Właściwości białej herbaty – czy warto ją pić?

Właściwości białej herbaty – czy warto ją pić?

Herbata to napój znany na świecie od tysiącleci. Obok najpopularniejszych rodzajów – herbaty czarnej i zielonej, znajduje się również herbata biała. W poniższym artykule sprawdzamy, jakie są właściwości białej herbaty. Czy oprócz interesujących walorów smakowych zapewnia nam ona również inne korzyści? Sprawdź!

Właściwości białej herbaty – czy warto ją pić?

Biała herbata to niefermentowany napar, którego historia rozpoczęła się w Chinach. Początkowo napój był jednak zarezerwowany wyłącznie dla osób pochodzących z wyższych sfer, a wszystko to ze względu na jego wysoką cenę. Duży koszt tego rodzaju herbaty wynikał przede wszystkim ze szczególnego sposobu jego produkcji. Dzisiaj na szczęście biała herbata jest ogólnodostępna i każdy z nas może sobie na nią pozwolić. Każdy wielbiciel herbaty spróbował jej przynajmniej raz. Nie gości jednak w naszych filiżankach tak często jak najpopularniejsze herbaty, czyli czarna i zielona. Czy jest to błędem? Jakie właściwości posiada biała herbata i czy warto ją pić? Zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Czy biała herbata pobudza?

Do tej pory zdania na temat pobudzających właściwości białej herbaty były podzielone. Obecnie jednak badania pokazują, że znajdująca się w niej ilość kofeiny może dorównywać lub nawet przewyższać poziom tego związku chemicznego, z jakim mamy do czynienia w przypadku herbaty czarnej. Oznacza to, że po wypiciu białej herbaty możemy czuć się lepiej skoncentrowani, pobudzeni i pełni energii. W związku z tym nie powinno się jej pić wieczorem, ponieważ może przyczynić się do problemów z zaśnięciem lub spowodować, że sen nie będzie spokojny. Wypita w ciągu dnia może jednak sprawić, że wykonywanie codziennych obowiązków wymagających skupienia stanie się łatwiejsze. Nie warto jednak przesadzać – zbyt duża ilość białej herbaty może doprowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości – bólu głowy, rozdrażnienia czy problemów żołądkowych.

Lecznicze działanie białej herbaty

Czy herbata może w jakiś sposób wpływać na nasze zdrowie? Okazuje się, że tak! Dzięki niej możemy wesprzeć pracę układu krwionośnego poprzez uszczelnienie naczyń krwionośnych. Biała herbata może również pomóc w przeciwdziałaniu infekcjom. Duża zawartość przeciwutleniaczy sprawia natomiast, że pijąc pochodzący z Chin biały napar przyczyniamy się do hamowania rozwoju komórek nowotworowych. Takich leczniczych właściwości białej herbaty jest znacznie więcej, dlatego warto zastanowić się nad wprowadzeniem jej do codziennej diety. 

Biała herbata jako pomoc w odchudzaniu

Jesteś w trakcie odchudzania? Koniecznie udaj się do sklepu po paczkę dobrej białej herbaty! Wszystko dzięki zawartości katechin, które przyspieszają przemianę materii. Oprócz tego naukowcy udowodnili, że biała herbata stymuluje rozkład tłuszczu i przeciwdziała powstawaniu kolejnych komórek tłuszczowych. Jej codzienne picie może sprawić, że proces zrzucania wagi będzie szybszy. To również doskonały napój dla tych osób, które chcą po prostu utrzymać aktualną wagę. Wymienione właściwości białej herbaty pokazują, że zdecydowanie warto po nią sięgnąć. Jej delikatny smak z pewnością przypadnie każdemu do gustu.

Dodaj komentarz