naszej zgody, całkiem nieplanowane, a wręcz niezależnie do nas. Tych planowanych zmian w naszym życiu warto dokonywać małymi krokami. Małe zmiany nie wywołają rewolucji w naszym życiu i pozwolą na spokojnie oswoić się z nową sytuacją. Szczególnie ważne są małe zmiany w sytuacji, kiedy musimy nauczyć się funkcjonować w sytuacjach, które nie do końca nam pasują, albo wywołują w nas lęk czy jakiekolwiek inne niż pozytywne emocje.

Dobry plan

Dobry plan jest ważny zarówno do tego aby zacząć działać jak i po to aby nasze chęci nie skończyły się już pierwszego dnia. Dobry plan pozwoli nam na wyodrębnienie poszczególnych kroków, czyli małych zmian, które w konsekwencji doprowadzą nas do sukcesu. Droga do realizacji naszych marzeń będzie mogła zostać w ten sposób choć po części bardziej zobrazowana i namacalna. W ten sposób nawet długa droga, podzielona na małe cele, będzie bardziej realna i wyda nam się łatwiejsza do przejścia. Mała zmiana w naszym życiu jest łatwiejsza do zrealizowania, aniżeli cały wymagający mnóstwa czasu i siły ogólny cel. Kiedy skupimy się na wprowadzeniu małej zmiany efekty przyjdą szybko.

MAŁE ZMIANY

Z dobrym planem ściśle łączy się także jego podział na mniejsze części, czyli cele które musimy zrealizować i małe zmiany, które konieczne są do jego realizacji. Nie patrzmy na cel tylko pod kątem całości. Spróbujmy podzielić go na mniejsze etapy, szybsze i łatwiejsze do osiągnięcia. Tak samo w przypadku konieczności wprowadzenia zmian. Do wszystkiego starajmy się podejść spokojnie i dać sobie czas na przyzwyczajenie się. Szybciej też widoczny będzie efekt naszych działań. Mimo, że nie osiągnęliśmy wszystkiego co było zamierzone, możemy cieszyć się sukcesem poszczególnych zrealizowanych celów i małych zmian. Dzięki temu nasza chęć dokonywania zmian będzie utrzymana na wysokim poziomie i nie będą przychodziły chwile zwątpienia, czy aby dobrze robimy.

Dodaj komentarz