Ludzie sukcesu, którzy zaczęli od porażki

Ludzie sukcesu, którzy zaczęli od porażki
Strona główna » Ludzie sukcesu, którzy zaczęli od porażki

Ludzie sukcesu, którzy zaczęli od porażki – zestawienie

W naszym kraju nie brakuje osób, które zazdroszczą celebrytom, sportowcom, znanym przedsiębiorcom itp. tego, że powiodło im się w życiu. Często stawiają się na ich miejscu i myślą, co by było gdyby… to oni zarabialiby duże pieniądze. Zazwyczaj takie osoby twierdzą, że ludzie sukcesu w życiu nie ponieśli żadnej porażki. Macie podobnie? Utożsamiacie ich wyłącznie z sukcesami? Jesteście zdania, że tacy ludzie nie znają smaku przegranej w postaci na przykład nieudanej inwestycji czy odrzucenia na rozmowie kwalifikacyjnej? W takim razie jesteście w bardzo dużym błędzie. Wszystko dlatego, że nie brakuje osób, które odniosły sukces w swoim życiu, ale droga do niego wcale nie była usłana wyłącznie różami. O jakich bohaterach warto wiedzieć? Poznajcie ludzi, którzy zaczęli od porażki, ale nie zabrakło im motywacji oraz zaangażowania. Właśnie dzięki temu finalnie odnieśli sukces.

Ludzie sukcesu, którzy zaczęli od porażki top 4

Thomas Edison

Tej osoby chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Słynny wynalazca żarówki wcale jednak nie odnosił od samego początku wyłącznie sukcesów. Ciekawostką jest fakt, że jego edukacja zakończyła się na szkole podstawowej. Nauczyciele nie do końca za nim przepadali, ponieważ twierdzili, że… zadaje za dużo pytań. Edison został wyrzucony ze szkoły podstawowej i rozpoczął edukację domową. Założył “fabrykę wynalazków” i testował rozmaite rozwiązania. Trzeba podkreślić, że zanim wynalazł żarówkę – za co wszyscy dziękujemy mu do dzisiaj – podjął prawie… 10000 prób wynalezienia czegoś, co na zawsze zrewolucjonizuje świat. Jak sam przyznawał początki nie były łatwe, ale absolutnie nie zrażał się niepowodzeniami.

Albert Einstein

Trudne początki miał także Albert Einstein. Wielu ludzi doskonale zdaje sobie sprawę, że ten niemiecki fizyk żydowskiego pochodzenia odpowiada między innymi za ogólną oraz szczególną teorię względności. Dużo osób kompletnie jednak nie ma pojęcia, że Einstein miał w dzieciństwie bardzo duże kłopoty z nauką mówienia oraz czytania. Tę drugą czynność opanował dopiero wtedy, kiedy miał… 7 lat. Nie załamał się jednak tym faktem i konsekwentnie nadrabiał zaległości.

Walt Disney

Chyba nie ma na świecie osoby, która nie oglądała bajek Walta Disneya. Wydaje Wam się, że od samego początku nie miał on żadnych problemów z odnoszeniem satysfakcjonujących wyników? Walt Disney bez wątpienia znajduje się w grupie “Ludzie sukcesu, którzy zaczęli od porażki“. Dlaczego? Trzeba zaznaczyć, że początkowo szybko został zwolniony z gazety, ponieważ według redaktora… nie miał odpowiedniej kreatywność, a jego pomysły były słabe. Walt Disney nie poddawał się. Próbował potem różnych działań biznesowych. Kłopot w tym, że… one także zakończyły się fiaskiem. Sukces przyniósł mu w końcu przemysł filmowy. To właśnie ta osoba stoi za wymyśleniem między innymi Myszki Miki. Nie zrażała się porażkami i szybko się po nich podnosiła. To nauka dla każdego z nas.

Stephen King

Miliony czytelników twierdzą, że jest to najlepszy autor horrorów. Czytaliście książki Stephena Kinga? Uważacie, że są świetne? Jesteście zdania, że to człowiek, który odniósł absolutny sukces? To wszystko prawda. Trzeba jednak zaznaczyć, że początki tego autora wcale nie były łatwe. Należy podkreślić że jego pierwsza książka “Carrie” nie spotkała się z uznaniem wydawców. Co ciekawe, była kilkanaście razy przez nich odrzucana. Stephen King miał chwile zwątpienia. Mógł jednak liczyć na wsparcie żony, która zmotywowała go do dalszych prób. Finalnie znalazło się wydawnictwo, które dostrzegło potencjał tej propozycji literackiej. To był początek wielkiej kariery tego znanego na całym świecie autora.

Ludzie sukcesu, którzy zaczęli od porażki – wymienieni powyżej – to tak naprawdę tylko kilka przykładów. Takich osób jest bowiem zdecydowanie więcej. Trzeba zaznaczyć, że takie jednostki pokazują, że nie należy zrażać się początkowymi niepowodzeniami. Z każdego można wyciągnąć lekcje na przyszłość, które zaprezentują w przyszłości. Pamiętajcie, że ludzie sukcesu, którzy zaczęli od porażki nie poddali się i tylko dlatego osiągnęli swój status.

1 Comment

Dodaj komentarz