Jak osiągnąć sukces?

Jak osiągnąć sukces?
Strona główna » Jak osiągnąć sukces?

Jak osiągnąć sukces – słowo wstępu.

To pytanie zadaje sobie codziennie mnóstwo osób. W naszym kraju nie brakuje bowiem ludzi, którzy marzą o tym, aby realizować swoje marzenia. Co to w ogóle znaczy osiągnąć sukces? Zazwyczaj osiągnięcie sukcesu dotyczy życia prywatnego oraz zawodowego. Oczywiście nie chodzi tylko o to by spełnić swoje marzenia. Powodzenie w życiu zawodowym to bowiem, przede wszystkim gwarancja dobrobytu. Szczęście w życiu prywatnym wpływa natomiast pozytywnie na nasze chęci do działania, nastrój, pozytywne podejście do pracy.

Niestety, osiągnięcie sukcesu w tych obszarach nie jest rzeczą prostą. Nie tylko osiągnięcie sukcesu nie jest rzeczą prostą ale także długoterminową. Nie ma wielu ludzi, którzy osiągnęli sukces z dnia na dzień. Zresztą to wszystko jest poprzedzone ciężką pracą, wówczas lepiej „smakuje”. Nie zmienia to jednak faktu, że trzeba doskonale zdawać sobie z tego sprawę przed podjęciem jakiegokolwiek działania. To jedyna gwarancja, że w dążeniu do osiągnięcia sukcesu nie poddamy się szybko. Wtedy też łatwiej będzie przystosować się do ciężkiej pracy, która może wywindować Was na sam szczyt.

Jest też jednak druga strona medalu. Dobrą informacją jest bowiem fakt, że osoby, które zastanawiają się jak osiągnąć sukces naprawdę mają szansę zrealizować swoje cele! Jeśli postawiłeś sobie już te pytanie, to z całą pewnością mogę powiedzieć Ci, że już zacząłeś swoją drogę. Wielu ludzi, którzy osiągnęli sukces zaczynało właśnie od pomysłu i od dobrego planu działania. Teraz, skoro już wiemy, że efektem działań, które podejmujemy, ma być osiągnięcie sukcesu, tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.

Nie jest powiedziane, że sukces osiągają tylko ludzie, którzy pochodzą z bogatych rodzin. Czasem człowiek, którego sukces to tak na prawdę działania osób trzecich nie potrafi utrzymać długo wysokiej pozycji. Nawet osoby, które mają średni lub słaby start w życiu mają szansę zajść naprawdę bardzo daleko. Paradoksalnie tacy ludzie od samego początku są przyzwyczajeni do ciężkiej pracy i napotykanych trudności. Nigdy bowiem nie dostali „nic za darmo”. Dzięki temu w pewnym sensie jest im łatwiej pokonywać kolejne przeszkody. Można więc spokojnie pokusić się o stwierdzenie, że bez względu z jakiej klasy społecznej się wywodzimy, mamy zarówno cechy które pomagają nam jak i przeszkadzają w dążeniu do osiągnięcia sukcesu.

Dobrym uzupełnieniem tego tematu jest film z kanału sukces.pl :

Jaka jest jednak recepta na sukces? Jakie czynniki pomagają spełniać się w życiu prywatnym oraz zawodowym?

Jak osiągnąć sukces w życiu prywatnym?

Nie macie szczęścia w miłości? Szukacie drugiej połówki, z którą spędzicie całe Wasze przyszłe życie? Wiele osób boryka się z tym problemem. Trzeba sobie jednak zadać pytanie: czy to na pewno jest problem? Nie dla każdego bowiem szczęście prywatne równa się bycie w związku.

Jednak z obserwacji powiedzieć mogę, że zarówno jedna i druga grupa, bardzo często, nie wie jak osiągnąć sukces w życiu prywatnym. Jednak tyle ile ludzi na świecie tyle może być pomysłów na osiągnięcie sukcesu. Trzeba tylko poświęcić na to trochę czasu.

Jeśli jednak, czysto teoretycznie, na potrzeby niniejszego artykułu, założymy, że osiągnięcie sukcesu w życiu prywatnym to między innymi znalezienie odpowiedniego partnera, mamy dwie drogi postępowania.

Jedna z nich zakłada, żeby czekać na to, co przyniesie los. Wiele osób twierdzi, że prędzej czy później znajdą miłość na całe życie. Oczywiście, takie sytuacje się zdarzają. Mimo, że się z tym zgadzacie, niejednokrotnie słyszeliście pewnie słowa „kiedy w końcu sobie kogoś znajdziesz?”. O ile na początku nie zwracamy na te słowa uwagi, o tyle po jakimś czasie, no i nie ukrywając wraz z wiekiem, mogą stać się one dla nas coraz bardziej frustrujące. Inna sytuacja to oczywiście chęć bycia singlem – singlem z wyboru. Wtedy jeśli postawimy sprawę jasno nie powinno być problemów. Jedynym warunkiem jest jednak fakt, że chcemy tego, a nie jest to jedynie nasza przykrywka. Wtedy nic z tego.

Jeśli jednak nie pomożecie szczęściu, to być może nigdy nie znajdziecie skutecznej odpowiedzi na pytanie jak osiągnąć sukces w życiu prywatnym. Co to znaczy? Musicie być odpowiednio zmotywowani, aby zrealizować ten cel. Odpowiednia motywacja żeby osiągnąć sukces to niestety nie tylko nasze przeświadczenie o tym. Jeśli nie wyjdziemy z domu, jeśli nie pokażemy się ludziom , jeśli nie usłyszy nas świat nie uda nam się tego zrobić. Nie trzeba być oczywiście zaraz gwiazdą mediów społecznościowych. Ale czy nie przyznacie mi racji, że większe szanse na poznanie kogoś macie chociażby idąc do kawiarni czy pubu z koleżanką/ kolegą niż siedząc w domu przed telewizorem? Będąc zamkniętym w czterech ścianach nie oczekuj, że ktoś dowie się o tym, że chcesz osiągnąć sukces lub kogoś poznać.

Pamiętajcie także, że większe szanse na znalezienie bratniej duszy mają osoby, które będą dbały o siebie. Nie może Wam zabraknąć odpowiedniego zaangażowania, aby zatroszczyć się o modną fryzurę czy eleganckie, wyjściowe stylizacje. Warto jest jednak pamiętać, że dbanie o siebie to nie tylko modny strój i fryzura. Przede wszystkim należy zadbać o swój umysł i duszę. Niekoniecznie każdy z nas musi być chodzącą encyklopedią, czy też interesować się wszystkimi tematami. Jednak jeśli mamy coś do powiedzenia automatycznie jesteśmy bardziej atrakcyjni dla drugiej osoby. Co więc nam po drogim stroju, jeśli nie będzie to szło w parze z ciekawym człowiekiem? Osiągnięcie sukcesu nie zagwarantuje nam tylko odpowiedni wizerunek zewnętrzny. Pomoże on nam w tym, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie na nowo poznanej osobie, jednak nie gwarantuje, że to zainteresowanie szybko nie minie. O to musimy zadbać sami, dbając o swój ciągły rozwój i doskonalenie sowich umiejętności na różnych płaszczyznach.

Mimo, że tak bardzo pragnę przekonać Was, że wygląd nie jest najważniejszy, niestety, czy tego chcemy czy nie, ma on znaczenie. Miła aparycja i zadbane ciało sprawiają, że taka osoba przyciąga spojrzenia płci przeciwnej. Jest dokładnie tak. Przyciąga spojrzenie, pozwala zwrócić na siebie uwagę. Nie gwarantuje długoterminowego zainteresowanie. Tutaj znowu wszystko w waszych Rękach.

Może też zmotyować was to do zrobienia czegoś dla siebie? Chcecie coś poprawić w tym aspekcie? To świetnie – wystarczy tylko zapisać się na zajęcia do siłowni czy klubu fitness itp.  Brakuje Wam motywacji? Pamiętajcie, że szczupła sylwetka (w przypadku kobiet) czy umięśnione ciało (jeśli chodzi o mężczyzn) działają niczym wabik dla przedstawicieli płci przeciwnej. Jeśli uświadomicie sobie ten fakt, to łatwiej będzie Wam być o motywację do chodzenia na kolejne treningi. Metoda kija i marchewki może tu mieć zastosowanie.

Osiągnięcie sukcesu to pojęcie względne. Dla każdego może oznaczać coś innego. Niekoniecznie musicie zgadzać się z tym, że nasz sukces w życiu prywatnym uwarunkowany jest tylko szczęściem w miłości. To tylko jedna z wielu możliwości. Powyższe ma na celu tylko uświadomienie Wam, że nic nie dzieje się samo. Szczęścia nie należy szukać ale z drugiej strony dlaczego mu nie pomóc? Wyjdźmy szczęściu na przeciw, pokażmy, że też mamy coś do powiedzenia. Osiągnięcie sukcesu zależy tylko od nas.

Jak osiągnąć sukces w biznesie?

Bardzo dużo osób zastanawia się także nad tym tematem. Pełne szczęście występuje bowiem tylko wtedy, kiedy dana osoba będzie zadowolona z życia prywatnego oraz zawodowego. To jeszcze trudniejsze. Oba ta aspekty bardzo się ze sobą łączą. Często jeśli nie idzie nam w jednym aspekcie nie mamy też serca do innego.

Myślicie co zrobić, aby być skutecznym na tym drugim polu? Zamierzacie założyć firmę, ale kompletnie nie wiecie jak osiągnąć sukces w tym obszarze? Po raz kolejny pozwolę sobie wtrącić, że jeśli zadajesz sobie to pytanie jesteś na dobrej drodze do osiągnięcia sukcesu.

Istotne jest to, aby zbadać potrzeby rynku. Być może w Waszej najbliższej okolicy brakuje czegoś, co pozwoli zarabiać Wam naprawdę dobre pieniądze.

Nie każdy też musi prowadzić swoją własną firmę. Może jesteście w tej grupie, która szuka pracy u kogoś. A kto z was nie kieruje się przy jej wyborze właśnie wysokością wynagrodzenia? Chyba obecnie już nikt. Ale może warto stworzyć jakiś plan działania. Plan, który może nie od razu będzie zakładał milionowe zyski. Plan, który będzie długofalowy, ale mający szansę rozwoju?  Może warto dobrze zaplanować swoją ścieżkę. Może warto zacząć od małego ale na małym nie zaprzestać Osiągnięcie sukcesu to bowiem najczęściej bardzo długa droga, a zarazem ciężka praca. Zacząć od małego to przecież nie błąd na drodze do osiągnięcia sukcesu. Ważna jest bowiem konsekwencja w działaniu i rozwój.

Wyjdźcie do ludzi i porozmawiajcie z nimi. To najlepszy sposób na to, aby się tego dowiedzieć. W tym aspekcie także oczywiście nie może Wam brakować motywacji do działania. Pamiętajcie, że prędzej czy później przyjdą trudniejsze momenty. Nie należy jednak się poddawać, tylko trzeba być na to wszystko przygotowanym.

Ważne jest to, żeby mieć też odpowiednie zaangażowanie do podnoszenia swoich umiejętności. Dzięki temu łatwiej będzie Wam na przykład uzyskać awans w obecnym miejscu pracy. Oczywiście, chodzenie na dodatkowe kursy to konieczność zrezygnowania z pewnej części wolnego czasu. Musicie jednak być odpowiednio zmotywowani i uświadomić sobie, że to wszystko zaprocentuje w przyszłości. Pamiętajcie, że bez pracy nie ma kołaczy.

Jak osiągnąć sukces – ważna jest żelazna konsekwencja

Wiecie już, jak osiągnąć sukces w życiu prywatnym oraz zawodowym. Poznaliście kilka cennych wskazówek, które powinny pomóc Wam zrealizować cele. Trzeba też jednak wspomnieć, że zawsze bardzo ważnym aspektem jest konsekwencja. Permanentne dążenie do realizowania konkretnych projektów to klucz do sukcesu. Dobry plan to bardzo dobry początek, ale t nie wszystko. Wiele osób ma rozmaite plany, ale po pewnym czasie ich determinacja spada, aż w końcu jest na zerowym poziomie… Musicie zatem uświadomić sobie, że regularność w tym, co robicie, jest bardzo istotna. Nie należy przejmować się też każdym nawet najmniejszym niepowodzeniem. Droga do osiągnięcia sukcesu nie jest bowiem drogą bez żadnych przeszkód. Nikt nie powiedział, że cały czas będzie łątwo i prostu. Warto nauczyć się pewnych nawyków, które zaprocentują w przyszłości. Jeśli będziecie systematycznie dążyć do swoich celów, to prędzej czy później odniesiecie sukces w biznesie czy życiu prywatnym. Historie wielu osób pokazują, że naprawdę jest to możliwe.

Otoczenie ma znaczenie

Może to, co zaraz napiszemy, jest brutalne, ale niestety często taka jest właśnie szara rzeczywistość… Ludzie, którzy „kolegują się” z osobami bez ambicji, bez celów życiowych itp. często sami zaczynają wyznawać podobne reguły. Nie da się ukryć, że najlepiej jest zatem przebywać w otoczeniu osób, które są inspirujące. Tacy ludzie pokażą Wam, że można osiągać sukcesy na różnych płaszczyznach, jeśli do tego się stale dąży. Warto zatem szukać takich jednostek w najbliższym otoczeniu. Dzięki temu łatwiej będzie Wam zmotywować się na przykład do nauki, ponieważ będziecie wiedzieć, że godziny spędzone nad książkami Wam się potem opłacą itp. Jeśli natomiast będziecie sympatyzować z ludźmi, dla których jedyną rozrywką jest na przykład imprezowanie i picie alkoholu, to takie jednostki szybko Was przekonają, że poszerzanie swoich kwalifikacji jest… kompletnie bezwartościowe.

Trudne momenty przyjdą, ale nie warto się nimi przejmować

Niektórzy myślą, że najlepsi na świecie biznesmeni czy ludzie, którym dobrze wiedzie się w życiu prywatnym, do wszystkiego doszli tak zwaną „suchą stopą”. Wprost przeciwnie – takie osoby także przechodziły różne trudne momenty, ale były na to przygotowane i wiedziały, jak sobie z tym wszystkim radzić. Musicie prezentować podobną postawę. Trzeba wiedzieć, że trudne momenty nastąpią, ale nie należy się nimi załamywać. Jeśli je pokonacie, to wyjdziecie z tego wszystkiego jeszcze silniejsi, co także przybliży Was do realizowania konkretnych celów.

Sprawdź też nasze inne wpisy z serii ” Jak prawidłowo wyznaczać cele” oraz “Jak zacząć nowy rok”.

Dodaj komentarz